Херсон °C

Школярів годували продуктами з кишковою паличкою

Общество, Здоровье
0
Херсонський обласний лабораторний центр МОЗ України взяв проби у міській школі №53. Нагадаємо, що 7 учнів цієї школи потрапили до лікарні з діагнозом гострий гастроентероколіт.
13 квітня спеціалісти центру виїхали до навчального закладу, де взяли 6 проб питної води – патогенних бактерій там не знайшли. Також обстежили 6 працівників харчоблоку та 7 контактних дітей – патогенних бактерій немає.
А от на мілкій тарілці, вилці, ложці, хлібниці, лотках «готова продукція» та «хліб», каструлі знайшли кишкову паличку.  Ті ж самі бактерії виявили на продуктах – сирих і відварених  сосисках, твердому сирі, м’ясних котлетах, курячому битку, відвареній вермішелі та гречаному супі.
У школі№53 спеціалісти провели заключну дезінфекцію санвузлів, притирального інвентарю та сантехобладнання в корпусах молодшої та старшої школи.
Найпоширеніший механізм зараження кишковою паличкою - фекально-оральний, пов'язаний з недотриманням елементарних гігієнічних правил (немиті руки, погано вимиті овочі та фрукти, неправильне зберігання харчових продуктів тощо). Інфекція передається через їжу, воду, побутові предмети. Також «підхопити» кишкову паличку можна, вживаючи некип'яченого молока або недостатньо термічно оброблені страви з м'яса. 
Цікаво, хто ж все таки відповість за втрачене здоров’я дітей? Та чи відповість взагалі. Бо питання – звідки взялась кишкова паличка – можна адресувати як постачальнику продуктів, так і тим, хто з них готував страви. Та й про не дуже відповідальних виробників також не варто забувати.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: