Херсон °C

У Верхньорогачицькому районі обговорювали родючість грунтів

Новости » Общество
0
У Верхньорогачицькому районі обговорювали родючість грунтівНа базі Верхньоргачицької районної державної адміністрації відбулося виїзне засідання робочої групи з питань охорони родючості ґрунтів, утвореної розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 13 лютого 2017 року №64 «Про заходи щодо забезпечення контролю за використанням та охороною земель сільськогосподарського призначення».
Участь у засіданні робочої групи взяли перший заступник голови районної державної адміністрації Віталій Биков, голова районної ради Геннадій Нестеренко, державний інспектор охорони навколишнього природного середовища Херсонської області Алік Михайлюк, голови селищної та сільських рад району, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації та сільськогосподарських підприємств, начальник та спеціалісти відділу агропромислового розвитку районної державної адміністрації, представники Держгеокадастру.
Головним питанням порядку денного стало питання про виконання у Верхньорогачицькому районі вимог законодавства щодо охорони родючості та екологічної безпеки ґрунтів.
Як наголошує в.о. директора Херсонської філії державної установи «Інститут охорони ґрунтів України» Михайло Мельник: «Для забезпечення контролю за здійсненням охорони й раціональним використанням земель сільськогосподарського призначення проводиться моніторинг та агрохімічна паспортизація ґрунтів. Основною метою агрохімічної паспортизації є еколого-агрохімічне обстеження ґрунтів сільськогосподарського призначення для визначення рівня їх родючості, деградації, стану забруднення тощо, з подальшою розробкою та видачею землевласникам і землекористувачам агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки. Порядок ведення та форму агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки, затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 11.10.2011 року за № 536 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.12.2011 за № 11517/20225. Дані агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки повинні неухильно використовуватись в процесі регулювання земельних відносин при: передачі у власність або наданні в користування, в тому числі в оренду, земельної ділянки; зміні власника земельної ділянки або землекористувача; проведенні грошової оцінки земель; визначенні розмірів плати за землю; здійсненні контролю за станом родючості ґрунтів»
«При цьому слід врахувати, що агрохімічна паспортизація орних земель повинна здійснюватись не рідше ніж через кожні 5 років, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень не рідше ніж через кожні 5 - 10 років», - підкреслив Михайло Мельник.
У ході роботи засідання членами робочої групи з питань охорони родючості ґрунтів усім присутнім рекомендовано вжити необхідних заходів щодо забезпечення виконання вимог законодавства щодо охорони родючості та екологічної безпеки ґрунтів і контролю за їх станом шляхом проведення робіт із агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення згідно чинного законодавства України.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: