Херсон °C

Про людей, які лікують не тільки тіло, але й душу…

Новости » Общество
0

Про людей, які лікують не тільки тіло, але й душу…Більшість українців переживає нині не найкращі часи, але недарма говорить істина: «Завжди знайдуться ті люди, котрим гірше ніж тобі»…

Складні життєві обставини, проблеми зі здоров’ям, загалом - нелегка доля привела людей, з котрими ми спілкувалися, до комунального закладу Херсонської обласної ради «Цюрупинський психоневрологічний будинок-інтернат». На сьогодні - це не тільки стаціонарна соціально-медична установа для постійного проживання осіб з психічними захворюваннями, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів, а місце для людей, в котрому вони почуваються захищеними…

- У нас на даний момент проживає 32 підопічних, з них - 20 лежачих, тяжкохворих. Спочатку люди звертаються до Департаменту соціального захисту, по можливості і з оформленням відповідних документів їм виписують путівку. У нас проживають тільки жінки віком від 18 до 94 років. Для них наша установа стає постійним місцем проживання.

В свою чергу, ми організували цілодобове чергування. Медсестри, санітарки завжди поруч, підопічні наші без нагляду ніколи не лишаються. Наш інтернат вважається закладом закритого типу, а за фактом, як ви бачите, він відкритий. Люди справді почуваються як вдома, - розповіла нам директор КЗ ХОР «Цюрупинського психоневрологічного будинку-інтернату» Віра Іллівна Плотнікова.

Хто хоча б раз, і основне – без попередження, побував в інтернаті, дійсно підтвердить, що слова Віри Іллівни – справжнісінька правда.

Ми переконалися, що підопічні закладу спокійно можуть гуляти по території, спілкуватися між собою, з персоналом. Кімнати, в яких вони проживають, не дивлячись на те, що люди в основному похилого віку, значна частина лежачих – не тільки прибрані, але й зі свіжим повітрям. Хто хоч один день доглядав за хворою людиною, зрозуміє чому ми так акцентуємо увагу на останньому…

- Ці люди не можуть без сторонньої допомоги, і тому ми створюємо для них всі відповідні умови. Немає ніякої агресії, люди відчувають себе як вдома, відчувають до себе нормальне відношення, – розповідає Віра Іллівна.

Директор також розповіла, що заклад був створений за рішенням депутатів Херсонської обласної в 2013 році, розрахований на 32 ліжко-місця, фактично проживає 35 підопічних. Житловий корпус будинку-інтернату розташований у окремому приміщенні, складається із 9 кімнат, які обставлені медичними ліжками, шафами, тумбочками. Для підопічних, які не спроможні до самостійного пересування – прикроватними столиками. Приміщення з автономним опаленням, каналізацією, теплою та холодною водою.

- Дякую всім, хто нам допомагає. Дякую Тетяні Григорівні Княгницькій, Євгену Миколайовичу Рищуку. Ми дуже їм вдячні за увагу, допомогу. Євген Миколайович допоміг нещодавно і матрацами, і нічними стільцями. Вони такі дорогі в Медтехніці, коштують понад шість тисяч гривень, а нам чотири таких подарували. Всі так зраділи такій допомозі. У нас інтернат дуже хороший, всі приїжджають, тому до нас черга.

Хотілося б, звичайно, вікна замінити, нову пральну машину на 20 кг, тому що стару ми кожен місяць ремонтуємо, - розповідає Віра Іллівна.

А тим часом, колектив інтернату на чолі з директором не скаржиться на брак коштів чи тяжку працю. Вони старанно закочують рукава, де не під силу самим, стараються домовлятися зі спонсорами. Так, у кімнаті № 3 був зроблений поточний ремонт із заміною лінолеуму та установлені декоративні полиці, також був придбаний телевізор у кімнаті для підопічних, які не спроможні самостійно пересуватись. Фінансування будинку-інтернату здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету, додаткових надходжень від Пенсійного фонду України відповідно до статті 48 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Пройшли щорічний профілактичний медичний огляд 34 підопічних. Хворі цукровим діабетом отримують адаптоване лікування згідно призначень лікаря та дієтичне харчування. При наявності медичних показань підопічним надається медична допомога у тому числі екстрена.

У будинку-інтернаті для підопічних створене 4-х разове раціональне харчування. Норми харчування у минулому році виконані на 89,9%. До інтернату залучені висококваліфіковані кухарі із спеціальною освітою.

Мало того, у закладі створені умови для проведення культурних заходів, на свята залучаються народні колективи, релігійні громади. У денний вільний час з підопічними здійснюються прогулянки по території, у корпусі читання книжок, газет, перегляд телевізійних програм.

Колектив інтернату нам також розповів, що при закладі створено Громадську раду до складу якої входять родичі підопічних, начальник Управління соціального захисту населення, директор СП «Ямак», заступник головного лікаря ЦРЛ. Громадська рада здійснює контроль за умовами проживання підо­пічних, та надає адміністрації інтернату пропозиції щодо їх поліпшення, надає посильну допомогу для покращення умов перебування підопічних, побудована альтанка, організований майданчик для відпочинку підопічних.

Директор та колектив вболівають за людей, за котрими доглядають. Про це свідчить налагодження зв’язків із підприємствами, фермерами та родичами підопічних. Так, родичем підопічної Менкель Л.О. було придбане медичне ліжко із протипролежневим матрасом. З громадської приймальні Євгена Рищука передано до будинку-інтернату ванну із функціональним масажем, велотренажер, функціональні милиці. Були придбані протипролежневі матраци, функціональні ліжка, прикроватні столики, інвалідні візки, крісло-стілець із санітарним оснащенням, надається психіатрична допомога ведеться цілодобове медичне спостереження, проводяться масажі, та ЛФК.

Сама територія будинку-інтернату засаджена фруктовими та листвяними деревами, упродовж бетонних доріжок стоять лавки для відпочинку, все це дійсно створює домашній затишок.

Віра Іллівна Плотнікова на посаді директора КЗ ХОР «Цюрупинський психоневрологічний будинок-інтернат» перебуває вісім років, і результат, як кажуть, на долонях.

Сама ж директор зізнається, що навряд чи змогла б зробити стільки без свого дружнього колективу.

Хотілося б, щоб стільки людяності, розуміння і добра, як ми побачили, проростало і в інших комунальних закладах, особливо в тих, де так цього потребують люди…


 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: