Херсон °C

Чергова провокація в Херсонській державній морській академії

Новости » Общество
0

Чергова провокація в Херсонській державній морській академіїСьогодні журналісти «Херсонщина за день» побували в Херсонській державній морській академії, аби з’ясувати, що ж сталося у навчальному закладі.

Нагадаємо, вчора, 16 квітня, група курсантів на чолі зі своїм командиром вийшла під стіни Херсонської ОДА. В стінах академії від викладачів та курсантів, представників адміністрації закладу ми дізналися, що співробітник академії, командир роти Сергій Абеліт разом з Кирилом Стремоусовим 16 квітня висунули адміністрації закладу ряд претензій.

При цьому командиром роти було зірвано навчальний процес: близько сорока курсантів електромеханічного відділення приєдналися до свого командира. Інші курсанти відмовилися від закликів зривати навчальний процес. За інформацією третьокурсників, у приміщенні навчального корпусу №1 Сергій Абеліт протягом години з використанням ненормативної лексики вигукував свої претензії, паралізував роботу закладу. Викладачі стверджують, що на прохання заспокоїтися та почекати, коли командування збереться для обговорення та розв'язання конфлікту, викликало у «мітингувальників» справжнє обурення.

Окрім того, саме Абеліт та Стремоусов звинуватили керівництво академії у потуранні зловживанню та розповсюдженню наркотичних речовин.

Далі організатори сутички покрокували до Херсонської обласної державної адміністрації з вимогою створити робочу групу для розслідування зловживань, які начебто є в академії. Директор Департаменту освіти, науки та молоді ХОДА Євген Криницький очолив збори в конференц-залі морської академії, де кожному протестувальнику дали змогу висловитися. Виступити надали змогу всім бажаючім.

Директор Департаменту освіти запропонував усім невдоволеним викласти свої пропозиції письмово і надати докази на підтвердження висунутих обвинувачень. Колектив академії та очільник Департаменту освіти і науки ХОДА досі чекають на ці документи. Зауважимо, що херсонська поліція нe отримала жодного звернення стосовно торгівлі наркотиками в ХДМА.

Робоча група працюватиме десять днів, після чого планується провести ще одні збори для оприлюднення отриманих результатів.

В свою чергу, Сергій Абеліт, до речі котрий працює в навчальному закладі вже вісім років, а до цього працював у міліції, виявляється мовчав, приховуючи своє невдоволення, і саме цим, а ще тривогою за душі дітей, пояснював свій крик та лихослів’я.

Викладачі запевнили журналістів, що колектив ХДМА дуже засмучений вчинком колеги, але впевнений, що зможе подолати цей конфлікт, адже прагне подальшого розвитку, а не руйнації закладу.

 

В свою чергу, в неофіційному спілкуванні ми дізналися, що Сергій Абеліт знаходиться під «крилом» вже скандально відомого Едуарда Пятакова - ректора приватного закладу «Морський інститут післядипломної освіти ім. Ушакова ».

Саме він в 90-х створив приватний інститут і тренажерний центр на базі Херсонської державної академії. І саме він до 2012 року не мав конкурентів, аж поки академія силами спонсорів обзавелася своїм тренажерним залом, в якому курсанти і моряки набувають необхідні навички для отримання сертифіката. Як повідомляли журналісти, Едуард П'ятаков почав нібито втрачати клієнтів і вирішив, напевно, розраховуючи на одеситів і своїх впливових київських друзів-нардепів, почати боротьбу за крісло ректора.

Одначе П'ятакову не вдалося в такий спосіб завоювати довіру колег та курсантів, вибори в академії він програв.

Але і це не вся історія, вочевидь пана П'ятакова не полишають думки знищити авторитетність академії, бо він не тільки втрачає бізнес, а і вщент програвся з власним авторитетом. Але, як говориться, Бог йому суддя…

Одначе, звертаємося до директора Департаменту освіти, науки та молоді ХОДА Євгена Криницького, аби ситуація була вивчена – на відео, котрим ділився Кирило Стремоусов явно видно, що неповнолітніми курсантами маніпулюють. Мало того, в закладі викладачем явно було порушено дисципліну, перервано навчальний процес. На нашу думку, викладач вів себе неадекватно, а курсанти, котрими він керував, могли відповідати тільки хором, ніхто окремо не зміг довести свою позицію. Таким чином, такі непедагогічні дії можуть травмувати їх психіку, адже не відомо, до чого курсантів будуть закликати наступного разу Абеліт та Стремоусов.

Що саме думають й інші курсанти з побаченого, вже згодом і інформаційних та відео повідомленнях «Херсонщини за день».

Чергова провокація в Херсонській державній морській академії

Тетяна Дергачева

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: