Херсон °C

Євген Рищук: Тож і сьогодні розмову веду відверто

Новости » Общество
0

Великдень для українців завжди був святом весни, об’єднання родини та світлих думок. В моїй сім’ї до нього дуже ретельно готувалися завжди, підганяли всю роботу. Намагаюся жити за звичаями, котрі привили мені батьки, тож до цього свята хочу поділитися своїми результатами роботи. Хочу поділитися, бо два роки тому прийняв для себе рішення – працювати так, аби змінювати Херсонщину на краще. Тож балотувався в депутати обласної ради. Спілкувався з людьми, ділився своїми ідеями – мені повірили та довірили представляти інте­реси громади. З того часу про обіцяне не забув, мені вдалося зібрати навколо себе когорту однодумців.

Тож і сьогодні розмову веду відверто.

Не можу сказати, що вдається все легко, але, дякуючи Богу, в шквалах людських амбіцій перемагає здоровий глузд. Зустрічі з виборцями, особисті прийоми, аналіз письмових звернень стають направленням для вирішення проблемних питань. Тож, ведучи перемовини з представниками місцевої влади, колегами з Олешківської райради вже можна говорити про результати спільної роботи.

Тільки за минулий рік, ведучи переговори на різних рівнях, вдалося за рахунок субвенції з державного бюджету до Олешківського району залучити 7 млн. 600 тис. грн.

Зустрічався з громадами, обговорювали найболючіші питання. Тому разом з людьми було прийнято рішення розподілити кошти на реконструкцію котельні та теплотраси Костогризівської загальноосвітньої школи – 1 млн 450 тис. грн. та на реконструкцію системи опалення в цій школі – 1 млн 400 тис. грн. Підкреслю, що саме ця школа минулого року в морози опинилася сам на сам з проблемою, котра, як бачите, була для них не підйомною.

Не буду кривити душею, що сільський голова з Костогризового дуже активна людина. Я бачив, що він працює з громадою, намагається працювати над бюджетом громади. Чесно кажучи, таким хочеться допомагати ще більше. Тому зовсім не випадковим стало вирішення ще одного питання – 600 тис. грн. виділено на реконструкцію системи вуличного освітлення в с. Костогризове .

На капітальний ремонт системи освітлення було виділено й кошти для громад с. Підстепне – 214 тис. грн. та с. Піщанівка – 116 тис. грн.

Я виріс в селі, і знаю, чим для людей є Будинок культури. На жаль, багатьом селам не вдалось зберегти осередки культури, місця для спілкування не тільки молоді, а й всього села. Тому серед «гарячих» тем для мене особисто залишається актуальним і відновлення нормального функціонування Будинків культури. На капітальний ремонт будівлі Солонцівського БК було виділено 600 тис. грн., а на капітальний ремонт Сагівського БК – 500 тис. грн.

Не менш важливим для громад Херсонщини залишається питання розвитку спорту.

Хотілося б знову акцентувати, що в цьому питанні також вдалося об’єднати владу різних гілок, коли мова зайшла про реконструкцію стадіону «Старт» в райцентрі Олешківського району. На реконструкцію покрівлі нежитлової будівлі стадіону «Старт» в м. Олешки під моїм супроводом було направлено 600 тис. грн.

Згадуючи всю критику в мій бік, не стримую посмішки – так, мені вдалося неможливе: будівництво дорогим. Олешки – с. Саги, на котру було виділено 1 млн. 730 тис. грн.! Чому посміхаюсь? Бо виконав те, що обіцяв людям в Сагах. Мої перші зустрічі, як кандидата в депутати обласної ради, проходили саме з ними. Живучи під «боком» у двох міст, люди не могли виїхати з села, бо не було по чому їздити…

Ремонт доріг – болюче питання для багатьох громад. На сесіях районної ради в 2017 році ініціював питання капітального ремонту ділянки дороги В. Копані – Подо-Калинівка-Стара Маячка, Козачі Лагері – Кринки, під’їзд до селища Нова Маячка. Зараз над цим питанням працюю.

В пріоритетах для громад залишається соціальна сфера.

Немає школи – немає населеного пункту, тому цьому питанню приділяю особливу увагу. При розподіленні вказаної субвенції 150 тис. грн. було виділено на капітальний ремонт вимощення Олешківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4. В 2017 році більша частина вказаних коштів була використана, 4 млн 629 тис грн., інша частина коштів перейшла на цей рік.

Також хочеться підкреслити, що зі свого боку намагаюсь використовувати найменшу можливість по залученню коштів до району.

Мова йде в тому числі і про кошти з Державного фонду регіонального розвитку. Проект був реалізований в 2017 році в м. Олешки. Довелося докласти багато зусиль, щоб цей проект був втілений саме в Олешківській гімназії. Всього в області буде втілено 4 таких проекти. Половину коштів виділив Державний фонд регіонального розвитку, а половину – місцевий бюджет. За 4,1 млн. грн. ми отримаємо сучасну школу, а діти – якісну освіту.

Було зроблене утеплення будівлі Олешківської гімназії, облаштовано шатрову покрівлю та організовано мультимедійні класи природного циклу дисциплін.

І ще раз, можливо повторюсь, але підкреслю – тягнуться туди, де працюють. Дружина Президента України Марина Порошенко з робочим візитом відвідала Херсонську область. Перша леді презентувала національний проект «Книга Миру», оглянула можливості Олешківської гімназії у сфері інклюзивної освіти, поспілкувалася з освітянами та позитивно оцінила впровадження вищеописаного проекту.

Весь час працюю над тим, аби бюджети громад поповнювались. На власному прикладі доводжу до людей, якщо працювати – то інвестор з коштами, то не міф, а справжня реальність.

Після проведення на Херсонщині чергового інвестиційного Міжнародного форуму «Таврійські горизонти», став ініціатором в підготовці інвестиційних проектів щодо будівництва трьох сонячних електростанцій в м. Олешки, с. Костогризове та смт. Брилівка.

Так, в Олешках, на полях фільтрації планується будівництво станції, потужністю 35 мВт. Це дасть можливість створити робочі місця в районі із конкурентною заробітною платою, а місцеві бюджети поповняться сотнями тисяч гривень, за рахунок оренди землі. До речі, саме за результатами проведення «Таврійських горизонтів» Херсонщина опинилася серед лідерів в Україні по впровадженню програм енергозбереження.

Серед глобальних проблемних питань, що поставив перед собою – Херсонщина втрачає берегову лінію біля морів, маємо зупинити цей процес, бо наслідки можуть бути катастрофічними.

Проблема розмиву узбережжя – не нова. Однак вирішити її необхідно вже зараз, бо щороку Херсонщина втрачає як дорогоцінні метри біля морської води, так і природну фауну та флору. Щоб залучити інвестора для розбудови узбережжя нам необхідно зробити декілька кроків у підготовці до реалізації цього проекту. По-перше, запланувати роботи з берегоукріплення. По-друге, створити план і програму розвитку узбережжя. Головне для нас – це пошуки інвестицій для укріплення берегової лінії. Цього року через природні катаклізми не стало ще 10 метрів берегової лінії Чорноморського узбережжя. Жоден інвестор самостійно не зможе потягнути будівництво, фінансування хвилерізів та берегового укріплення. Це справа виключно держави. Будемо шукати інвестиції по трьох направленнях: програма соціально-економічного розвитку області, кошти ДФРР та інвестиції – європейські грантові програми. Моя думка лишається незмінною – ситуацію мають оцінити вчені, фахові спеціалісти. Для того, щоб ми не витратили кошти дарма. Після їх оцінки, разом з коштами від різних джерел можна й будувати хвилерізи чи інші укріплення. У Верховній Раді України є Програма, яка стосується ліквідації наслідків природного характеру та стихійних лих, однак вона не працює. Там закладено понад 120 млн. грн. саме на подібні укріплення. Для вирішення проблеми необхідно звертатися до Верховної Ради. Мою позицію підтримала більшість депутатів обласної ради, було направлено звернення щодо лобіювання питання затвердження закону, завдяки якому буде профінансовано берегоукріплення в області з державного бюджету на суму більше 19 млн грн.

«Пам’ятай, звідки ти прийшов, куди йдеш, і перед ким доведеться тримати відповідь» – саме ці слова мені добре запам’яталися ще зі школи.

І саме з цими словами в тому числі пов’язана робота мого Благодійного фонду.

Третій рік працює Благодійний фонд Євгена Рищука, який я заснував, щоб підтримати тих, хто потребує допомоги.

Через проблеми медичного забезпечення та брак коштів, виборці звертаються за фінансовою допомогою на лікування до Фонду. На жаль, я не можу охопити все, тут маємо працювати, аби про нас більше дбала держава, але все ж таки намагаюся допомогти тим, хто опинився в найскладнішій ситуації.

Розповідаю про факти підтримки не для того, щоб похвалитися, а для того, щоб інші брали приклад!

У 2017 році до мене звернулось 16 тяжкохворих людей за допомогою на лікування. І з гордістю кажу, що більшість звернень було вирішено позитивно.

У 2017 році при підтримці Фонду виділено 44 тис. грн. на лікування дітей Оксани Бедринець з Високопілського району (30 тис. грн), та Олександра Гапонова з Олешківського району (14 тис. грн.).

Вдалося повернути зір ветерану освітянської праці Козловій Олександрі Павлівні з с. Подокалинівки, яка має педагогічний стаж 50 років, з якого 25 років директора школи в м. Каховка.

Третій рік в Олешківському районі за підтримки Благодійного фонду призначається грошова стипендія в розмірі 30 тис. грн. обдарованим учням.

В минулому році нагород­жено: Макуху Данила, учня Олешківської гімназії грошовою стипендією 15 тис. грн; Кучера Володимира, учня Олешківської школи №2 І-ІІІ ступенів 10 тис. грн;

Миргородського Андрія, учня Олешківської школи №2 І-ІІІ ступенів 5 тис. грн.

Зараз працюю над тим, аби подібних стипендій стало більше.

 

На звернення адміністрації шкіл району було відремонтовано котли Костогризівської школи в зимовий період 2016-2017 року (25 тис. грн.); придбано 10 комплектів форми для участі учнів Костогризівської школи в проведенні військово-патріотичної гри «Сокіл-Джура» (10 тис. грн.), придбано та передано 20 парт та 40 стільців для учнів початкових класів Солонцівської школи.

При підтримці Фонду було нагороджено літнім відпочинком в пансіонаті «Пурпурові вітрила» в смт. Лазурне Скадовського району учнівську команду Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, переможця обласного фестивалю дружин пожежних. На прохання адміністрації Олешківської спеціалізованої школи в 2017 році було придбано морозильну камеру для шкільної їдальні.

При підтримці Фонду в грудні 2017 року в Олешківському районі відбулася благодійна акція «Милосердя». На звернення Олешківського районного територіального центру соціального обслуговування було придбано та вручено 160 продуктових наборів для людей похилого віку.

У сфері соціального захисту населення району придбано та передано 4 інвалідні візки для інвалідів, літних людей: Москаленко Лариси Миколаї­вни (м. Олешки), Ємельянова Сергія Миколайовича (с. Стара Маячка). Також передано інвалідний дитячий візок вихованцям Олешківського дитячого Будинку-інтернат…

За зверненням голови громадського об’єднання «Спілка учасників бойових дій ветеранів АТО» Олешківського району при підтримці Фонду надавалась фінансова допомога на придбання будівельних матеріа­лів для облаштування приміщення під музей.

Разом з громадською організацією «Земляцтво Херсонщини» допоміг повернути виплати рідним загиблих воїнів АТО, з с. Раденськ та с. Великі Копані, звернувшись до Міністерства оборони України.

В області вже всі знають про мою мрію з дитинства, вона втілена в життя – кінно-спортивний клуб «Grand Prix», що розташований в с. Праві Саги.

Тільки в минулому році в «Grand Prix» 3200 дітей відпочивало безкоштовно. Це були учні з пришкільних оздоровчих таборів району та вихованці дитячих будинків-інтернат; дитячі колективи, яким було вручено подарункові сертифікати на безкоштовну екскурсію до клубу, пільговики, учасники дитячих свят та фестивалів.

При підтримці Благодійного фонду на території кінно-спортивного клубу «Grand Prix» проведені дитячі фестивалі та свята: SunnyWeekend (для дітей з синдромом Дауна). На облаштування спеціальної розвиваючої кімнати для «сонячних дітей» було зібрано 42 тис. грн. благодійних внесків. Проведено свято до Дня захисту дітей (для дітей пільгових категорій).

100 юних учасників фестивалю творчості й талантів «Чорноморські ігри» теж відпочивали у кінно-спортивному клубі разом з батьками безкоштовно.

1 жовтня кінний клуб «Grand Prix» гостинно розчинив свої двері, приймаючи більше 1000 гостей на новому сімейному спортивному фестивалі Charity Fest. Цього разу кошти збирали на пошив новорічних костюмів дітям-сиротам з інтернатних закладів. Завдяки активності меценатів було зібрано 50 тис. грн.

Збирали кошти і на побудову храму.

Більше 300-т мешканців Андріївки, Широкого, Гостроподолянського, Петропалівки, Радісного та Улянівки Скадовського району звернулися за допомогою у побудові стелі та зведенні куполів православного храму Святого Андрія Первозванного Київського патріархату.

Я поїхав до людей, поспілкувався, подивився на сам храм, на проектну документацію. Мої слова були такими: «Так, Храму бути!».

Наступний крок – повна відбудова храму. Зараз працюємо над цим питанням.

Амбітні плани маю для втілення і на 2018 рік.

Мова йде про капітальний ремонт Олешківської спеціалізованої школи I-III ступенів №4 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного напряму та капітальний ремонт Олешківської спеціалізованої школи I-III ступенів №2 з поглибленим вивченням іноземних мов.

Капітальний ремонт будівлі Виноградівського закладу повної загальної сердньої освіти ім. О.М.Соценка.

Капітальний ремонт будівлі дошкільного навчального закладу ясла-садок Раденської сільської ради, капітальний ремонт будівлі Брилівського закладу повної загальної сердньої освіти, капітальний ремонт будівлі Великокопанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Великокопанівської сільської ради, капітальний ремонт будівлі Новозбур'ївського закладу загальної середньої освіти №3 Новозбур'ївської сільської ради Голопристанського району, капітальний ремонт будівлі Збур'ївської ЗОШ І-ІІІ ступенівЗбур'ївської сільської ради Голопристанського району…

Все це зроблено з Вами, і для Вас – дякую за довіру та підтримку!

Окрема моя вдячність людям, котрі підтримують, аби плани ставали реальністю – головам сільських і селищних рад, головам ОТГ, голові Олешківської райради Павлу Потоцькому, всім депутатам райради, голові Олешківської РДА Олені Кравченко-Скалозуб, голові Херсонської ОДА Андрію Гордєєву та депутатському корпусу Херсонської обласної ради.

З повагою Євген Рищук

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: