Херсон °C

Борщ в Олешківських дитсадках коштує, як в елітних ресторанах

Новости » Общество
0
Олешківська міська рада піклується про те, щоб діти у дошкільних навчальних закладах нормально харчувалися. Принаймні так здається на перший погляд. Однак, аналіз всіх тендерних процедур, договорів та рахунків за 2017 рік показує – це «піклування» трохи дивне. Міськвиконком Олешок постійно заключає договори, як і оголошує переможцем у тендерах лише одне товариство. Це ТОВ «Тихий Хутор». Воно зареєстроване в Олешках, його керівником виступає Тихий Олександр  Миколайович, а основним видом діяльності ТОВ є «неспеціалізована оптова торгівля».
Як свідчать дані офіційних порталів та джерел за останній рік ТОВ заключило 2 контракти з Олешківським виконкомом та виграло майже всі тендери на закупівлю продуктів харчування для дитсадків.
Однак, ціни за якими виконком купує продукти для дітей дещо різняться з загальною ціновою політикою в країні в 2017 році. Наприклад, 7 лютого 2017 року між ТОВ «Тихий Хутір» та виконкомом після тендерної процедури був укладений договір про купівлю яєць. Так, ТОВ зобов’язувалося поставити 25 тисяч яєць, за вартістю 72 тисячі 848 гривень 50 копійок. Досить простим шляхом можна визначити, що ціна одного яйця склала 2 гривні 90 копійок. А отже, десяток яєць коштував бюджету 29 гривень!!! У лютому 2017 року! Погодьтесь, досить дивно, адже тільки зараз у 2018-тому разом з усіма підвищеннями цін та «накруткою», в супермаркетах яйця коштують від 30 гривень.
Далі мабуть буде достатньо навести лише вартість окремих продуктів, які купував виконком для дитсадочків (звертаємо увагу – це ціни ще 2017 року):
Філе куряче – 70 гривень;
Хліб – 13 гривень;
Фруктовий сік – 17 гривень (літр);
Морожена риба  - 83 гривні (кілограм);
Рафінована олія – 36 гривень (літр);
Кислий сир (творог) – 52 гривні (за км);
Твердий сир – 146 гривень (кілограм);
Зелень – 33 гривні (кілограм);
Буряк – 4 гривні 30 копійок(кілограм);
Цибуля – 5 гривень 40 копійок (кілограм);
Морква – 5 гривень 60 копійок (кілограм);
Капуста – 4 гривні 80 копійок (кілограм);
Картопля – 7 гривень 20 копійок (кілограм);
Сметана – 61 гривня  (літр);
Часник – 60 гривень (кілограм).
Саме за такою вартістю Олешківський міськвиконком купував продукти харчування для діток в дитячих садочках міста. Навіть прості розрахунки доводять, що вартість борщу в дитсадках Олешок сягає ресторанних цін. Адже звичайний борщ з куркою (навіть з відхиленням від держстандарту) без сметани (!!!) коштує 97 гривень 30 копійок.
Як свідчать дані офіційних порталів та реєстрів, виконком Олешок не відмовляється від співпраці з ТОВ  «Тихий Хутір». Адже вже в новому 2018 році ТОВ перемогло вже в тендерах, оголошених виконкомом. Так, 4 січня ТОВ перемогло в аукціоні, оголошеному на закупівлю молока коров’ячого та молока згущеного, запропонувавши замість оголошених 617 тис. грн. лише 367 тис. грн. Також товариство перемогло в тендері на закупівлю вершкового масла, запропонувавши ціну на 55 % нижче запропонованої. Так, вже в 2018 році діти в садочках Олешок їстимуть вершкове масло від «Тихий Хутір» за вартістю 65 гривень 30 копійок за кілограм.
Мабуть, подібні приклади можна навести з багатьох сфер життєдіяльності , які обслуговує Олешківський виконком. Адже в даному випадку наведено лише ціни за продукти харчування. Як можуть різнитися ціни на інше, наприклад на будівельні матеріали, неважко здогадатися.
Але в даному конкретному випадку, відверто «накручувати» ціни на продукти для дітлахів у садочках – як мінімум варте засудження. Як же тоді бути батькам, яким в цих самих садочках обіцяють здорове та калорійне харчування для діток? Мабуть, відчуття та думка батьків зовсім не цікавить працівників Олешківського виконкому та міської ради. Адже в інакшому випадку, закупівля продуктів відбувалася б за іншими цінами.
У матеріалі використані дані з інформаційних порталів You Control, Clarity-Progect, Prozorro, Dozorro.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: