Херсон °C

Голови громад області переймають досвід польських Гмін

Новости » Общество
0
Керівники Херсонських ОТГ відвідали Люблін з метою вивчення найкращих практик. Про це повідомляє Херсонський Центр розвитку місцевого самоврядування. Протягом 24-29 червня керівники Херсонських ОТГ відвідали Люблін (Польща) з метою вивчення найкращих практик надання житлово-комунальних послуг у контексті впровадження реформи децентралізації.
У кінці червня голова Станіславської ОТГ Володимир Желуденко, голова Білозерської ОТГ Антоніна Чередник, голова Бехтерської ОТГ Михайло Бурак, голова Каланчацької ОТГ Володимир Зінчук, в.о. старости Долматівської ОТГ Сергій Зуденков (Добропільський старостинський округ), Директор КП «Великокопанівське» Лариса Самойлова, директор Херсонського ЦРМС Оксана Сілюкова взяли участь у зустрічах з керівництвом місцевих Гмін та відвідали їх комунальні заклади – завод з сортування відходів у Гміні Рокитно, системи очистки стічних вод у Гміні Немце, окрема станція збору, очищення, стічних вод та станції водопостачання у Гміні Острувек. 

- З того досвіду, що я побачив, розумію яку важливу роль грає впровадження ефективного законодавства. Наприклад, по збору сміття ми поки що не можемо зробити того, що досягла Польща. Вони навели порядок з приводу цього питання 4 роки тому завдяки закону, в якому говориться, що людина продукує сміття протягом своєї життєдіяльності, тому має за це платити. Цей досвід був мені цікавий і правильний, сподіваюсь ми зможемо це впровадити швидше за своїх сусідів. Як нам говорили під час візиту «ми йшли до успішного впровадження реформ більше 20 років, а ви розпочали свою роботу тільки кілька років тому. Мета сусідів - показати їх здобутки для того, щоб ми пройшли цей шлях мінімум в два рази швидше, - поділився враженнями після поїздки голова Станіславської ОТГ Володимир Желуденко.

- По-перше, хотіла б подякувати організаторам за можливість побачити реформи в дії в Європі. По-друге, хоч ми на місцях і спілкуємось з колегами, але ця поїздка більше нас згуртувала і дала зрозуміти, хоч ми і різні, але маємо багато спільного. Під час поїздки мене вразили Гміни, презентації інвестиційних проектів, пов’язаних з підвищенням енергоефективності адміністративних громадських (державних) та приватних житлових будинків. А також справили враження моделі управління бюджетом на місцях. Щодо функціонування навчальних закладів – садочків та шкіл, поляки дуже доцільно оптимізують ресурси, нам є чого повчитись. Сподіваюсь на подальшу співпрацю з представниками Люблінських Гмін, -  розповідає голова Білозерської ОТГ Антоніна Чередник.

Голови громад області переймають досвід польських Гмін

 

Голови громад області переймають досвід польських Гмін

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: