Херсон °C

Ті, хто оберігають людство

Новости » Общество
0
Щорічно у другу неділю серпня вся Україна вшановує працівників ветеринарної медицини. Це свято стосується всіх, хто присвятив своє життя не лише лікуванню тварин. Завдяки ветеринарам ми можемо придбати безпечні продукти, саме вони слідкують за епізоотичною ситуацією і точно знають як можна врятувати життя тварині.
Сьогодні ветеринарні лікарі працюють у складі Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України. До цієї ж організації входить і Держпродспоживслужба та захист прав споживачів. А значить, у фахівців в кілька разів більше обов’язків і роботи.
- Робота Держпродспоживслужби зараз зосереджена на контролі якості та безпечності харчових продуктів, нагляді за дотриманням санітарного законодавства, захисті прав споживачів, реєстрації транспортних засобів у селах, - зазначає Ігор Васильович Димченко в.о. начальника Держпродспоживслужби в Бериславському районі, державний інспектор. – Частина нашої роботи – це і фітосанітарний захист рослин, карантинний нагляд тощо. Наша служба після об’єднання всіх перелічених управлінь існує трохи більше року. Тому вважається новою в країні. Наприклад, захист прав споживачів – це для нас нове, наші спеціалісти з деякими питаннями ще не працювали. Вчимося вже в процесі, бо роботи вистачає.

Ті, хто оберігають людство

 

Разом з Держпродспоживслужбою поруч працює і районна лікарня ветеринарної медицини. Тамтешні фахівці відповідають за епізоотичний стан на території району.
- Ми обслуговуємо всі населені пункти району, - наголошує начальник Бериславської районної державної лікарні ветеринарної медицини, державний інспектор Світлана Лупандіна. - Є сільські дільниці, в яких постійно працюють ветлікарі. Кожного дня отримуємо виклики. Особливо, з приводу лікувальної справи. Однак, тут зберігається не дуже добра традиція: спершу зазвичай людина йде до ветаптеки, де їй можуть порадити зовсім не ті ліки, і до нас звертаються вже тоді,  коли стан тварини зовсім поганий. А в селі, самі розумієте, коли гине худоба – то велике лихо. Постійно нагадуємо мешканцям і про щеплення тварин, і про профілактику, про те, що спочатку треба, щоб лікар оглянув тварину, і сам призначив лікування.

Ті, хто оберігають людство

 

Ті, хто оберігають людство

 

Ті, хто оберігають людство

 

Ті, хто оберігають людство

 

Ті, хто оберігають людство

 

У селян, звісно, своє бачення і розуміння співпраці з ветлікарями. Однак, коли лихо на порозі, вони добре розуміють, що ніхто окрім державних ветеринарних лікарів, не зможе врятувати худобу – і одразу кличуть на допомогу.
- На жаль, до порад прислуховуються не всі. До того ж в кожному селі є ще свої «спеціалісти», котрі прийдуть до тварини і тільки зроблять вигляд, що лікували. А потім за результат не відповідають. Натомість, з державного інспектора чи ветеринара можна ж потім спитати – де гарантія вдалого лікування, - говорить Ігор Димченко.
Що стосується захисту прав споживачів, то в районі звісно рідко хто скаржиться на товари в магазинах чи великих супермаркетах. В даному випадку скарги стосуються побутових ситуацій.
- Буквально днями отримали скаргу: один сусід потравив виноград, іншому не подобається. Останній написав скаргу, бо він вважає, що це погано впливає не лише на його власний виноград, а й на його здоров’я. Ми виїхали на місце, поспілкувалися з обома, переглянули всі речовини – вони всі безпечні для людей, зараз готуємо відповідь. До цього зі скаргами майже не працювали. Гадаю, без таких ситуацій робота в жодній держслужбі не обходиться, - продовжує Ігор Димченко.
За словами районних фахівців, у галузі ветеринарії на Бериславщині досить складна ситуація з кадрами. Їх катастрофічно не вистачає. Майже всі спеціалісти, які працюють в районі, передпенсійного віку. Молоді люди зовсім не бажають їхати в село та лікувати тварин або ж працювати в Держпродспожислужбі. Зараз в районній службі 5 вакансій. У селах є вакансії саме ветеринарних лікарів, які поки що так і лишаються вільними.
Робота у ветлікарів неспокійна. Адже хвороба чи травма у тварини завжди трапляється зненацька. Тож треба бути готовим у будь-який час доби встати і прийти на допомогу. У селі ветеринар ніколи не чекатиме на приїзд пацієнта, як у місті. Телефонують – і лікар їде чи йде до пацієнта. І не важливо кицька це чи корова. Особлива ситуація, коли стався покус. Це терміновий виїзд лікаря. Тварина завжди ізолюється для обстеження, людина теж здає потрібні аналізи (їй назначає лікування рабіолог).

Ветеринарна наука свідчить, що близько 61% всіх збудників хвороб у людей приходять від тварин. У певних ситуаціях у ветеринарів може бути дуже небезпечна робота. Незалежно від того, наскільки добре себе веде та чи інша тварина, немає ніякого способу визначити, що може статися з ветеринаром в процесі його роботи. За статистикою, більш ніж половина усіх ветеринарів отримують серйозні травми при лікуванні тварин.
Тож, для власника тварини у випадку хвороби – це велика біда. Якщо є приводи непокоїтися з приводу зараження та епізоотичного стану, і треба взяти під контроль ситуацію – це новина для всього району чи області. А от для ветеринарних лікарів – це мало не щоденна кропітка робота.
Своєрідним підрозділом, який співпрацює з Держпродспоживслужбою, є Бериславська районна державна лабораторія ветеринарної медицини. Саме тут аналізують різні проби, визначають чи хвора тварина, підтверджують результати вакцинації та інше.
- Ми на місці беремо проби та підтверджуємо або спростовуємо аналіз на лейкоз, лептоспіроз, бруцельоз, хворобу Ньюкасла. Досліджуємо зразки крові, - розповідає провідний лікар ветеринарної медицини, серолог Олена Таранущенко. - Ми майже «перемогли» лейкоз в районі. На сьогодні, з цією хворобою звертаються досить рідко. У нас є піддослідні тварини: морські свинки, миші, кролі. Після щеплення обов’язково проводимо перевірку – чи з’явився у тварин імунітет: самі себе контролюємо та перевіряємо наскільки якісна вакцина.
Досить часто, у день професійного свята ветеринарні лікарі чують фразу «Медицина лікує людину, а ветеринарія оберігає людство». І це дуже точний і правильний вислів, особливо, якщо врахувати, що ветеринарія оберігає людей від безлічі хвороб тварин, запобігає епідеміям худоби, які можуть призводити до дуже масштабних наслідків. Від результатів роботи ветеринарів залежить безпека продуктів, а значить, і здоров'я людей, які споживають їх.
- Напередодні нашого професійного свята вітаю всіх колег та бажаю їм міцного здоров’я, - говорить Ігор Димченко. – Успіхів у роботі та особистому житті, сімейного благополуччя та щастя. Хочу, щоб колективи лікарів трималися, і поповнювалися професійними кадрами. Ми маємо бути певними, що й після нас людям і тваринам допомагатимуть, дбатимуть про добробут громад!
Ольга Краснюк
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: