Херсон °C

Олександр Співаковський вітає ХДУ з 100-річчя від дня його заснування

Новости » Общество
0

Олександр Співаковський вітає ХДУ з 100-річчя від дня його заснуванняОдин із найстаріших навчальних закладів Півдня України - Херсонський державний університет відзначає перше 100-річчя свого заснування. У такий поважний вік університету повірити важко, особливо - коли бачиш, як в його стінах щодня гаряче пульсує нестримна молода енергія. І тим не менш, це факт — нашій Alma mater за паспортом дійсно вже 100!

Свій родовід ХДУ веде від Дерптського (Юр’ївського) університету, його невеличкого вчительського інституту, який в часи Першої Світової війни був евакуйований до Херсона з естонського міста Тарту. Це було у далекому 1917-му.
За ці сто років, що так швидко минули, університет кілька разів змінював назву, а в листопаді 1978-го, коли були побудовані його сучасні корпуси, змінив і «прописку». У відповідь на вимоги часу він ріс і розширювався, відкривав нові кафедри і факультети. Проте ніколи і нізащо не зраджував своїй головній місії — творити Людину.
Впродовж цілого сторіччя ХДУ залишається важливим освітнім і науковим центром південного краю, ключовим осередком виховання духовності, культури і патріотизму в середовищі сучасної молоді. Серед десятків тисяч його випускників є чимало відомих освітян, науковців, громадських діячів, митців, політиків і підприємців, яких об’єднують глибокі знання, високий професіоналізм та відданість своїй країні. Як найбільший виш нашого міста, ХДУ становить той міцний фундамент, на якому розвивалося наше вчора і народжується завтрашній день.
Відкритість усьому новому, високий фаховий рівень його викладачів і випускників, роками напрацьовані широкі міжнародні контакти з року в рік розширюють співпрацю нашої країни і міста зі світом, сприяють їх інтеграції в європейське співтовариство.
За швидкоплинними літами, що вже стали історією, криється нелегкий шлях пошуків і звершень, формування традицій і утвердження принципів. За ці десятиріччя великій університетській родині вдалося неймовірне - перетворити Alma mater з маленького вчительського інституту на сучасний виш із власним обличчям у національному освітньому середовищі і при цьому зберегти всі найкращі здобутки і досвід, набутий усіма минулими поколіннями попередників.
Сьогодні Херсонський державний університет є справжнім флагманом вищої освіти в регіоні. Його «золотий фонд» становлять 68 професорів та докторів наук, 234 доценти та кандидати наук, 105 старших викладачів та асистентів і понад 7 тисяч студентів, які навчаються за 38 спеціальностями. І, звичайно ж, славна когорта його випускників, які зробили гідний внесок у розвиток вітчизняної науки і освіти, стали активними творцями нової генерації духовної та інтелектуальної еліти нації.
100 років для навчального закладу — це унікальна дата, яка примножує мудрість і досвід, дає натхнення і нові стимули для подальшого розвитку.
Висловлюю глибоку подяку і шану професорсько-викладацькому складу, співробітникам, студентам і всім поколінням випускників Херсонського державного університету. Щиро бажаю завжди гідно нести свою відповідальну місію, примножувати славні традиції попередників, сприяти прогресу наукової думки, робити достойний внесок у розвиток вітчизняної вищої школи. Блискучих вам успіхів та нових звершень!
Нехай ваша шляхетна праця й надалі приносить користь нашому рідному краю, служить зміцненню нашої держави. Щоб і через двісті років ім’я Херсонського державного університету звучало достойно і яскраво!

З повагою - Олександр Співаковський,
народний депутат України, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки та освіти

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: