Херсон °C

Головний рятувальник області про те, звідки в пожежних машинах вода

Новости » Общество
0
Про те, чому пожежним для гасіння потрібна вода та де її взяти на власній сторінці Фейсбук пише начальник ГУ ДСНС України в Херсонській області Сергій Чорний. 
"Пожежні не приїжджають без води! Після резонансних подій під час гасіння пожеж час від часу на сторінках деяких електронних видань піднімається тема про те, що пожежні приїхали без води і не мали чим гасити вогонь. Нерідко так кажуть і незадоволені швидкістю роботи рятувальників спостерігачі. Хочу черговий раз переконливо зазначити, що такого не буває і бути не може, оскільки машини в боксах знаходяться завжди з повними цистернами. Для прикладу візьмемо автоцистерну ЗІЛ-130. Обсяг такої ємності становить 2350 літрів. Якщо на пожежі буде працювати хоча б один пожежний ствол, то вся вода вийде за 10 хвилин. А якщо стволів буде два, то привезеної води вистачить взагалі на 5 хвилин гасіння пожежі. І як тільки закінчується привезена вода, автоцистерна повинна стати на вододжерело (пожежний гідрант, річка, ставок тощо).
Якщо вододжерело є на доступній відстані від місця пожежі, то рятувальники по прибуттю відразу на нього встановлюються, аби забезпечити безперебійну подачу води на гасіння пожежі. В містах, де в оперативному розрахунку знаходиться дві автоцистерни, щоб не спостерігалося перерв і затримок, перша прибула машина витрачає запас води на гасіння вогню, а друга, нехай навіть і з повною цистерною, відразу ж стає на вододжерело для забезпечення безперебійної подачі. Саме тому людям і здається, що машина приїхала без води, відразу ж поїхавши на заправку. Але так думають ті, хто просто не заглиблюється в організацію роботи рятувальників. Заяви ж про те, що пожежні їдуть на виклик без води не тільки ображають представників почесної професії, а й просто дискредитують їх. 
До того ж, нерідко щодо забору води на місці пожежі часто-густо виникають проблеми. Оскільки пожежні гідранти, які повинні забезпечувати рятувальників водою під час пожежогасіння або відсутні зовсім, або ж знаходяться в аварійному стані. А відповідно до Порядку утримання джерел зовнішнього протипожежного водопостачання за встановлені на трубопровідних системах централізованого водопостачання населених пунктів відповідають підприємства питного водопостачання, а утримання інших здійснюють юридичні особи, яким вони належать на підставі права власності або іншого речового права", - наголошує рятувальник.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: