Херсон °C

ОТГ мають затверджувати Стратегії розвитку

Новости » Общество
0
ОТГ мають затверджувати Стратегії розвиткуУ Херсонському Кризовому медіа-центрі відбувся прес-брифінг з теми «Прийняття перших в Україні стратегій об’єднаних громад». За словами експертів, головна проблема, яку необхідно вирішити зараз громадам – це пришвидшити темпи розвитку ОТГ. Наразі останні рухаються вперед дуже повільно. Як вихід з ситуації громадські організації пропонують стратегічний підхід до розвитку громад.
І на Херсонщині є приклади успішного втілення подібних стратегій. У Кочубеївській ОТГ ще рік тому створили робочу групу, яка розробляла стратегію розвитку ОТГ на 10 років. Спільно з громадськими організаціями селяни визначили для себе кілька напрямків розвитку: економічний, соціальний та екологічний. Для кожного розробили окрему програму, і в останній день зими Кочубеївська сільська рада під час сесії перша в області затвердила Стратегію розвитку громади до 2027 року.
-Головне, на що ми звернули увагу громади: стратегія – це живий документ, який приймається виключно для них, - розповідає сільський голова Кочубеївської сільської ради об'єднаної територіальної громади Іван Дудар. – В обговоренні цієї стратегії брали участь люди з усіх 14 сіл ОТГ, вносили зміни, робили зауваження. Найбільше мене здивувала молодь. На громадське обговорення завітали старшокласники, і так обґрунтовано пояснили нам свою позицію, що всі доповнення, запропоновані ними, ми прийняли. Деякі наші мешканці до кінця можуть не розуміти, що означає саме слово «стратегія». Однак всі вони точно знають, що ОТГ розвивається, є намічений шлях, є конкретні зміни, і є механізм, за допомогою якого ми будемо діяти. Ось це – головне.
Під час заходу експерти з херсонських ГО мали змогу послухати та поставити питання тим, хто допомагає створювати ОТГ в інших областях. За допомогою скайп-зв’язку, присутні отримали обґрунтовані відповіді.
Наразі в Україні утворено 366 ОТГ. Це лише 17% громад з усієї України. Пришвидшити процесс створення громад та залучити до прийняття подібних стратегій всі ОТГ – ось крок вперед від селян, на який розраховують громадські організації, що допомагають громадам.
-Людей необхідно залучати, щоб вони бачили, для чого потрібні зміни, як саме вони відбуватимуться, і яке майбутнє в громади, - впевнений заступник голови ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Андрій Крупнік. – І ще головне – розвиток ОТГ має бути гармонійним. Треба, щоб центри ОТГ не залишали маленькі громади «за бортом», і не тягнули на себе ковдру з грошей. Ці пункти обов’язково необхідно прописувати у статуті ОТГ, укладати спеціальні договори про співпрацю. Необхідно розвіяти у людей міф про те, що об’єднавшись, вони житимуть так само, чекаючи на свої, умовно кажучи, три копійки з бюджету. Це не так. Створивши ОТГ, обравши старосту та прийнявши Стратегію (попередньо обговоривши її), вони матимуть успішну громаду.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: