Херсон °C

Последние новости

16:00
Кочубеївська ОТГ на 99 місці із 200 найкращих в Україні
14:41
Кримінальне провадження стосовно колишнього керівника АТ «Херсонська ТЕЦ» відправлено до суду
13:26
Херсонська ОДА: Якщо ти хочеш показати значимість своєї роботи, а їх поки нема
12:51
Жінка впустила в квартиру шахраїв, що ходять під виглядом працівників «Херсонобленерго»
12:43
ТОРівці виявили в херсонця пістолет
12:31
У Нижньосірогозькому районі виникла гостра проблема щодо функціонування та збереження захисних лісопосадок
12:24
Поліцейські та прокуратура зацікавилися, як КП «Гарантія» ремонтувала мости у Херсоні
12:06
Школярку, що розважалася у Новій Каховці, повернули матері у Херсон
12:01
На Херсонщине введена видеофиксация практического экзамена на право управления авто
09:00
За футболку с гусями могут номинировать
Больше новостей

Херсонська облрада виявила порушення в системі закупівель продуктів харчування КЗ

Новости » Общество
0

Херсонська облрада виявила порушення в системі закупівель продуктів харчування КЗХерсонська обласна рада виявила гострі порушення в системі закупівель продуктів харчування комунальними закладами. Факти неефективного використання бюджетних коштів надало управління розвитку об’єктів спільної власності територіальних громад області. Про це повідомляє прес-служба Херсонської облрпди.

Як виявилося, третина комунальних закладів здійснює придбання продуктів харчування за цінами, що значно перевищують середньостатистичні по Херсонській області. Для прикладу, вартість твердого сиру, що закуповувався комунальними закладами, коливається від 75,26 грн/кг до 150,0 грн/кг, сиру м’якого жирного – від 33,0 грн/кг до 103,75 грн/кг, масла вершкового від 100 грн/кг до 150,0 грн/кг (закупівля в пачках) тощо.

Паралельно з цим, ряд комунальних закладів порушує вимоги Законів України «Про публічні закупівлі» та «Про відкритість використання публічних коштів», не розміщуючи у повному обсязі необхідну інформацію на офіційних веб-порталах Prozorro, E-data. Без цієї інформації неможливо проконтролювати власника майна за ефективністю використання бюджетних коштів. Окрім того, це є прецедентом накладення адміністративних штрафів на посадових осіб закладу, а також обмежує коло потенційних постачальників товарів за вигідними цінами.

Ще одна негативна тенденція, виявлена в ході перевірки, – не визначення в договорах поставки істотних умов договору, що є не лише порушенням вимог ГК України, ЦК України, Законів України «Про публічні закупівлі», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», але й може призвести до ризику бюджетних втрат, зокрема, визнання договорів недійсними у судовому порядку. Як наслідок, неможливості виконання основних функцій закладу аж до повної зупинки на час проведення нових закупівельних процедур.

За результатами проведеного аналізуголова Херсонської обласної ради Владислав Мангероголосив догани понад десятьом керівникам комунальних закладів та поставив вимогу – в місячний термін усунути всі зауваження та стабілізувати цінову політику на закупівлю продуктів харчування.

«Це бюджетні кошти. Громада довірила вам розпоряджатися ними на благо наших людей – дітей, сиріт, інвалідів, хворих. Тож, виконуйте свій обов’язок чесно! Даю вам місяць, щоб навести лад у своїх закладах»,– зазначив очільник облради Владислав Мангер та наголосив, що у разі невиконання на керівників чекають звільнення.

Термін спливає 6 липня, але вже на сьогодні керівниками комунальних закладів зроблено чимало. Зокрема, Голопристанський геріатричний пансіонат та Херсонський психоневрологічний будинок-інтернат припинили співпрацю з ФОпами, які надавали продукти по завищеним цінам. А Старозбур’ївська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів та Херсонське вище училище фізичної культури провели активну роботу по переукладанню договорів з постачальниками продуктів харчування, як результат – суттєво знижено ціни на свіжоморожену рибу та свіже м’ясо.

Окрім того, щодня на своїх веб-сайтах та офіційних сторінках у соцмережах комунальні заклади повідомляють про те, чим годують і в якій кількості. Для підтвердження – щоразу фото сервірованого столу.

Про всі результати проведеної роботи керівники комунальних закладів відзвітують особисто у п’ятницю, 6 липня.

Херсонська обласна рада й надалі продовжить контролювати роботу з організації належного порядку у забезпечені харчування в бюджетних установах області. За необхідності матеріали перевірок та аналізів будуть направлені до правоохоронних органів та ДФС у Херсонській області щодо постачальників продуктів харчування, які порушують умови проведення закупівель за бюджетні кошти.

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: