Херсон °C

У Херсоні відбувся жалобний мітинг з нагоди 74-ої річниці з Дня депортації кримськотатарського народу

Общество, Фото
0

У Херсоні відбувся жалобний мітинг з нагоди 74-ої річниці з Дня депортації кримськотатарського народу18 травня на площі Свободи відбувся жалобний мітинг з нагоди 74-ої річниці з дня депортації комуністичним режимом СРСР кримськотатарського народу з території Криму. Про це повідомляє прес-служба Херсонської облрада.

Депортація кримських татар відбулась 74 роки назад. За чотири дні з 18 по 21 травня 1944 року радянським тоталітарним режимом було примусово виселено 191 044 кримських татар у віддалені регіони Радянського Союзу – від північного Приуралля до республік Середньої Азії.

Примусове виселення здійснювалось підрозділами НКВС: чоловіків та жінок, дітей, людей похилого віку зігнали до залізничних вагонів, які до того використовувалися для перевезення рогатої худоби, і 70 ешелонами відправили за кілька тисяч кілометрів від рідної домівки. На жаль, кримські татари стали одним із десяти етносів СРСР, яких не оминула сталінська політика депортації народів.

Почуття жалоби кримських татар розділили представники обласної та міської влади, депутати, жителі міста. Усі разом вони вшанували пам’ять безвинно загиблих внаслідок депортації та іще раз нагадали один одному про те, що сила народу в його єдності.

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: