Херсон °C

Бізнесмен сплатить понад 2 млн. грн. штрафу за неоформлених працівників

Новости » Общество
0
В рамках співпраці ГУ Держпраці з органами ДФС у Херсонській області, за порушення вимог щодо укладення трудових договорів, оформлення трудових відносин з працівниками накладено 2233,8 тис. грн. штрафу на фізичну особу-підприємця. Про це йдеться на сайті Херсонської ОДА.
Такі суворі санкції застосовані до бізнесмена Херсонщини зі сфери громадського харчування. Під час перевірки працівники ДФС встановили, що наймані працівники фактично працювали у закладі, але без офіційного оформлення трудових відносин. Працівники трудилися нібито за договорами аутстафінгу. За встановлені порушення спеціалісти фіскального відомства нарахували 436 тис. грн. грошових зобов’язань та штрафів.
В свою чергу, ГУ Держпраці у Херсонській області застосувало до нього штрафні санкції.
Згідно з документальною позаплановою виїзною перевіркою ГУ ДФС у Херсонській області з питань укладення з найманими працівниками трудових договорів встановлено, що ФОП використовував працю 20 працівників без належного оформлення трудових договорів, що підтверджується актом фактичної перевірки.
Головне управління Держпраці у Херсонській області наголошує: працівники повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до вимог чинного трудового законодавства.
У разі відмови роботодавця кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх трудових прав. Більше того, при виявленні порушення трудових прав, працівник може своєчасно звернутися з позовом до суду щодо дій роботодавця, який позбавив його соціальних гарантій.
На сьогоднішній день є досить багато випадків, коли працівники підприємств, установ, організацій працюють без оформлення трудових відносин та отримують заробітну плату у «конверті». Прагнення заощадити на сплаті податків призводить до того, що найманий працівник втрачає мінімальні державні гарантії і є соціально незахищеним.
У свою чергу роботодавець має пам’ятати, що використання незадекларованої праці є грубим порушенням трудового законодавства, за яке доведеться нести відповідальність. Фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору потягне за собою штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат.
Здавалося б, такі розміри штрафів повинні стимулювати роботодавців до легального працевлаштування. Втім, і вони не стримують бажання деяких бізнесменів на Херсонщині «заощадити» на оформленні найманих працівників.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: