Херсон °C

На Херсонщині ситуація із отруєнням бджіл набагато краща

Новости » Общество
0

На Херсонщині ситуація із отруєнням бджіл набагато краща«Цього року на Херсонщині ситуація із отруєнням бджіл набагато краща, ніж минулого», - інформує директор Департамент агропромислового розвитку Херсонської облдержадмінстрації Олександр Поливода.

Голова ГО «Херсонська обласна спілка бджолярів» ЮріємЛавриненком відмічає, що навіть ті нечасті випадки отруєння бджіл, що трапляються в області, вдається вирішити мировою угодою. Якщо провина лежить цілком на фермерові, то він виплачує пасічнику компенсацію за загибель бджолосімей. Цих результатів вдалося досягти, зокрема, просвітницькій роботі, яку веде і наш Департамент, і спілка бджолярів. Нагадаю, що минулого року ситуація із отруєнням бджіл на Херсонщині була досить складною - це і спонукало бджолярів об’єднатися та створити громадську організацію. Її представники провели цілий ряд зустрічей в районах із представниками органів місцевого самоврядування. Роз’яснювали, що бджолярі, які вивозять свої пасіки на кочівлю, мають повідомляти про місце розташування пасіки сільську (селищну, районну) раду, а аграрії, в свою чергу, через місцеву раду повинні попередити пасічників про проведення обробок полів. Відповідні інформуючі листи були надіслані місцевими радами агровиробникам та бджолярам Херсонської області ще до початку сезону.

Департамент агропромислового розвитку Херсонської облдержадмінстрації, нагадають, що пасічники Херсонщини можуть скористатися безкоштовним інтернет-ресурсомwww.grand.expert, створеним спеціально для уникнення контакту бджіл з отруйними речовинами. На ньому аграрії будуть зазначати – де, коли і чим буде проведена обробка полів ЗЗР. Бджолярі, чиї пасіки розташовані в 10-кілометровій зоні від місця обробки, отримуватимуть попередження про проведення обробок. Для цього пасічникам необхідно зареєструватись на сайті точно зазначивши місце розташування пасік. (Місце розташування пасік за бажанням власників може бути закритою інформацією, тобто ніхто, крім самих пасічників на сайті її не побачить.) Інформація про хімічні обробки рослин надходитиме автоматично в оперативному режимі, як на електронну пошту, так і в смс-повідомленнях.
Цим ресурсом також можна користуватися для планування збору грибів, ягід, лікарських трав, випасу худоби або вигулу тварин, перебування людей та інше.

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: