Херсон °C

Медицина, освіта та соцзахист – нарада керівників району

Новости » Общество
0

Медицина, освіта та соцзахист – нарада керівників районуУ Раденську відбувся День голови місцевої громади. Під час нього керівництву району, керівникам різних управлінь та служб, головам місцевих рад та ОТГ вдалося поспілкуватися на різні теми. Зокрема, всіх чиновників цікавили питання соціальних гарантій для учасників АТО в районі, співпраця Центру ПМСД з громадами та організація дитячого харчування в школах.

Стосовно додержання прав учасників АТО в Олешківському районі розповіла начальник управління соцзахисту населення РДА Світлана Філіпова. За її словами, наразі в районі на обліку перебувають майже півтисячі військовослужбовців, які побували в зоні АТО. Для них діє окрема Програма, кошти виділяються з районного бюджету.

- Більшість грошей йдуть на матеріальну допомогу, лікування, допомогу родинам загиблих в АТО, компенсацію навчання за контрактом, - наголосила Світлана Борисівна. – Увага приділяється і поліпшенню побутових умов наших захисників. Понад 2 млн. гривень виділено з державного бюджету на придбання житла саме для АТОвців.

Окрему увагу Світлана Філіпова зосередила на субсидіях та пільгах для військових:

- Дуже прошу голів місцевих рад, нагадуйте своїм мешканцям, що документи необхідно подавати на початку року. Тобто зараз саме час це зробити. Якщо людина подає документи наприкінці опалювального періоду – у нас з’являється заборгованість. Наприклад, зараз вона є, стосовно твердого палива – вугілля. Аби не допускати подібної ситуації – постійно повідомляйте мешканців, за яких саме умов призначається субсидія.

Стосовно медицини та роботи Центру ПМСД присутнім розповіла його керівник Світлана Сердюкова.

- Зараз всі говорять про реформу медицини. І ми на місцях вже маємо її запроваджувати. Однак, можливості наші обмежені фінансами. Наприклад, щодо електронної програми охорони здоров’я. Програма має бути придбана для кожного ФАПу, в кожному селі. Це означає, що у лікаря має бути комп’ютеризоване робоче місце, Інтернет, та обов’язково МФУ, тобто «Принтер 3 в 1». На жаль звичайного принтера в умовах реформи буде недостатньо. Також має бути електронний підпис лікаря тощо. Звісно, що програмне забезпечення має бути ліцензоване. Потрібно обрати його з того переліку, що пропонують в МОЗ. Я особисто переглянула всі програмні продукти, і на жаль, для себе, як для лікаря, який щоденно веде прийом пацієнтів, ідеальної не знайшла. Однак, розробники програм обіцяють зробити все, головне, щоб за програму заплатили. Мінімально 1 ліцензія на 1 комп’ютер коштуватиме 9 тисяч гривень. Всі питання з електронною охороною здоров’я ми маємо владнати до квітня. Адже вже тоді лікарі мають розпочати підписувати контракти з населенням.

Стосовно загальної вартості комп’ютеризації лікарів та їхніх робочих місць, і загальної підго­товки до всеохоплюючого реформування системи, Олешківський районний Центр ПМСД поки що не визначився. Однак, у громадах вже знають, що подібне задоволення – не з дешевих.

- Нам порахували досить приблизну суму, – розповіла голова Великокопанівської ОТГ Валентина Костенко. – Заклали ми в бюджеті сільради на 2018 рік 180 тисяч гривень. Начебто за ці кошти мають 100 % запустити електронну охорону здоров’я для всієї ОТГ. Однак, є сумніви, чи вистачить цих грошей.

Стосовно державної програми «Доступні ліки» та нагальної потреби у вакцинації Світлана Сердюкова повідомила наступне:

- Кошти на «Доступні ліки» надійшли на весь Олешківський район. Аби не залишити людей в селах без ліків, об’єднаним громадам необхідно звернутися до районної ради, надіслати листи, аби кошти перевести до місцевих рад. Окремої уваги зараз заслуговує і питання вакцинації. Вакцина в нас є. І поки ми не використаємо ту, що є в наявності, нових надходжень не буде. Тут теж треба попрацювати ОТГ – з району на громаду обов’язково буде виділена вакцина, аби щеплення дітей пройшло без проблем.

Найдовше керівники дискутували стосовно організації харчування в школах. Особливо їх схвилювала ситуація в Ювілейній ОТГ. Нагадаємо, тамтешній голова громади – Роман Пустовий спочатку повідомив райраду про те, що громада не в змозі взяти на баланс навчальні заклади. А потім виявилося, що питання з харчуванням в школі вирішено тільки до кінця поточного навчального року. За словами самого Романа Пустового, до цього питання він збирається повертатися ще раз, вже у вересні. Однак, керівники управлінь та чиновники порадили голові громади не зволікати, а вже зараз шукати шляхи вирішення проблеми. У сусідній Великокопанівській ОТГ ситуацію вирішили просто і чітко – створенням власного КП, яке й займається харчуванням дітлахів у школі. Результат роботи видно вже зараз: батьки та діти задоволені, КП у Великих Копанях заробляє гроші до бюджету ОТГ, діти-пільговики харчуються безкоштовно. У Ювілейній громаді батьки школярів пільгових категорій, з 1 по 4 класи, сплачують половину вартості обіду в їдальні.

Одним словом, термін на вирішення проблеми у Ювілейної громади невеликий. Адже її треба вирішувати зовсім не у вересні, коли діти прийдуть до школи та захочуть пообідати,а в їдальні для цього не буде ні продуктів, ні можливостей…

Ольга Краснюк

Олешківський вісник
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: