Херсон °C

Допомога має бути реальною

Новости » Общество
0

Допомога має бути реальноюТуристичних цікавинок, якими славиться Херсонщина, насправді дуже багато. Але найоригінальніші і насправді визначні «сховані» в маленьких селах безкрайніх степів Таврії. Наприклад, Покровська церква у Качкарівці, точно належить саме до таких цікавинок. Визначна архітектурна та релігійна пам’ятка, від талановитого одеського архітектора Олександра Бернардацці й досі милує око всіх селян та заїжджих туристів.

Церкву побудували на початку ХХ століття, у 1912 році. Тоді неовізантійський стиль вважався найвеличнішим в архітектурі. В середині цього храму незвичайне архітектурне рішення: купол тримається не на чотирьох стовпах, а на чотирьох велетенських арках. Через це внутрішній простір значно розширюється. Пам’ятка розташована на пагорбі в центрі села і видна здалеку. Західну частину церковного подвір'я омиває своїми водами Каховське водосховище. Це єдина цегляна церква, що збереглася на Бериславщині в первісному вигляді. Церква досить велика і висока – видніється навіть з протилежного берега Дніпра. В селі ще збереглася дорога з бруківки, яка плавно спускається до води. Первісний іконостас не зберігся, а існуючий, виконаний у середині XX століття, надає величному інтер'єрові доволі аскетичного вигляду. Проте, до наших днів, збереглося кілька ікон XVIII століття, які походять з попереднього храму, збудованого ще запорожцями.

Храм вже давно став своєрідним оберегом для мешканців Качкарівки, джерелом духовності. Місцеві впевнені, щоб хоч церква і не виблискує золотом, як столичні храми, та все ж вона набагато краща за великі собори. Над тим, щоб реконструювати та відродити храм незвичайної краси, зараз працюють краєзнавці та історики. Оцінити давню будівлю та побачити на власні очі церкву до Качкарівки вже приїздили краєзнавці Андрій Лопушинський та Сергій Дяченко. Посприяв цьому візиту депутат обла­сної ради Ігор Йосипенко. Останнього в Качкарівці добре знають – місцева громада неодноразово зверталася за допомогою до Ігоря Васильовича, і завжди знаходила підтримку.

Сільський голова Качкарівки Юрій Бутівчак розповів про співпрацю з депутатом Херсонської обласної ради. За його словами, головне – діяти спільно, тоді громада відчуватиме користь від допомоги народних обранців.

- Вже не перший рік ми тісно співпрацюємо з депутатом обласної ради Ігорем Йосипенком, - розповів Юрій Максимович. – Я працюю вже 13-й рік в сільській раді. І якщо раніше ми депутатів знали хіба що за прізвищем, а реальної допомоги селяни від них не бачили, то тепер ситуація кардинально змінилася. Ігор Васильович допомагає нам і власними коштами, і залучає гроші з обласного бюджету. Минулого року, завдяки його сприянню, нам виділили понад мільйон гривень з Державного фонду регіонального розвитку на нову свердловину – ми її нарешті запустили. Для села це дуже важливо. На території нашої сільради знаходиться його підприємство. І якщо треба – то допомога йде і звідти. Досить часто звертаємось за транспортом, і нам ніколи не відмовляють. Благоустрій, підвезення, вивезення сміття, ремонтні, зварювальні роботи – одним словом, коли треба, нас усіляко підтримують. З останнього: завдяки сприянню Ігоря Йосипенка і за кошти обласного бюджету в нашій школі в кабінеті фізики було встановлено мультимедійне обладнання. Зараз збираємось звертатися до нього ще з одним проханням – стосовно перекриття даху в нашому будинку культури. Ще в 2004 році в Качкарівці сталося лихо – пожежа знищила будинок культури. Минулого року ми робили проектну документацію для відновлення будівлі – на це пішло 2,5 млн грн. з яких 0,5 млн. грн. ми залучили коштів сільради. З проектом майже впоралися, але робота триває. Тепер хочемо до зими встигнути перекрити дах над сценою – тому будемо звертатися за допомогою до Ігоря Васильовича. На це необхідно 500 тис. грн., звичайно для повної реконструкції нам треба 2 млн. грн., але ми будемо діяти поступово. Ігор Васильович добре розуміє наші проблеми, тому завжди бере активну участь у їх вирішенні. Його допомога завжди є реальною та суттєвою і мешканці села це цінують.

Єлизавета Адамчук

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: