Херсон °C

«Бій під Крутами – це героїчна сторінка української історії», - Андрій Гордєєв.

Общество, Культура
0
29 січня у Херсонському обласному краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід «У боротьбі за Україну», присвячений 100-річчю битви під Крутами, у рамках якого також представили експозицію до сторіччя Української революції.  На презентації експозиції присутнім був голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв разом зі своїми заступниками Андрієм Балонєм, Вадимом Чабаном та Дмитром Бутрієм.
Бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції поблизу селища Крути став символом мужності та беззастережної любові до власної Батьківщини. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом Червоної гвардії під проводом Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.
«Бій під Крутами – це, безумовно, героїчна, але в той же час трагічна сторінка в українській історії, з якої ми повинні зробити належні висновки. Неможливо не захоплюватись мужністю і самопожертвою, проявленими київськими студентами, курсантами та гімназистами», - підкреслив голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв.
Під час заходу присутнім показали віртуальну презентацію «У боротьбі за Україну», яка висвітлює факти, які замовчувались протягом багатьох десятиліть, історичні обставини бою, його учасників, кількість загиблих тощо. Під час віртуальної презентації використовуються документи, фото- та відеоматеріали початку ХХ ст. та дослідження сучасних істориків.
Також присутніх ознайомили з виставкою інформаційно-просвітницьких стендів Українського інституту національної пам’яті «100 років боротьби: Українська революція ‎1917-1921 років».  Експозиція розповідає про події Української революції 1917-1921 років – процеси державного будівництва, творення української політичної нації, відродження української науки, освіти, культури та духовності.
За інформацією сайту Херсонської ОДА
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: