Херсон °C

Підприємці Херсона хочуть жити у чистому місті. Презентація дорожньої карти

Новости » Общество
0

У Херсоні презентовано Дорожню карту удосконалення контролю органів місцевого самоврядування за дотриманням правил благоустрою.

Презентувала Дорожню карту Леонова Лариса Миколаївна, директор КП «Херсонська енергосервісна компанія».

Керівник проекту наголосила що в рамках проекту «Дорожня карта», який реалізувала протягом травня-червня поточного року Херсонська громадська організація «Інформаційний ресурсний центр «Правовий простір»» за фінансової підтримки програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні (USAID ЛЕВ), проведено анонімне анкетування за темою: «Про дотримання встановлених правил і норм у сфері благоустрою території суб’єктами господарської діяльності та ефективності організації контролю місцевими органами влади».

Під час анкетування було опитано 100 респондентів, переважно підприємців. Згідно даним проведеної роботи, близько 70% опитаних не задоволені або задоволені в незначній мірі якістю регулювання питань благоустрою на території Херсона.

За тими ж даними близько двох третин респондентів незадоволені утриманням в належному стані доріг та під’їзних шляхів (36% респондентів), додержанням чистоти на прилеглій території (32%).

Як приклад тому свідчить і наступна інформація: за даними адміністративних комісій Дніпровської, Корабельної та Суворовської районних рад у Херсоні стосовно отриманих для розгляду протоколів по правопорушенням у сфері благоустрою на підприємців міста у І півріччі 2017 року лише 11% протоколів сплачуються добровільно, тобто визначаються підприємцями чинними.9% протоколів скасовано судами. До державної виконавчої служби передано 80% протоколів для примусового стягнення.

З 285 протоколів переданих до Державної виконавчої служби для примусового стягнення, протягом 2017 року відпрацьовано лише 2% по яким стягнуто штрафів на загальну суму 3800 грн. В роботі у Державної виконавчої служби перебувають протоколи на загальну суму 147222 грн. Отже, ефективність роботи Державної виконавчої служби дуже низька.

Як комплексний підхід для вирішення проблемного питання в рамках проекту з розробки Дорожньої карти у червні 2017 році організаторами проекту було проведено дискусії у форматі фокус-груп з представниками різних цільових аудиторій на тему «Про дотримання встановлених правил і норм у сфері благоустрою території суб’єктами господарської діяльності та ефективності організації контролю місцевими органами влади. Також обговорення проходило у форматі круглого столу.

Після обговорення підприємцями було визначено ряд проблем з питань благоустрою. Серед основних – відсутність чітко встановлених правил та норм поведінки, зрозумілих юридичним та фізичним особам у сфері благоустрою. Зокрема, відсутність чітко встановленого комплексу заходів, що необхідні для забезпечення чистоти і порядку на території міста, в тому числі санітарного очищення, особливостей утримання територій у зимовий та літній періоди, тощо…

Тож до пропозицій щодо вдосконалення контролю у сфері благоустрою респондентами було віднесено наступні кроки: зменшення корупції, прозорість бюджету, прозоре обговорення контролю у сфері благоустрою громадськістю, приведення місцевих норм у відповідність з державним та європейським законодавством, всю діяльність щодо перевірок порушень у сфері благоустрою вести прозоро, висвітлювати кожен факт, опрацювати чинні нормативні акти із врахуванням думки підприємців та громадськістю, постійно вести відкритий діалог. Зокрема, підприємці пропонують встановити більш жорстокіші правила щодо чистоти на прилеглих територіях, тощо…

Підприємці Херсона хочуть жити у чистому місті. Презентація дорожньої карти

Під час презентації Лариса Леонова підкреслила, що недосконалість місцевого регулювання у сфері благоустрою територій та наявні корупційні чинники при здійсненні контролю негативно впливають на розвиток бізнес-середовища та дотримання чистоти і збереження елементів благоустрою. Аби мінімізувати негативний вплив вищевказаного, експерт пропонує доопрацювати чинні регуляторні акти.

-Інші заходи Дорожньої карти відповідають теперішнім запитам підприємницького середовища міста, які були визначені під час фокус-груп. Розробка чітких заходів для мінімізації перешкод у розвитку благоустрою та впровадження чітких норм мають відбуватися шляхом залучення до діалогу представників громадськості, влади та бізнесу, - підкреслює Лариса Леонова та акцентує, що заходи Дорожньої карти реалізовуватимуться шляхом прийняття відповідних рішень Херсонською міською радою, її виконавчим комітетом чи розпорядженнями міського голови…

Маємо надію, що у представників влади знайдеться час для прийняття рішень, адже Дорожньою картою не тільки проведено глибокий аналіз проблематики, що цікавить підприємців, але й окреслено відповідні пропозиції.

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: