Херсон °C

Депутати Херсонської обласної ради ще раз повернуться до того, щоб зберегти кадри на селі

Новости » Общество
0

Депутати обласної ради на наступному засіданні планують затвердити проект змін до обласної програми «Розвиток людського капіталу Херсонської області» на 2017 – 2023 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 10 квітня 2017року №473 (зі змінами) у новій редакції, що додається на офіційному сайті Херсонської обласної ради. Згідно інформації щодо Програми, у сфері підготовки педагогічних працівників очікується обсяг регіонального замовлення на рівні 250 осіб (з урахуванням кількості наявних вакансій та коефіцієнта старіння педагогічних кадрів), медичних фахівців – 370 осіб, з підготовки тренерсько-викладацького складу – 18 осіб, для закладів культури – 50 осіб, для агропромислового комплексу – 29 осіб, що разом складає 717 осіб. Як вказано у Програмі, буде формуватися регіональне замовлення за спеціальностями для здобуття вищої освіти демобілізованими військовослужбовцями, якіпроходили службу в зоні проведення АТО, та військовослужбовцями підрозділів територіальної оборони в Херсонській області у кількості 152 особи.

Розробники Програми вказують що такий прогнозний показник виконання регіонального замовлення сприятиме зменшенню наявної кількості вакансій в області, підвищенню якості надання освітніх послуг у закладах загальної середньої освіти, а також розвитку регіонального ринку вищої освіти. При такому підході протягом шести років на Херсонщині буде сформовано кадровий потенціал працівників з гостродефіцитних спеціальностей, що, в свою чергу допоможе зменшити дефіцит кадрів.

Програма реалізовується в один етап – з 2017 по 2023 роки.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок обласного та місцевих бюджетів. У тому числі за рахунок обласного бюджету – не більше 25%, бюджетів міст обласного значення, бюджетів ОТГ – не менше 75%, районних бюджетів – не менше 50%, бюджетів міст районного значення, селищних та сільських бюджетів – 25%.

У процесі децентралізації правонаступником району є об’єднані територіальні громади відповідного району.

Для об’єднаних територіальних громад та міст обласного значення формула співфінансування участі в Програмі наступна: 25% – обласний бюджет, 75% – бюджет громад/міст обласного значення.

Для закладів обласного підпорядкування внесок обласного бюджету становить 100% від потреби на навчання відповідних спеціалістів.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми,

54603,922тис. грн. (п’ятдесят чотири мільйони шістсот три тисячі дев’ятсот двадцять дві гривні), у тому числі: 2018 рік – 10830,624 тис. грн..

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: