Херсон °C

Увага! Про сплату податку на нерухомість

Общество, Экономика
0

Увага! Про сплату податку на   нерухомість1 липня 2017 року розпочинається відлік 60 днів, протягом яких українці повинні сплатити податок на нерухомість за 2016 рік. 60-денний термін спливе 28 серпня 2017 року, після чого, в разі несплати, буде нарахована штрафна санкція – 10% від суми податку, а якщо термін перевищить 30 днів – то всі 20%.

Необхідність сплати податку стосується, як і громадян України, так і іноземців, які мають у власності нерухомість в Україні.

Об’єктом оподаткування є як житлова нерухомість (квартира, будинок), так і нежитлова нерухомість (гаражі, майстерні, господарські будівлі - сараї, хліви, літні кухні, вбиральні, погреби тощо).

Відповідно до п 266.5 статті 266 Податкового Кодексу України (далі-ПКУ) ставки податку встановлюються зa рішенням сільської, селищної aбо міської ради в зaлежності від місця розташування (зональності) тa типів об'єктів нерухомого майна.

Кошти від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, надійдуть до місцевих бюджетів у розпорядження органів місцевого самоврядування.

Згідно з пп 266.4 статті 266 ПКУ надано пільги із сплати податку, а саме:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

Податок платитиметься тільки з площі понад встановлений ліміт.

Якщо у фізичної особи у власності знаходяться будинок та гараж із сараєм, податок сплачується з усіх об’єктів: з будинку – за ставкою, встановленою місцевою радою для житлової нерухомості; з гаражу та сараю — за ставкою для нежитлової нерухомості.

Наприклад, якщо людина є власником квартири загальною площею 75 кв. м, то вона буде сплачувати податок лише за 15 кв. м (75 кв.м мінус 60 кв.м). Проте, у разі коли квартира поділена між двома власниками, то пільга в розмірі 60 кв. м застосовується для кожного з них, отже платити податок не потрібно.

У зв’язку з вищевикладеним, просимо Вас звертатись до Цюрупинського відділення Херсонської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області за адресою: м. Олешки, вул. Пароходна (Енгельса), 32, з документами на майно для правомірного нарахування та сплати податку.

Телефон для довідок (05542)-2-21-61.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: