Херсон °C

«Благодійні внески» в освіті мають бути без корупції, - представники МОН

Новости » Общество
0
Директор Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Кононенко та народний депутат України, перший заступник голови Комітету з питань освіти та науки Олександр Співаковський під час прес-конференції відповіли на питання щодо так званих «благодійних внесків», які роблять батьки чи не кожного школяра в Україні.
Юрій Кононенко: «У нас благодійність в принципі не несе того сенсу, який вона має в усьому світі. За забезпечення діяльності комунальних закладів освіти відповідають органи місцевого самоврядування. Часткове фінансування відбувається через освітню субвенцію – зокрема, заробітна плата вчителів. Чи може бути благодійна допомога закладам освіти? Так, може бути. Але як абсолютно добровільні внески, які сприятимуть вирішенню тієї чи іншої проблеми».
Олександр Співаковський: «По-перше, в усьому світі існує ціла система благодійних внесків. Але головна умова - не корупційна система! Місцева влада, яка є засновником закладу – школи наприклад, має затвердити спеціальне положення, що стосуватиметься внесків, створити Фонд. Цей фонд не повинен існувати при школах чи лікарнях. Бо так і виникає та корупційна складова. Те ж стосується і університетів. Я взагалі проти того, щоб батьки напряму здавали кошти. Бо це пряма корупція. Людину змушують так робити. Коли місцева влада створить відповідний Фонд, прийме положення, то батьки можуть зробити внесок, але вказати при цьому, для чого той внесок має бути використаним. І кошти потім відслідковуються - простіше кажучи, міська влада показує, на що саме їх витратили. Благодійні внески мають бути відокремлені від тих адміністраторів, які працюють з дитиною в школі. Насправді пожертвування можуть стати потужним інструментом, але тільки у випадку повного контролю тих коштів».
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: