Херсон °C

Прокуратура захищає права дітей

Новости » Общество
0
Прокуратура захищає права дітейОхорона дитинства в Україні визначена загальнодержавним національним пріоритетом. В умовах законодавчих змін та реформування органами прокуратури області активно та результативно використовувались повноваження з питань представництва інтересів держави, захисту прав дітей, які потрапили у конфлікт із законом, а також поза межами кримінального судочинства.
Так, у 2017 році органами прокуратури області з питань охорони дитинства в інтересах держави до судів пред’явлено 21 позов на загальну суму 33 млн.902 тис. грн.
Завдяки вжитим органами прокуратури області представницьким повноваженням у поточному році навчальним закладам області повернуто з чужого незаконного користування 660,4 га земель вартістю 22 млн. 951 тис. грн., що виділялись навчальним закладам для використання в освітній діяльності.
Господарським судом Херсонської області завдяки активній та послідовній позиції прокурора задоволено його позов та визнано право власності за державою, витребувано з чужого незаконного володіння будівлі і споруди «Санаторію для дітей з батьками «Скадовськ».
З початку 2017 року реально поновлено права 3 дітей-сиріт, за якими на підставі рішень судів, постановлених у минулому році за позовами керівника Каховської місцевої прокуратури, зареєстровано право власності на земельні ділянки вартістю 293 тис. грн.
У березні 2017 року Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ підтримано позицію апеляційного суду Херсонської області, рішенням якого задоволено позов прокурора Чаплинського району про визнання недійсним результатів прилюдних торгів щодо продажу єдиного житла сім’ї з 4 неповнолітніми дітьми, що перебував на розгляді у судах різних інстанцій протягом 5 років.
Завдяки активізації прокурорами координаційної діяльності щодо профілактики злочинності серед неповнолітніх, упродовж 2017 року на території області спостерігається зменшення загального рівня підліткової злочинності, у тому числі тяжких та особливо тяжких злочинів.
Також майже на половину зменшилась кількість неповнолітніх, які скоїли кримінальні правопорушення (на 45,1% менше). 
За вказаний період до суду скеровано 24 кримінальні провадження про злочини, вчинені неповнолітніми або за їх участю, у т.ч. 2 – з угодами про примирення та визнання винуватості.
Активізовано роботу щодо гуманізації кримінального процесу відносно неповнолітніх. Як наслідок, до суду скеровано 5 клопотань про звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності.
Покращено роботу за додержанням прав неповнолітніх під час виконання щодо них судових рішень у кримінальних провадженнях та застосування інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи.
Як наслідок, завдяки принциповій позиції органів прокуратури області на підставі вказівки прокурора з ІТТ звільнено неповнолітнього у зв’язку з непідтвердженням підозри у вчиненні ним кримінального правопорушення.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: