Херсон °C

Сценарист фільму «На своїй землі» повернувся до рідного краю

Общество, Культура
0

Сценарист фільму «На своїй землі» повернувся до рідного краюМожливо, не кожному з вас припадало на думку, що поряд з нами живуть талановиті люди, і хтось із вас, ймовірно, за кілька років теж стане на порозі рідної школи людиною, якою ми пишатимемось.

2 лютого в стінах Верхньорогачицької ЗОШ І- ІІІ ступенів №2 відбулася захоплююча зустріч із письменником рідного краю, журналістом, поетом, прозаїком, сценаристом Федором Олексійовичем Яньком, колись учнем цієї школи.

Шкільна бібліотека не вперше запрошує Федора Олексійовича. Користувачам бібліотеки він добре відомий як письменник, який дбає про українське слово.

Присутніми на зустрічі були учні 10-11 класів, заслужений вчитель України – Назаренко А.І., завідувач шкільної бібліотеки, вчитель Лащенко Л.Г.

Після привітання завідувача шкільної бібліотеки слово будо надано Назаренко А.І., яка розповіла про творчу діяльність письменника, цікаві факти з його біографії. Що навчаючись , він полюбляв уроки української літератури, особливо пов’язані з історичним минулим України. Вже у 8 кл. почав писати свої перші вірші. Останні шкільні роки – цікава пора пізнання. Багато читав, писав вірші, захоплювався фотографією, радіосправою, спортом, грав на гітарі, виступав на естраді. Але понад усе любив літературу, вона забирала майже весь вільний час.

Коли закінчив школу - виник задум серйозно взятися за перо. Друкувався в районній газеті. Зближувався з молодими поетами, прозаїками обласного літоб’єднання при Херсонській Спілці письменників, де обговорювались і його твори. Федір Олексійович брав активну участь у нарадах, конкурсах. Був переможцем обласного конкурсу «Заспів» у жанрі прози серед молодих літераторів.

Перші оповідання – « Сорок Катриних літ» та «Дядькові садки» - були опубліковані в молодіжній газеті «Ленінський прапор» ( зараз «Новий день».)

Ф.О.Янько був учасником республіканських нарад молодих письменників у Києві, де представляв неодноразово молоду прозу Херсонщини. Опубліковував у республіканському колективному збірнику «Вітрила – 89» оповідання «Семен Ярмак».

У 1990-1991 роках у журналі «Дніпро» побачило світ його чудове оповідання «Прозріння», пізніше – в альманасі «Степ» - оповідання «Опалі яблука». Писав гуморески , що друкувалися в обласній газеті «Наддніпрянська правда». Більшу частину трудового життя віддав журналістиці, працюючи в редакції місцевої газети «Рідний край».

Чимало цікавих творів написав письменник. У школах області ці твори вивчаються на уроках української літератури (уроки літератури рідного краю).Нині пише сценарії.

Виступ Федора Олексійовича був надзвичайно цікавий і захоплюючий.

Із задоволенням слухали учні розповідь письменника про його дитинство і юність, навчання в рідні школі, перші сходиинки в літературній діяльності.

Радісною звісткою для шанувальників слова Янька Ф.О. стала участь нашого земляка у конкурсі сценаристів та сценарних ідей «Своє кіно» проекту «Дивись українське – твори своє майбутнє!» на який надійшло більше як півтисячі робіт. Серед 20 відібраних сценаріїв одним з перших почав зніматися короткометражний фільм, за сценарієм Федора Олексійовича «На своїй землі», за який він отримав персональну відзнаку від експертів проекту.

Перед показом самого фільму присутні переглянули відео, на якому письменник давав інтерв’ю журналістам телеканалу СТБ ( інформаційна програма «Вікна – новини») .

І нарешті – довгоочікувана мить – перегляд фільму «На своїй землі», який люб’язно надав автор.

Описати те, що відчуваєш під час перегляду, нелегко – це треба відчути. Перед глядачами життєствердна історія, що надихає, надає впевненості у тому, що люди власноруч можуть впроваджувати зміни на краще. У фільмі ми зустрічаємо людей, які потрапили в певні життєві обставини, та віра в світле майбутнє надає сили жити.

Далі було жваве спілкування з митцем, обговорення доробку письменника. Були і запитання від учнів та присутніх, такі як « Чи є у Вас серед тих творів, що Ви написали найулюбленіший», «Чи може письменник писати без натхнення?, «Чи є прототипи у Ваших героїв?» та багато інших.

Ще Федір Олексійович зізнався, що кіно знімав ще в минулому столітті на плівку любительської кінокамери – проявляв, монтував, озвучував… Для нього то були незабутні часи роботи в районному Будинку піонерів, де створили власними силами дитячу кіностудію. А в даний час талановитий сценарист вірить, що в Україні таки з’явиться своє кіно, котре поверне в кінотеатри масового глядача, а фундаментальною основою для такого кіно має стати міцна первинна основа – гарний сценарій.

Серце Федора Олексійовича дарує читачам віру, випромінює світло і душевну доброту. Чуйний, добрий, талановитий, він у безперервному творчому пошуку. Пише і радіє, коли герої його творів здобувають людську шану, але ще більше – коли по них навчаються любити рідний край.

По закінченню зустрічі учні і присутні щиро подякували Федору Олексійовичу за хвилини прекрасного, бо спілкування з ним – це незабутній діалог, що надихає.

За інфомацією Херсонської ОДА

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: