Херсон °C

Херсонщина вшанувала пам'ять жертв Голодоморів

Новости » Общество
0
Херсонщина вшанувала пам'ять жертв Голодоморів25 листопада у Херсоні, біля пам’ятника жертвам Голодомору та політичних репресій, відбувся мітинг-реквієм «Розсекречена пам’ять».
Вшанувати пам’ять замучених і безвинних людей зібралися представники громадськості, мешканці області, очевидці тих страшних подій геноциду українського народу, керівники області та міста, депутати усіх рівнів. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті Херсонської облради.
Із запаленими свічками пам’яті пройшла традиційна панахида за участі представників різних релігійних конфесій Херсонщини. Опісля присутні схилили голови у вічній жалобі за закатованими десятьма мільйонами українців.
А о 16:00 розпочалася загальноукраїнська акція «Запали свічку», під час якої мільйони українців запалили свічки біля Меморіалів Голодомору та на підвіконнях своїх будинків.
Довідка. Спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж Голодомору 1932-33 років призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах.
Проте, довгий час цей жахливий злочин замовчувався. І лише 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», який трактує події 1932-1933 років, як геноцид українського народу. Рішення було ухвалене 233 голосами.
Голодомор в Україні 1932-1933 років офіційно визнали геноцидом українського народу іще понад 20 держав. Сьогодні жалобні заходи традиційно проходять у 32 країнах світу.

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: