Херсон °C

Корективи трансфертного ціноутворення на 1,5 мільйона гривень

Общество, Экономика
0
Корективи трансфертного ціноутворення на 1,5 мільйона гривеньЯк відомо, суб'єкти господарювання, які здійснюють контрольовані операції, зобов'язані подавати до територіального фіскального органу звіт про такі операції (пп. 39.4.2 ст. 39 Податкового кодексу, далі - ПКУ). Звіт є основним джерелом інформації, що перебуває під контролем податкового органу.
Фахівцями управління аудиту Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі постійно проводиться аналіз звітів про контрольовані операції (далі – КО) та перевіряється відповідність принципу "витягнутої руки" (п.п.39.1 ст.39 ПКУ).
Так, за даними проведеного моніторингу звітів про КО, даних Декларацій підприємств аудиторами – фіскалами області встановлено порушення норм трансфертного податкового законодавства.
 А саме, херсонське підприємство протягом 2016 року експортувало сільгосппродукцію нерезиденту - пов’язаній особі. В Звіті про контрольовані операції  був обраний «Метод порівняльної неконтрольованої ціни». Іншого експорту платник не здійснював, тому у підприємства відсутня внутрішня зіставність.
Для аналізу, ревізорами було використано одне із основних джерел інформації - щомісячний інформаційний бюлетень «Огляд цін українського та світового товарних ринків» (http://www.dzi.gov.ua) за 2016 рік - ціни на основні групи товарів, які склалися на світових та українському товарних ринках.
За даними аналізу розбіжність між цінами при здійсненні експорту нерезиденту - пов’язаній особі склала понад 1,5 млн. грн. Така розбіжність може бути підставою для подання підприємством до контролюючого органу уточнюючої декларації з податку на прибуток та додатку ТЦ, відповідно до якого, коригуються доходи від продажу цієї сільгосппродукції, або проведення документальної позапланової виїзної перевірки контролюючим органом.
Прес-служба Головного управління
ДФС у Херсонській області, Автономній
 Республіці Крим та м. Севастополі  
   
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: