Херсон °C

Бережіть собори ваших душ

Новости » Общество
0

Бережіть собори ваших душЛюдина, яка ні в що не вірить, усього боїться - казав відомий класик. От про українців сьогодні точно можна сказати – ми стали практично безстрашними, а значить - віримо. І та віра дуже сильна, вона допомагає виживати в нелегкий час. І вірять люди, як пересвідчились недавно журналісти в Улянівці Скадовського району, у Бога та людей.

«Нас вже не здивуєш дорожнечею, беззаконням, брехливою політикою, потрібно думати, як об’єднати, згуртувати людей, допомогти їм почувати себе впевненими» – ось така позиція людей, з котрими ми спілкувалися.

А вся справа в тому, що в селі сталася справжня подія – зустрічали людину, котра запевняє, що Храм, котрий заложили 17-ть років тому можна побудувати. З короваєм та піснями зустрічали улянівці на вихідних депутата Херсонської обласної ради, заступника голови Херсонської ОДА Євгена Миколайовича Рищука.

Розпочалось все з того, що з 2000-го року вирішила громада побудувати православний храм Святого Андрія Первозванного Київського патріархату. Одначе через кризу так і не змогла здійснити не тільки свою мрію, але й мрію жителів сіл, що межують з нею: Андріївка, Широке, Гостроподолянське, Петропалівка, Радісне та інш.

Відома в селі родина фермерів Соценків допомагали побудувати житло священнослужителю біля закладених стін храму.

Наразі ж священнослужитель мешкає саме в Улянівці, одначе проводить службу у невеличкій кімнатці в приміщенні дитячого садку.

До нас на службу їздять люди з інших сіл, особливо у нас людно на свята, тоді всі хочуть помолитися. Одначе ви бачите, що кімнатка маленька, там і десятьом вже місця мало, не говорячи про значну кількість людей з декількох сіл. А сьогодні храм потрібен, як ніколи, він має об’єднати нас, налаштувати на віру в добро, у власну силу, - розповідає нам пані Ольга, мешканка села. – Ми дізналися про благодійний фонд Євгена Рищука, згодом про його життєву позицію, тож вирішили звернутися до Євгена Миколайовича за допомогою.

Більше 300-т мешканців вказаних сіл звернулися листом до Євгена Миколайовича: люди просять допомоги у побудові стелі та зведенні куполів, всі витрати на будівельників, транспортні витрати, громада готова взяти на власні плечі.

Євген Миколайович приїхав до людей, поспілкувався, подивився на сам храм, на проектну документацію та повідомив радісну новину: «Так, Храму бути!»

Бережіть собори ваших душ

Бережіть собори ваших душ

Бережіть собори ваших душ

 

Бережіть собори ваших душ

Зокрема, Євген Миколайович повідомив, що перший етап, над котрим працює його команда та група однодумців вже незабаром втілиться в життя: так, Спілка жінок Херсонщини, в свою чергу, проводить широку інформаційну компанію з метою пошуку благодійників і меценатів, котрих запрошує на народний фестиваль «Івана Купала». Фестиваль буде проводитись 8 липня на території кінного клубу «Гран Прі», а всі кошти, виручені з продажу квитків будуть направлені на будівництво храму в Улянівці.

 

Наступний крок – повна відбудова храму.

«Хочеться поділитися враженнями про сьогоднішній день. Нещодавно мені надіслали лист жителі села Улянівка Скадовського району з проханням допомогти в будівництві храму… У мене з'явилася можливість відвідати це миле село і приємних людей. При в'їзді в село пішов дощ, думаю – гарний знак... Після того, як я вийшов з машини, відчув тепло людських душ і надію, яку вони бачили в мені. Ми довго спілкувалися, оглянули територію храму. Я захворів ... За півдня переглянув вже сотні фото і проектів храмів, і я вже бачу, яким він буде ... А головне - є бажання і мрія... Я впевнений, що всі разом ми зможемо втілити цей проект в життя», - вже після відвідин Улянівки написав на своїй сторінці в Фейсбук такі слова Євген Миколайович.

До слова, така новина відразу сколихнула інтернет. Пішли обговорення: більшість людей підтримала ініціативу людей та Євгена Рищука. Але знайшлися й такі, котрі звинуватили цю ініціативу, як можливу маніпуляцію на можливих майбутніх виборах…

Від себе хочеться сказати, я тільки «за», аби кожен політик, йдучи на вибори, як «мінімум» будував людям храми та йшов до політики після заявленого та зробленого. Як «максимум» - виконував все обіцяне. Тож поки в реальності такого не маємо, можливо, якраз Рищук і стане першим таким прикладом… Але то все мої побажання. А словами українського класика Олеся Гончара хотілося б усім «завзятим» і не тільки, нагадати: «Бережіть собори ваших душ»!

Бережіть собори ваших душ

Далі буде…

Тетяна Дергачева

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: