Херсон °C

Олександр Прокудін: «Довіру людей потрібно підтверджувати щодня»

Новости » Общество
0
Про особливості, проблеми та завдання роботи з особовим складом поліції – у інтерв'ю заступника начальника ГУ НП в Херсонській області, підполковника поліції Олександра Прокудіна.
Поліція завжди «під мікроскопом» суспільства
- Олександре Сергійовичу, рівень професіоналізму поліцейських постійно знаходиться у фокусі суспільної уваги. Відомо, що від цього залежить ставлення людей до роботи відомства.
- Без кваліфікованих фахівців неможливо виконувати наші основні завдання - зміцнювати правопорядок і захищати громадян. Дуже важливо постійно підвищувати рівень професіоналізму кадрового складу всіх підрозділів поліції. Ми це розуміємо і приділяємо цьому особливу увагу.
Робота кадрових служб ГУ НП з майбутніми поліцейськими починається задовго до їх зарахування в штат. Це пов'язано зі специфікою роботи в органах внутрішніх справ. Нам потрібні добросовісні співробітники, які прийшли дійсно служити і захищати.
Тому існує багатоступенева система відбору кандидатів у поліцейські: співбесіда, медичне обстеження, тестування, спеціальні психофізіологічні дослідження. Підвищені вимоги і до стану здоров'я, фізичної підготовленості, психологічної стійкості в екстремальних ситуаціях.
Крім того, у своїй службовій діяльності співробітники ОВС використовують дані з обмеженим доступом або віднесені до державної таємниці. А Херсонщина є прикордонною областю. Тому деякі факти особистої біографії кандидата вивчаються з особливою ретельністю. Не можна також допустити, щоб до поліції потрапляли особи, які були пов'язані з кримінальним середовищем, які страждають наркотичною або алкогольною залежністю.
 
Атестація - шлях до кар'єрного росту
- Але, крім попереднього відбору, у вас регулярно проходить атестація особового складу. Це правда, що за її результатами позбавляються від тих, хто «не вигідний»?
- Про атестацію існує багато домислів, які поширюють люди, котрі не мають уявлення про те, що відбувається в дійсності.
Позитивне значення атестації полягає в тому, що вона дозволяє провести розстановку кадрів в залежності від їх ефективності та професіоналізму. В порядку переатестації 243-м співробітникам органів і підрозділів поліції області присвоєні первинні і чергові спеціальні звання середнього складу, правом начальника ГУНП 77-ми поліцейським присвоєні чергові спеціальні звання молодшого складу. У 2017 році проведена атестація 425 працівників ГУНП Херсонської області. З них 274 були рекомендовані до підвищення на посаді, 144 - залишені на займаній посаді, по 7-ми - прийнято рішення про звільнення з лав НПУ.
Для справжніх професіоналів позачергова атестація - це реальна можливість кар'єрного росту. По-справжньому цінними кадрами ми не розкидаємося, ми їх просуваємо і заохочуємо.
Так, в 2017 році за вказівкою начальника ГУ НП полковника поліції Артура Івановича Мерікова були підготовлені і направлені матеріали щодо присвоєння в порядку заохочення чергових спеціальних звань 14 співробітникам ГУНП, 37 співробітникам - про нагородження відзнаками Президента, Кабінету Міністрів України та МВС України, 2 х співробітників - на нагородження табельною вогнепальною зброєю.
 
Позбавитися порушників в своїх рядах
- Давайте відійдемо від теми атестації і перейдемо до особистих якостей співробітників. Виявляє поліція власними силами правопорушення і корупцію в своїх рядах?
- Для попередження корупції всі атестовані співробітники і держслужбовці ГУ НП зобов'язані заповнити декларацію про свої доходи, про майно і зобов'язання майнового характеру.
У 2017 році співробітники інспекції з особового складу ГУНП провели 431 службове розслідування, з яких за зверненнями громадян - 255; за фактами публікацій в ЗМІ - 17; за фактами надзвичайних подій - 47; за листами прокуратури, уповноважених з прав людини, визначеннями суддів - 16; за іншими фактами - 96. За зверненнями громадян проведено 7 службових перевірок.
За результатами проведених нами службових розслідувань 44 матеріали направлено в прокуратуру, відкрито 5 кримінальних проваджень. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 99 співробітників, з них 11 - звільнені з поліції, 6 зняті з посади, 14 - попереджено про неповну посадову відповідність. До 68-ми застосовані інші види дисциплінарних стягнень.
Ми вважаємо, що краще попередити можливі негативні ситуації, ніж боротися з їхніми наслідками. Тому в 2017 році проведено 89 виїздів мобільних груп для зміцнення дисципліни і законності, для попередження надзвичайних подій, корупційних проявів в діяльності відділів і відділень ГУНП області. Групи виявили 444 порушення в організації службової діяльності. За результатами перевірок до дисциплінарної відповідальності притягнуто 28 співробітників ГУНП.
Хочу підкреслити, що іноді в ЗМІ не розділяють поняття «звільнення з посади» та «звільнення». Звільнення з посади юридичною мовою означає, що співробітник більше не займає певну посаду. Але в подальшому його можуть призначити на вищу посаду, або рівну, або нижчу. Або звільнити.
 
Про соціальний захист поліцейського
- Чи існує сьогодні система соціального захисту для поліцейських, і як вирішуються їхні соціальні питання?
- Поліцейські, щоб ефективно боротися зі злочинністю та здійснювати охорону громадського порядку, повинні бути забезпечені всім необхідним: засобами індивідуального бронезахисту та спецзасобами, зброєю, транспортними засобами, форменим одягом, спеціальною та комп'ютерною технікою, тощо.
І ми проводимо цю роботу. Зокрема, в Херсоні рота поліції особливого призначення забезпечена уніформою на 99,3%, рота патрульної служби поліції особливого призначення «Херсон» забезпечена уніформою на 95,3%.
Звичайно, сьогодні найважливіше в системі соціального захисту - питання забезпечення співробітників поліції житлом. У 2016 році був введений в експлуатацію 4-х поверховий житловий будинок в смт. Білозерка, в якому 15 квартир виділені для працівників поліції. У 2017 в Херсоні для співробітників поліції на вул. Фонвізіна проведена реконструкція гуртожитку під 75-ти квартирний житловий будинок, з яких 15-трикімнатних, 20 - двокімнатних, 40 - однокімнатних квартир. Всі квартири службові.
У червні 2017 року були вручені сертифікати та ключі від службових квартир 70-ти співробітникам поліції, з них: 24 особи - учасники бойових дій (22 - учасники бойових дій в АТО); 4 - вимушені переселенці з Донецької та Луганської областей; 1 співробітник поліції, член сім'ї (дочка) загиблого при виконанні службових обов'язків співробітника міліції; 3 сім'ї співробітників поліції, які виховують дітей з обмеженими фізичними можливостями; 2 багатодітні сім'ї; 7 поліцейських - жінок, які одні виховують неповнолітніх дітей.
Надання житла, медичне і санаторно-курортне забезпечення, грошові виплати - всі ці та інші види соціального забезпечення для співробітників поліції завжди знаходяться на особистому контролі керівництва ГУ НП Херсонщини.
Повага і довіра суспільства
- Як, на вашу думку, повинні бути організовані взаємини поліції і громадян? Поліцейських потрібно поважати, любити або боятися?
- В ідеалі ставлення до поліцейського - це відношення до Закону. А Закон потрібно поважати. Однак, щоб заслужити довіру громадян, поліцейські самі повинні шанобливо ставитися до людей.
Звичайно, поліцейський по-різному  діятиме при затриманні особливо небезпечного злочинця або при розмові з людиною, який вчинив адміністративне правопорушення. Стосовно правопорушників професійні дії поліцейського повинні бути юридично обґрунтованими, а з законослухняними громадянами спілкування має бути поважним і коректним.
Щоб поведінка співробітників відповідала цим вимогам, спеціальна служба психологічного забезпечення ГУНП проводить постійний супровід поліцейських.
Так, в системі службової підготовки проводяться заняття і тренінги психологічної та просвітницької спрямованості. Їх проводять психологи з залученням інших фахівців. Психологи беруть участь в інструктажі перед чергуванням, при формуванні зведених загонів, оперативних груп та ін.
На мою думку, довіра суспільства до поліції також багато в чому залежить від ефективності профілактичних заходів, які проводить відомство. ГУНП організовує заходи патріотичної спрямованості, спортивні свята, демонструючи досягнення співробітників поліції.
Для формування патріотичних почуттів і національної самосвідомості у дітей, виховання у них гордості за свій край і державу ми проводимо профілактичні, правові та спортивні заходи, організовуємо показові виступи поліцейських спецпідрозділу «КОРД» і кінологічного центру ГУНП.
Загалом, довіру людей ми повинні підтверджувати щодня. Тому підвищення професіоналізму і якості кадрового складу поліції - пріоритетне завдання. Для цього необхідна абсолютна дисципліна особового складу, дотримання всіх норм закону при спілкуванні з громадянами, затримання, проведенні слідчих заходів. Якщо ми вимагаємо дотримання законності від громадян, то і самі повинні бути бездоганними.
Інна МОСТОВА
ДОВІДКА: Прокудін Олександр Сергійович - народився 22 липня 1983 року в Миколаєві. У 2000 році почав службу в органах внутрішніх справ. Працював в слідчих підрозділах і відділі професійної підготовки Управління кадрового забезпечення. Очолював Управління кадрового забезпечення УМВС України в Херсонській області.
7 листопада 2015 року був призначений заступником начальника Головного управління Національної поліції в Херсонській області.
Олександр Прокудін безпосередньо керує життєво важливі для відомства напрямки - кадрового складу, інформаційних технологій, зв'язку та захисту інформації, фінансового забезпечення, логістики і матеріального забезпечення, організації діяльності ізоляторів і ряд інших напрямків. Він також відповідає за переатестацію співробітників поліції.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: