Херсон °C

Колискова буденності в управлінні соціального захисту

Новости » Общество
0

Колискова буденності в управлінні соціального захистуНаразі наше життя неможливо уявити без соціальної сфери. Коли згадуємо у розмові слово «соціальний», то одразу до нього додається ще одне – «виплати». А звідси виринають і різні допомоги, і соціально незахищені категорії населення, і пільговики, і субсидії. Скільки роботи в управління соціального захисту – знають лише люди, котрі там працюють. Про щоденні турботи, послуги, виплати, черги та про багато іншого нашим кореспондентам розповіли в управлінні соціального захисту Бериславської районної державної адміністрації.

Кожна людина – окрема історія

В місцевому управлінні соцзахисту робота не припиняється ні на хвилину. Документація, внесення в бази даних, до різних реєстрів, прийом громадян, оформлення документів – список можна подовжувати безкінечно.

- Ми завжди жартуємо, що наша робота полягає в тому, щоб супроводжувати людину від народження і аж до проводу «в останню путь, - зазначає начальник управління Інна Іванова. – Для нас кожна людина, яка прийшла по послугу, це не тека з документами та довідками, а окрема історія.

Черг в управлінні на наше здивування не було. В звичайний робочий день будь-який бажаючий може прийти і записатися на прийом в потрібний кабінет. Час і номер кабінету, а також прізвище спеціаліста йому повідомляють у місцевій вітальні – рецепшин. Отримавши час і місце зустрічі зі спеціалістом, людина може не просиджувати весь день у черзі, а спокійно прийти тоді, коли треба і потрапити на прийом.

В залежності від того, по яку саме послугу ви прийшли, змінюється і необхідний перелік документів, копій та довідок, які необхідно додавати до відповідної заяви. Всі дані заносяться до загальної електронної бази даних, щоб у майбутньому можна було простежити не лише всі звернення громадянина, але й соціальні виплати, пільги чи субсидії.

- Одним із завдань соціального захисту населення району є своєчасність та повнота виплати державних допомог. З метою спрощення процедури надання соціальної допомоги в управлінні запроваджено щоденний прийом громадян з можливістю попереднього запису: особистого або за телефоном. Протягом І кварталу 2017 року ми вже прийняли 1490 заяв для призначення різних видів державної допомоги, – розповідає заступник начальника управління, начальник відділу державних допомог Юлія Шпитальна.

Ті, хто співають колискові

Окремим світом, який нерозривно пов’язаний з управлінням соціального захисту населення Бериславщини, є служба у справах дітей. Нині на обліку у цій службі є 76 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Однак, за словами працівників служби, вони опікуються всіма дітьми в районі.

- Фактично всі діти до 18 років знаходяться у нашому полі зору, - розповідає головний спеціаліст служби Тетяна Дудченко. – Незалежно від того, з якої дитина родини, благополучної, неповної – вона може стати нашим «клієнтом».

Працівники служби в справах дітей Бериславського району зазначають – нині з дітьми різного віку у різних родинах досить складно. Ситуація навіть рухається в досить незвичному для соціальних служб напрямку: більшість негараздів трапляється з дітьми, в яких досить благополучні родини, а батьки мають гарний заробіток та соціальний статус.

- У батьків зараз часто не вистачає часу на дітей, вони хочуть забезпечити їх повністю, - продовжує Тетяна Дудченко. – Сучасний телефон чи комп’ютер, кишенькові гроші, новий одяг, канцелярія до школи та багато іншого – діти в таких родинах отримують все, крім батьківської уваги та розуміння з боку мами й тата. Тому й виникають складні ситуації, в яких батьки просто розводять руками. В такому випадку підключаються працівники нашої служби.

Позбавлення або відновлення батьківських прав, вирішення питання участі дитини в судових процесах, питання опіки та піклування – все це на контролі у служби в справах дітей. Вони фактично «заколихують» мам, тат і дітлахів своїм піклуванням: пояснюють їм, приїздять на консультації, розмовляють, нагадують, просять, переживають, і постійно дають батькам ще один шанс на щасливе майбутнє дітлахів.

- Трапляється різне, та ми не втомлюємось постійно нагадувати батькам про їхнє найперше завдання – виховувати дитину, - підкреслює головний спеціаліст служби Ніна Літвак.

Нині в Бериславському районі 8 дитячих будинків сімейного типу. Постійно з’являються справи по встановленні опіки чи піклуванню над дитиною, на жаль є і випадки позбавлення батьківських прав. Та служба в справах дітей сповнена оптимізму й віри у відповідальних батьків. Подібного настрою додає їм ціла стіна фотознімків дітлахів з різних сімей, різного віку та життєвих обставин. На цих фото всі діти усміхаються – вони в колі люблячої родини, серед братиків та сестричок, зігріті батьківською турботою.

Доповнюють «колискові» для сімей, котрі потрапили в складні життєві обставини, працівники районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Їхні завдання дотичні до служби в справах дітей та управління соціального захисту – забезпечити родини та дітей всім необхідним – порадою, увагою, спілкуванням.

- Батьки часто забувають, що вони повинні не лише охайно одягнути дитину чи вчасно нагодувати її, а ще й слідкувати, чим вона займається у вільний час, як виконує домашні завдання та інше, – говорить директор районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Луценко. – Адже саме звідси й виникають проблемні ситуації та негативні вчинки дітей. Найбільш болюча для нас проблема зараз – це соціальне житло для дітей-сиріт. Дітям звісно дають житло у селах, але там немає жодних умов. А якщо дитина закінчила навчання у Бериславі чи у Херсоні, то який же вибір вона зробить – звісно на користь міста, хоч там житло треба орендувати.

За словами всіх, хто хоча б раз працював з неблагополучними родинами, останнім справді потрібні колискові та постійні нагадування. Якщо соціальний працівник ходить до родини хоча б раз на місяць, перевіряє батьків, спілкується з дітьми, слідкує чи все у житті родини гаразд – тоді й справді все добре. Але ж якщо все добре, то родину знімають з обліку, і спеціалісти зі служб більше не співають їм «колискових». Через півроку ситуація повторюється, дитина потрапляє у погану компанію, чи перестає ходити до школи – і все йде по колу.

Захисники – в соціальному пріоритеті

Реалії сьогодення визначили пріоритет соціальної роботи для управління соціального захисту Бериславської РДА та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Це надання різних послуг учасникам антитерористичної операції та соціальна підтримка їхніх родин.

У 2016 році проведено оцінку потреб, складено «соціальний паспорт» на 252 учасників АТО, з них 37 осіб отримали психологічну допомогу, 94 особи – юридичну допомогу, 35 осіб працевлаштовано , 2 сім’ї – забезпечені житлом, 12 осіб забезпечені земельними ділянками, 215 осіб – отримали матеріальну допомогу, 19 осіб оздоровлено, 6 осіб – пройшли санаторно-курортне лікування.

- Якраз з останнім – лікуванням та психологічною реабілітацією в нас виникає найбільше питань, – зазначає директор районного Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Луценко. – Наші захисники не хочуть визнавати себе хворими, не приймають психологічну допомогу. У них спрацьовує упередження, мовляв, мені допомога не потрібна, я не постраждалий. Але ж в даному випадку допомогти треба не лише тим, хто постраждав фізично.

Всі соціальні служби активно співпрацюють з центром допомоги учасникам АТО та громадською організацією «Об’єднання воїнів - учасників АТО на Сході України «Тризуб». За їх ініціативою оздоровлено 22 сім’ї учасників АТО, з них 23 дитини, на базі відпочинку «Арабатська стрілка» в Генічеському районі. У 2017 році планується оздоровити вдвічі більше таких сімей.

- Всі питання вирішуються досить швидко, – говорить голова ГО «Тризуб» Олександр Ткаченко. – До нас за день можуть прийти до 4-х воїнів, і всі ситуації – чого б вони не стосувалися – землі, відпочинку, лікування ми вирішуємо з Центром соціальних служб та управлінням соцзахисту.

Одним словом, роботи у працівників соціального захисту населення в Бериславському районі вистачає. Щоденний прийом громадян, видача довідок та документів, призначення субсидій та соцвиплат, різних пільг, «колискові» для батьків – все це для тамтешніх робітників буденність. І в цій буденності вони не забувають бачити людські долі, і робити все задля того, аби спростити людям життя.

Єлизавета Адамчук

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: