Херсон °C

Последние новости

16:00
Кочубеївська ОТГ на 99 місці із 200 найкращих в Україні
14:41
Кримінальне провадження стосовно колишнього керівника АТ «Херсонська ТЕЦ» відправлено до суду
13:26
Херсонська ОДА: Якщо ти хочеш показати значимість своєї роботи, а їх поки нема
12:51
Жінка впустила в квартиру шахраїв, що ходять під виглядом працівників «Херсонобленерго»
12:43
ТОРівці виявили в херсонця пістолет
12:31
У Нижньосірогозькому районі виникла гостра проблема щодо функціонування та збереження захисних лісопосадок
12:24
Поліцейські та прокуратура зацікавилися, як КП «Гарантія» ремонтувала мости у Херсоні
12:06
Школярку, що розважалася у Новій Каховці, повернули матері у Херсон
12:01
На Херсонщине введена видеофиксация практического экзамена на право управления авто
09:00
За футболку с гусями могут номинировать
Больше новостей

Олександр Співаковський про співпрацю України та Польщі

Новости » Общество
0

 

Олександр Співаковський про співпрацю України та Польщі12 та 13 червня перебуваємо з колегами по парламенту на X сесії Міжпарламентської асамблеї Польща-Україна.
Головними темами цьогорічної зустрічі є:
1. Енергетична безпека регіону, координація дій з метою заблокування будівництва газопроводу Nord Stream.
2. Військове співробітництво та зміцнення відносин України з Європейським Союзом і НАТО.
3. Співпраця молоді і обмін молоддю.

За підсумками сьогоднішнього засідання підписано Спільну Декларацію Міжпарламентської Асамблеї.

Оксана Сироїд, Oksana Yurynets,Тетерук Андрій,Михайло Хміль,Володимир Арешонков,Andrii Deshchytsia

Під час розгляду питання "Співпраця молоді i обмін молоддю”, мав честь виступити з доповіддю на тему: "Україна – Польща: співробітництво та молодіжний обмін у сфері освіти”.

У доданих файлах надаю відео засідання та коротку супровідну презентацію ВИДЕО.

Головні тези мого виступу:

Україна і Польща мають тривалу традицію взаємної співпраці і контактів. Сьогодні надзвичайно важливою є підтримка Республікою Польща реформ в Україні. Особливо ми цінуємо розуміння і допомогу, які отримуємо від польської сторони у різних практичних питаннях, які виникають у нас на шляху цих реформ.
Велику цінність для України мають ті конкретні кроки взаємної співпраці, які виникає між нашими урядами, організаціями і людьми у практичному вимірі.
Наприклад, слід відзначити розвиток партнерства у питаннях реформи загальної середньої освіти, розбудови системи забезпечення якості вищої освіти. Було досягнуто домовленостей щодо співпраці з Міністерством науки і вищої освіти Республіки Польща щодо створення системи відстеження працевлаштування випускників університетів. Така система успішно існує в Польщі і є орієнтиром для України в побудові схожого інструменту оцінювання якості вищої освіти.
Україна проводить послідовну політику підтримки культурної ідентичності громадян польського походження, які проживають в Україні.
З боку Польщі ми бачимо сприяння у підтриманні української ідентичності і діаспори українців.
Протягом чотирьох останніх років активно посилюється співробітництво між українськими і польськими університетами.
У 2017 році в рамках співробітництва українських та польських університетів та наукових установ на стажуванні у Польщі перебувало майже три тисячі українських викладачів та студентів. За нашими підрахунками, щонайменше 30% українських університетів сьогодні мають «програми подвійних дипломів» з університетами Польщі. Такі програми користуються популярністю серед українських студентів, дозволяють підняти якість навчання, посилюють культурний обмін та академічну мобільність.
Разом з тим, сьогодні спостерігаємо особливу привабливість Польщі та польської вищої освіти для українських громадян. Можна сказати, що ці тенденції певною мірою набули характеру стихійної «освітньої міграції».
Протягом останніх п’яти років кількість українських студентів, які навчаються у польських вищих навчальних закладах, зросла у три з половиною рази. За статистичними даними Асоціації ректорів польських університетів, у 2017 році у польських вишах навчалося 35 584 українських студенти (54% всіх іноземних студентів у Польщі).
Найулюбленіші міста для навчання українських студентів – Краків, Жешув, Люблін, Варшава. Найбільш популярні спеціальності, які отримують українці в Польщі, це спеціальності у сфері економіки, фінансів, менеджменту та торгівлі, політичних наук. Меншою мірою – у сфері інформаційних технологій. Лише частина польських університетів, у яких навчаються українці, є державними університетами і можуть забезпечити безоплатне навчання для українських студентів.
За даними українського дослідницького центру CEDOS лише 10% українських студентів мають право навчатися в Польщі безкоштовно як особи з польським корінням, а близько 5% отримують стипендії на навчання безпосередньо від університетів.
Динаміка академічної мобільності польських студентів до України є значно скромнішою. У 2018 році в Україні навчався лише 701 польський студент (при цьому їхня кількість у порівнянні з 2017 роком навіть скоротилася на 36 осіб). Польські студенти обирають здебільшого медичні заклади вищої освіти, розташовані на заході України (Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ).
Найпопулярніші спеціальності – медицина, фармація, стоматологія. Тернопільський державний медичний університет імені І.Я Горбачевського на сьогодні є безсумнівним лідером з популярності: там навчається 274 студентів з Польщі.
Висока динаміка мобільності українських студентів визначається великою мірою посиленням відкритості України після підписання Угоди про Асоціацію з ЄС. Значну роль також відіграють традиційно тісні контакти України з Польщею, яка є нашим найближчим західним сусідом.
Порівняно високий рівень життя у Польщі також сприяє такого роду мобільності. До того ж, ми бачимо, що політика уряду Польщі направлена на сприяння іноземним студентам, оскільки, починаючи з 2015 року, іноземним студентам тут можна практично без обмежень працювати за умови, що навчання при цьому залишається основною метою перебування в країні.
Очевидною є висока активність польських закладів вищої освіти, зокрема, невеликих і приватних, у напрямку приваблення українських студентів.
Можна з великою ймовірністю припустити, що такого роду маркетингова стратегія не заснована на якості освіти, а експлуатує виключно соціальні чинники.
Міграція молоді, викликана такою політикою, великою мірою неконтрольована і може мати непередбачувані наслідки як для України, так і для Польщі.
Сьогодні немає гарантії того, що здобуття вищої освіти є справжньою метою для таких студентів, а також що їхній вибір освіти є цілком осмисленим.
Напевне було б бажаним, щоб польська сторона могла проводити більш ретельний відбір таких студентів для того, щоб зрозуміти їхню справжню мотивацію до навчання і майбутньої професійної самореалізації.
В цілому, слід позитивно оцінювати прагнення українських студентів навчатися у кращих польських університетах. Досвід і знання, які вони здобудуть тут, стануть корисними і важливими для України.
Оскільки освітня мобільність має соціалізуючий характер, мабуть багато українців, отримавши освіту у польському університеті, залишаться жити і працювати в Польщі.
Ми сподіваємось, що вони зможуть отримати тут всі необхідні, соціально важливі умови для життя і праці. Зі свого боку, Україна також запрошує польських студентів і молодь на стажування і навчання в українських університетах.
Окрім того, хочу закликати польську сторону до розробки спільної з Україною збалансованої політики, яка дозволила б зупинити неконтрольовану міграцію і зробила б обмін у сфері освіти більш взаємовигідним для наших країн.
Така політика могла б охоплювати заходи, направлені на розвиток якості вищої освіти освітніх інституцій Польщі і України, реалізацію програм подвійних дипломів з взаємним визнанням навчальних планів, спільні магістерські програми в гуманітарних, природничих, математичних, інженерних технічних галузях, обмін студентами для проходження практики у компаніях Польщі і України, проведення спільних Research and Development projects.
✅У такий спосіб нам вдалось би врахувати прагнення до розвитку українських і польських інституцій вищої освіти. Ми віримо, що паритетний культурний обмін у сфері освіти може взаємно збагатити наші країни, створити кращі умови для спільних проектів і розвитку.

Народний депутат України Олександр Співаковський

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: