Херсон °C

Про зарплату суддів на Херсонщині

Новости » Общество
0

Про зарплату суддів на ХерсонщиніСудді Херсонщини зустрічалися із журналістами у новому форматі – прес-сніданок в кафе «Коко». Серед найактуальніших питань щодо судової реформи, звичайно, поцікавилися питанням заробітної плати у суддів. Адже заробітна плата суддів, яка згідно з судовою реформою начебто має бути підвищена до 30-50 прожиткових мінімумів. Тож про суми на сьогодні, що отримують судді.

"У інформації, яку отримує громадськість, положення низки нормативних документів, як це повинно бути. Але не враховані положення інших документів , які обмежили їх. Рівень зарплати судді, який розглядає справи, 24-29 тисяч гривень. А ті, хто справи зараз не розглядає, отримують 10 прожиткових мінімумів. Наприклад, моя зарплата - 16 тисяч гривень. Після всіх вирахувань податків це 13 тисяч”, - розповів суддя Кирило Соловйов.

Для прикладу, оклад судді, який вже пройшов оцінювання, 38 з копійками тисяч гривень. Про це розповіла помічник голови Херсонського окружного адміністративного суду, прес-секретар Наталія Сичова, зазначивши, що після вирахування податків ця сума вже складає близько 27 тисяч гривень. "Всі інші 12 суддів ще не пройшли кваліфікаційне оцінювання, тому у них оклад 16 тисяч гривень, але вираховуються також податки, виходить 14 тисяч”, - зазначила прес-секретар.

Що стосується подолання корупційних ризиків та громадського контролю, судді зазначили, що вони вже майже звикли до журналістів та камер на судових засіданнях, тож не мають нічого проти, їм нема що приховувати.

Кирило Соловйоввідмітив, що всі судді подають 3 декларації: майнову, декларацію родинних зв'язків та декларацію доброчесності. Всі вони у вільному доступі - на сайті НАЗК, на сайті ВКК судів України. За неподання декларацій різні види відповідальності, починаючи від адміністративної (штраф), закінчуючикримінальною, яка несе дисциплінарну відповідальність - застосування різноманітних стягнень до судді, починаючи з догани й до звільнення. Також у вільному доступі є співбесіди з суддями, де кожний розповідає про свій майновий стан, якщо дані, які подав суддя, суперечать даним від НАБУ. Тож контролювати стиль життя судді не так вже й складно.

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: