Херсон °C

Херсонці можуть взяти участь у Всеукраїнському поетичному вернісажу «Троянди й виноград»

Общество, Культура
0

«…Бо дивна річ: людина кожна якоюсь мірою поет»

(Максим Рильський)

Цей вислів Максима Рильського став гаслом поетичного аматорського конкурсу його імені - Всеукраїнського поетичного вернісажу «Троянди й виноград», презентація якого відбулася 11 квітня в агенції УНІАН в Києві.

Поетичний аматорський марафон триватиме майже півроку – по вересень включно, після чого журі у складі якого Борис Олійник, Іван Драч, Микола Луків, Петро Засенко, Володимир Бутко, Станіслав Шевченко, Вікторія Колесник і Максим Рильський визначать до 12 лауреатів конкурсу, яких запросять в Київ на літературно-мистецький вечір урочистої церемонії вшанування, під час якої гості читатимуть свої вірші, отримають дипломи та почесні відзнаки – кришталеві троянди.

Херсонці можуть взяти участь у Всеукраїнському поетичному вернісажу «Троянди й виноград»

Це вже четвертий подібний конкурс імені Максима Рильського для поетів – аматорів країни. Перші три відбувалися в 2006, 2008 та в 2012 роках. Як і в попередні роки організаторами Вернісажу-2017 виступили родинний фонд Максима Рильського, Український фонд культури та Київський літературно-меморіальний музей М.Т. Рильського за підтримки корпорації «Еталон».

За висловом Бориса Олійника, «Троянди й виноград» - найбільший в Україні аматорський поетичний конкурс та самий демократичний, оскільки виключає будь які обмеження, аби жила в людині поетична іскра божа. А на думку Івана Драча, вернісаж продовжує благородну справу Максима Рильського – надає путівку в творче життя молоді, відкриває нові імена. Він запропонував доповнити умови конкурсу: включити в творчий доробок такий улюблений Максимом Тадейовичем жанр, як сонет, й позначити його в листі. Микола Луків підкреслює високий художній рівень творів попередніх конкурсів попри їх аматорського статусу. Разом з тим, відзначає він, це своєрідні оглядини творчого стану поетичної громади суспільства, його настроїв, думок, сподівань. Вернісаж надає можливість людині будь якого віку та роду занять оприлюднити свою поетичну душу та серце.

В кожному з трьох попередніх вернісажей брали участь від 200 до 250 адресатів, які надсилали загалом по кілька десятків тисяч віршів. Географія дописувачів – усі без винятку регіони країни, але найбільш активними виявилися Київ, Житомирська, Полтавська,Херсонська, Дніпропетровська та Хмельницька області.Наймолодшим учасникам виповнювалося 10-12 років, найстаршим – 70-80. А середній вік конкурсантів 20 років. Жителі міст випереджали селян, але за фахом перед веде учнівська молодь – школярі та студенти, за ними – освітяни – вчителі, викладачі, далі – журналісти. Хоча були й медики, бухгалтери, архітектори.

-«Троянди й виноград» - це конкурс для найширших верств населення ( від 10 років й старше). Він ставить за мету відкрити дарування людини, яка, можливо, пише тільки для себе,- говорить М.Г.Рильський, голова родинного Фонду свого діда.- Поет завжди гостро відчуває ритми і болі життя, концентровано викладає їх сприйняття, а ми отримуємо духовний зріз життя суспільства, можливо емоційний, але не менш достовірний від рейтингів та опитувань».

За Положенням конкурсу, передбачено чотири номінації: патріотична лірика, філософська лірика, інтимна лірика, пейзажна лірика. Від кожного учасника чекають один або кілька віршів ( бажано, один з них – сонет) у друкованому вигляді загальним обсягом до 150 рядків. Всі твори необхідно надсилати на адресу музею М.Рильського ( 03039,Київ-39, вул. Максима Рильського,7 з поміткою «Поетичний вернісаж»). Остання дата на поштовому штемпелі – 25 вересня. Учасники конкурсу мають визначити та назвати номінацію свого твору, а також надати основні дані про себе – ПІБ, повна адреса-, контакт. тел., вік, освіта, місце роботи, посада.

Надіслані твори не рецензуються та не повертаються.

Фото:. На прес-конференції в УНІАН зліва направо - члени журі - меценат всіх конкурсів президент корпорації "Еталон" (автобусовиробництво) Володимир Бутко, поет Микола Луків (гол. редактор журналу "Дніпро"), Іван Драч, поет Петро Зосенко, директор Київського літературно-меморіального музею М.Т.Рильського Вікторія Колесник та Максим Рильський (молодший, онук поета).

 

Троє представників Херсонщини – Василь Піддубняк, Анатолій Марущак та Людмила Степаненко були лауреатами попередніх конкурсів!

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: