Херсон °C

Про принципові речі: обличчя та рішення земельної комісії Херсонської міської ради

Новости » Общество
0

Про принципові речі: обличчя та рішення земельної комісії Херсонської міської радиХочу донести до херсонців одну історію, аби на її прикладі городяни знали, хто стоїть на заваді розвитку міста та чи взагалі Херсон можна називати європейським, або, може, й навести простий рецепт – як вибратися з «провінційності»…

Розпочнемо історію з того, що в серпні 2011 року в центрі міста біля Херсонської міської ради з’явився ТОЦ «Адмірал». Для його будівництва були залучені кошти іноземного інвестора.

Так, згідно офіційної інформації та документації до неї, ТОВ «АРФ-2» (засновником виступає компанія з управління активами «Галуа Інвест»), основним видом діяльності якої є інвестиції, пов’язані з будівництвом об’єктів комерційної нерухомості, вводить в експлуатацію торговельно-офісний центр за адресою пр. Ушакова, 35-А (ТОЦ «Адмірал»).

Сьогодні це досить успішний бізнес-проект, площі якого не пустують, а користуються значним попитом. Хоча при його будівництві деякі експерти обіцяли, що ТРЦ «Суворовський» його «задавить».

Про принципові речі: обличчя та рішення земельної комісії Херсонської міської ради

Одначе, як бачимо, законний підхід до справи завжди має очікуваний результат. Але йдемо далі, бо то зовсім інша історія…

Вже при здачі ТОЦ «Адмірал», інвестор мав в планах збільшити кількість сфер для реалізації послуг орендарям, включаючи розважальну та готельну сферу.

Хто був хоч один раз в Європі, то йому не потрібно розказувати, що саме наявність таких об’єктів, як «Адмірал» сприяє розвитку туризму, і, звичайно, як результат – розвитку місцевого бюджету…То ми говоримо про європейський досвід, а зараз повертаємося до Херсона.

Тож вже тоді, інвестором та адміністрацією ТОЦ «Адмірал» міській раді було запропоновано розглянути можливість передачі у власність комплексу будівель та споруд, розташованих на суміжній до ТОЦ «Адмірал» території по вул. Преображенській (на той час Декабристів), 3.

Нагадаємо херсонцям, що на вказаній земельній ділянці на той час розміщувався гараж легкових автомобілів та сміттєзбірник Херсонської міськради.

Пропозиція була чиновниками та депутатами розглянута. Депутатська профільна комісія, розглянувши можливість облаштування місць стоянки автотранспорту міськради на території внутрішнього двору по пр. Ушакова, 37, рекомендувала здійснити продаж об’єкта комунального майна. В рамках закону було проведено всі процедури з оцінювання майна, оголошено конкурс.

В зв’язку з тим, що окрім підприємства ТОВ «АРФ-3», з ініціативи якого було призначено конкурс, не надійшло жодної заявки та пропозиції щодо участі у конкурсі, в результаті конкурсною комісією було визначено переможця – ТОВ «АРФ-3».

Далі – увага, офіційна інформація про зобов’язання обох сторін!

Пропозицією підприємства ТОВ «АРФ-3» на конкурсі були зобов’язання сплатити вартість комунального майна згідно експертного оцінювання та додатково сплатити кошти у сумі 150 тис. грн. на облаштування автостоянки на території двору міськради та сплатити вартість робіт та документації з підготовки та проведення конкурсу. На підставі рішення конкурсної комісії з визначення переможця конкурсу, було укладено договір купівлі-продажу комплексу між ТОВ «АРФ-3» та Управлінням комунальної власності Херсонської міської ради від 18 жовтня 2011 року, посвідчений приватним нотаріусом Кравцовою Н.І. За договором ТОВ «АРФ-3» зобов’язалось сплатити за комплекс кошти у сумі 453 240 грн. з ПДВ, кошти у сумі 150 000 грн. на рахунок цільового фонду для облаштування місць стоянки автотранспорту, вирішити питання землекористування, не відчужувати придбане майно до введення новозбудованого майна в експлуатацію, компенсувати управлінню комунальної власності вартість витрат на підготовку об’єкта до приватизації, здійснити озеленення прилеглої території, забезпечити дотримання вимог екологічної безпеки, охорони навколишнього природнього середовища, санітарних норм при здійсненні будівельних робіт, здійснити реєстрацію об’єкта нерухомості.

Після придбання комплексу було здійснено низку передбачених законом заходів з відведення земельної ділянки у користування. Це отримання дозволу на розробку проекту землеустрою на підставі прийнятого рішення міської ради, розробка самого проекту, його погодження та затвердження міською радою, укладання договору оренди земельної ділянки та його державна реєстрація.

В результаті - 19 червня 2012 року між Херсонською міською радою та ТОВ «АРФ-3» було укладено договір оренди земельної ділянки площею 950 кв.м під будівництво торговельно-розважального центру на місці власного комплексу по вул. Декабристів (теперішня Преображенська), 3 (строком на 5 років), який зареєстровано управлінням Держкомзему у місті Херсоні Херсонської області 17 серпня 2012 року за №651010004000823.

Хто хоча б коли-небудь щось в своєму житті будував, напевно, знає, що зібрати всі необхідні документи – це практично подвиг, і не важливо, є у тебе кошти, чи ні…

Так от, після підписаного Договору ТОВ «АРФ-3» зібрало всю необхідну документацію, і отримало Проект будівництва торговельно-розважального центру з готелем, розроблений херсонським підприємством «Архітектурно-конструкторське бюро «Пілон».

Згідно з проектом, передбачається будівництво шестиповерхової будівлі з підвальним поверхом. На першому та другому поверхах мають розташуватись торгівельні об’єкти, на третьому поверсі передбачається розміщення розважальних закладів та громадського харчування. Четвертий, п’ятий та шостий поверхи зайняті готелем з відокремленим від інших поверхів доступом до нього. У підвалі передбачається розміщення трансформаторної підстанції, насосної станції та автопарковки.

Як могли спостерігати херсонці, будівництво торговельно-розважального центру було розпочато одразу після отримання всіх дозвільних документів наприкінці серпня 2013 року. Будівництвом займався херсонський підрядник. А далі через політичну нестабільність інвестори на деякий час припинили будівництво. І, воно не дивно, адже Херсонська область прикордонна…

З більш-менш стабільною ситуацією у країні інвестор відновив будівництво. Підкреслимо, що всі роботи на ділянці знову проводять підприємства зареєстровані в Херсоні.

А між тим, 8 червня поточного року закінчувався термін дії договору оренди земельної ділянки. Так, як будівництво торговельно-розважального центру з готелем не завершено, враховуючи необхідність продовження будівництва, ТОВ «АРФ-3», завчасно, за два місяці до закінчення строку дії договору, 5 квітня 2017 р. подало клопотання до міської ради про поновлення договору оренди строком на п'ятнадцять років.

І ось тут розпочалось…

Після закінчення дії договору оренди земельної ділянки, міська рада жодного листа у відповідь не надіслала. ТОВ «АРФ-3» листом за №42 від 10.07.2017 року нагадало міській раді про те, що не розглянутим зостається клопотання від 05.04.2017 року за №33. Одночасно підприємцями було запропоновано міському голові укласти додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки, оскільки згідно з ч. 6 ст.33 Закону України «Про оренду землі», у разі, якщо орендар продовжує користуватись земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутністю протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі не надійшло, такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. Згідно Закону, в такому випадку укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється із уповноваженим керівником органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування без прийняття рішення органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування.

Чи чули ви щось про корупцію…

«На наше звернення щодо укладання додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки було отримано відповідь за підписом директора департаменту містобудування та землекористування М.О. Жарова про те, що рішення щодо поновлення договору оренди земельної ділянки буде прийматися сесією міської ради», - повідомляє адміністрація ТОВ «АРФ-3».

Разом з тим чиновники роблять «круглі очі» й заявляють про «вивчення ситуації».

За їх планом воно наступне - було вирішено комісією призначити групу у складі членів комісії для виїзду на місце (хоча будівельний майданчик та стан робіт можна побачити з коридорів кожного із поверхів будівлі міської ради). Потім було запрошено на засідання комісії представника орендаря з копіями проектної дозвільної документації, якого потім запросили на засідання створеної незрозуміло для яких цілей підкомісії, засідання якої, як правило, проходить в меншій кількості членів…

І ось тут кожен почав «вивчати» ситуацію, бо документація та законодавство з певних причин влаштовує не всіх. До речі, забігаючи наперед, підкреслимо, у всьому «вивченні» чиновники та деякі депутати земельної комісії не прийняли до уваги, що інвестор закордонний, а це лише означає, що він йде шляхом Закону, а не хабару.

Мабуть тому, враховуючи кількість «засідаловок» підкомісій та вивчення дозвільної документації з печатками, слід зазначити, що такі висновки можуть давати тільки фахівці, сертифіковані згідно чинного законодавства, все збільшувалась, і були навіть натяки, що у забудовника є вихід «порішати» це питання.

На шантаж інвестори не пішли, вони пішли у суд. І виграли всі суди.

З цієї всієї тяганини для мене особисто видно одне: замість того, щоб у законний спосіб продовжити термін оренди, як того вимагає закон, чиновники бігають по судах, тратять не тільки робочий час, а ще й кошти з місцевого бюджету за свою дурість та жадібність!

Чого їх не хвилює, що з будівництвом об’єкту, де працюють херсонці, такі компанії, як обслуговуючі, будівельні, проектні та інші, зареєстровані в Херсоні та працюють виключно в правовому полі та є платниками податків до місцевого бюджету?

Окрім того, з введенням до експлуатації об’єкту ТОВ «АРФ-3», місцевий бюджет буде поповнюватись щорічно коштами за рахунок податку на нерухомість, який з урахуванням загальної площі будівлі у 4637 кв.м буде чималим. Знову ж таки, згідно законодавства, до введення об’єкта в експлуатацію, вони мають укласти договір щодо пайової участі в розвитку інфраструктури міста та сплатити кошти в розмірі встановленого місцевою радою відсотку від вартості будівництва. Ці кошти можуть сягати величини у мільйон гривень та могли б піти на такі потреби міста, як реконструкція комунальних інженерних мереж, освітлення вулиць, будівництво та ремонт міських доріг, удосконалення безпеки руху автомобілів та пішоходів.

Як гадаєте, можливо, депутати в земельній комісії не знають, чи забули, що під час створення нових об’єктів створюються додаткові робочі місця, поповнюються місцеві бюджети, замість занедбаних ділянок появляються сучасні території які прикрашають місто, і що у нових об’єктів є власник, який доглядає за прилеглою територією.

«Весь час ТОВ «АРФ-3» без порушень сплачувало кошти за оренду земельної ділянки. Зараз на ділянці проводяться будівельні роботи. Ми сподіваємося, що зможемо завершити почату справу, добудувати та ввести в експлуатацію новий сучасний об’єкт інфраструктури та створити комфортні умови для подальшої роботи підприємств та організацій Херсона. У нашому випадку також планується вдосконалити покриття тротуарів в районі розташування об’єкту, створити елементи озеленення. Переваги від будівництва та експлуатації торгівельного центру є очевидними. Вони стосуються як мешканців, які живуть, працюють в центрі, гостей міста, так і всіх мешканців Херсона. Тому незрозумілим є протидія будівництву з боку деяких депутатів міськради, які повинні, в першу чергу керуватися інтересами громади», - повідомляє адміністрація ТОВ «АРФ-3» .

Хочеться сказати, шановні депутати, кожен із вас буде проводити звіт перед херсонцями про виконану роботу, так в тому звіті не забудьте розповісти, скільки інвесторів зайшли з новими об’єктами та як ви з ними «співпрацювали».

Окрім того, не забудьте повідомити жителям міста, чому, наприклад, біля того ж «Адміралу», біля зупинки по вул. Ушакова, вже більше десятка років стоїть паркан та ростуть бур’яни – то якраз і є пам’ятник жадібності чиновників… І кожного з них громада знає в обличчя…

Шановні, хто з такими методами прийде працювати в Херсон?

Тетяна Дергачева

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: