Херсон °C

Питання з затонулим судном стоїть на особистому контролі Андрія Гордєєва

Новости » Общество
0
5-го жовтня о 17.00 надійшло повідомлення від ДСНС Херсонської області про те, що в Каховському водосховищі, в районі Каїрського яру, затонуло судно з пошкодженням корпусу під час спробі посадить його на мілину - капітан Попов Миколай Володимирович. Постраждалих та загиблих немає. Судно «Олександр Житник»: - довжина 85,2м, - ширина 15,4м, - осадка 2,8м, - рік пост будівництва 1979, - екіпаж 5 чоловік, порт припису Херсон, власник ТОВ «Вік». Судно слідувало з Запоріжжя с вантажем 1788 тонн відсіву щебеню.
На місто події було направлено оперативну групу ГУ ДСНС та було встановлено, що судно затонуло в 200 м. Візуально була виявлена пляма нафтопродуктів в радіусі 300 м. Представниками Державної Екологічної інспекцією у Херсонській області були відібрані проби для проведення лабораторних досліджень з метою нарахувань збитків заподіяних довкіллю. Крім того, одразу було поінформовано Чорноморське міжрегіональне управління Укртрансбезпеки.
З метою ліквідації наслідків надзвичайної ситуації о 22.30 для обробки нафтової плями направлено ланку загінну Херсонської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби (ХОКАРС) з плавзасобом, сорбентом та бонами загородження. О 01.15 ХОКАРС проведено обстеження акваторії Каховської ГЕС - плями не виявлено. Під час обстеження о 2.40 ночі місця де затонуло судно в районі с. Каїри виявлено сильний запах нафтопродуктів, було розпочато встановлювання 200 м бонів загородження та використано 40 л сорбентів (для осідання нафтопродуктів). О 07.00 роботи по ліквідації плями групою ХОКАРС припинено. На даний час підрозділами ДСНС Херсонської області проводиться візуальний моніторинг щодо наявності нафто плям.
З метою прийняття управлінських рішень щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації головою Херсонської обласної державної адміністрації було надано доручення суб’єктам системи моніторингу в області, а саме Головному управлінню Дерпродспоживслужби в Херсонській області та Херсонському управлінню водних ресурсів відібрати проби води. Отже, після отримання результатів лабораторних досліджень проб води можна буде оцінити впив на біоресурси та гідрологічний стан Каховського водосховища. Зазначене питання стоїть на особистому контролі голови обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва та Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: