Херсон °C

Віктор Короленко продемонстрував, що саме змінить якість медичної допомоги в області

Новости » Общество
0

Здоров’я – найбільша цінність… Ось про найцінніше у житті людини ми й поговорили з директором Департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації, депутатом Херсонської обласної ради Віктором Короленко.

В бесіді з Віктором Миколайовичем дізнавалися, в першу чергу, про те, як жителі області можуть користуватися Урядовою програмою «Доступні ліки», як нині працює Центр екстреної медичної допомог та про те, що вже завтра може повністю змінити якість медицини на Херсонщині…

Тож, що стосується отримання «доступних ліків». Спершу коротко нагадаємо читачам, що з 1 квітня 2017 року в Україні стартувала Урядова програма «Доступні ліки». Згідно з програмою, пацієнти зможуть отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

Аби програма працювала прозоро, Департаментом охорони здоров’я Херсонської ОДА було запущено роботу сайту «Доступні ліки» (http://kherson.liky.ua/#/home).

 На сайті розміщено перелік оплачених державою медикаментів, що наявні у лікарнях Херсонської області та мають видаватися в лікарнях безкоштовно.

Віктор Короленко підкреслив: якщо лікар відмовляється видавати вам ліки, наявні в переліку на сайті, ви маєте змогу звернутися зі скаргою до Департаменту охорони здоров'я Херсонської ОДА за номером гарячої лінії: 0552-42-30-31 з 9:00 до 17:00.

- На сайті треба ввести назву медикаменту, далі маєте змогу переглянути наявність вашого препарату у лікарнях та аптеках. Усі ліки, які ви знайдете в переліку на цьому сайті, куплені за рахунок бюджету та знаходяться на складах у медичних закладах. Далі зрозумієте, де можна отримати ліки. Офіційна інформація про залишки ліків оновлюється щотижня. І якщо лікар каже, що ліків немає, а ви бачите наявність препарату на сайті, обов’язково телефонуйте нам, - говорить Віктор Миколайович.

Журналісти на власні очі перевірили роботу сайту, дійсно в кожному районі області програма «Доступні ліки» працює, тож певна категорія громадян може впевнено вимагати її практичного виконання!

Далі говорили про наболіле – екстрену медичну допомогу. З телеекранів високопосадовці наразі надумали її реформувати. Мова йде про усунення з карет швидкої допомоги лікарів і створення відділів екстреної медичної допомоги.

Віктор Короленко говорить, що такий підхід швидше за все може нашкодити людині, ніж врятувати їй життя, адже саме від встановлення правильного діагнозу, якості надання першої допомоги, залежить не тільки здоров’я, але й життя людини.

Тож мета екстреної допомоги – це не тільки доставити людину до лікарні, мета – вміти врятувати її життя.

Підкреслимо, що на Херсонщині не так давно запущено роботу практично унікального проекту - «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Херсонської обласної ради.

До складу Центру входять 20 структурних підрозділів, станцій та підстанцій, екстреної, швидкої, медичної допомоги міст та районів Херсонської області.

Основною складовою частиною Центру є оперативно-диспетчерська служба, якій, в свою чергу, підпорядковуються всі диспетчерські структурні підрозділи в районах області, а саме станції, підстанції екстреної медичної допомоги міст та районів області.

Віктор Миколайович продемонстрував журналістам на ноутбуці роботу Центру. На власні очі могли побачити, скільки карет екстреної допомоги були на той момент задіяні, їхні маршрути, час прибуття до хворого. Контроль надання допомоги дійсно розроблено на високому рівні, адже головний лікар повністю може контролювати процес, по всій області!!! В даному випадку хотілося б підкреслити, що геніально збережений час координації дійсно націлений на те, аби зберегти людині життя.

- Що таке екстрена допомога? Для мене це, як організм людини. Нирка,наприклад, - центральна районна лікарня, серце - це обласна лікарня... З'єднання між усіма органами - це судини. Такими судинами для мене є екстрена допомога. Я почав робити її першим. У нас навіть є успіхи, чого в інших областях немає. Коли показую цю роботу лікарям в інших областях, вони не вірять власним очам… (Віктор Миколайович демонструє роботу Центру на моніторі). Зараз працює 134 машини в системі. Працює 54 пункти базування екстреної допомоги. Бригад 86. За ці чотири дні було запитів 5228 із них успішних 5136. Зверніть увагу, машина червоного кольору – означає на виклику... Я наразі бачу всю область. Бачу, як рухаються машини, куди вони рухаються, все під контролем. Ми не зупиняємося на досягнутому. Наступне, що зараз запустили – підключили до електронної бази аптеки. Оновлення програми кожної середи. Наприклад, Бериславський центр – бачимо, що в них є, чого нема. Також бачимо, що є в наявності з ліків у кожній лікарні. Є змога швидко опрацювати всі заявки, далі в ручному режимі з однієї лікарні в іншу можемо перенаправляти ліки, - підкреслює Віктор Миколайович.

Віктор Короленко продемонстрував, що саме змінить якість медичної допомоги в області

Віктор Короленко продемонстрував, що саме змінить якість медичної допомоги в області

 

 

Далі в розмові виявилося, що це не всі кроки нашого Департаменту охорони здоров’я.

Серед спільних розробок – електронна медична картка пацієнта.

За словами директора Департаменту, електронно-медична картка пацієнта дасть лікарям і медичному персоналу можливість віддалено переглядати історію хвороби пацієнта, його діагноз та клінічні дослідження, що дозволить швидше та більш якісно надавати медичну допомогу. Вона також даватиме змогу замовити собі цифровий рецепт, отримати певні види довідок , записатись на прийом до лікаря, а також виставити лікареві оцінку за якість прийому!!!

Уявіть собі, маючи таку картку, ви матимете можливість із власного телефону підключитись до системи: записатись до лікаря, отримати в електронному вигляді, після здачі аналізів, діагностування, свій діагноз та назначений курс лікування!

Роботу такої картки Віктор Миколайович також продемонстрував наочно:

Віктор Короленко продемонстрував, що саме змінить якість медичної допомоги в області

 

- В цій картці вся моя контактна інформація. Я бачу всі свої вакцинації, коли та що я проходив, та нагадування про наступний час. Вказано, на які препарати у мене алергія. Тут вже можна подивитися про аналізи крові про заплановані та про результати. Також ця інформація приходить до сімейного лікаря. Зверніть увагу, у нас тут є різні розділи. У мене 80% скарг на те, що лікарі нагрубили. Тут у вас є змога виставити лікареві бал за рівень прийому. А від цього, до речі, буде залежати його зарплата. Тож думаю, що якість послуги відразу зміниться. Автоматично всім лікарям, у кого середній бал буде вище 4-х, йде 15% до зарплати, - говорить Віктор Короленко.

Віктор Миколайович повідомив, що така система частково розпочала працювати. Підключено 192 медичних заклади.

- Ось можу подивитись, що в мене в області: на прийом було записано 5783 людини, видано 8900 рецептів. Також можемо подивитись цільову аудиторію: 15-20 років 17%, 30-40 років 55%, 20-30 років 28%.

По системі відразу бачимо, якщо починається епідемія, скільки хворіє, в якому районі. Одразу ж можу зайти на портал та подивитись, де є ліки. Це, що вам показую і називається - керувати галуззю охорони здоров'я. Це захист наших громадян, - з гордістю в голосі говорить керівник Департаменту.

І скажемо, що недарма, адже на даний момент в Україні Херсонщина є новатором.

Наразі лікарі чекають поки обласна рада розгляне вказану Програму, та профінансує. Також програми вивчає СБУ, адже надалі в картках буде оприлюднено всі персональні дані людей, тож вона має бути якісно захищена.

І вже, 9 червня, на засіданні сесії обласної ради депутати будуть її розглядати. Якщо більшість буде «за», то, маємо надію в найближчий час матимемо зміни в такій необхідній сфері, як медицина…

Спілкувалася Тетяна Дергачева

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: