Херсон °C

Сімейний лікар для державного вишу

Новости » Общество
0
Сімейний лікар для державного вишу   Студентам та аспірантам Херсонського державного університету більше не доведеться вистоювати довгі черги на прийом у лікарнях та поліклініках. Та й шукати лікаря, аби підписати з ним декларацію, також не треба. Сімейного лікаря для цього безпосередньо запросили до вузу, і в перший же день відшукалося 86 бажаючих користуватися його послугами. Але без сумніву, таких буде значно більше, оскільки прийом сімейний лікар вестиме не деінде, а безпосередньо у колишньому медпункті при одному з гуртожитків ХДУ. Про його організацію вже є відповідна домовленість із керівництвом міської клінічної лікарні імені Євгена Карабелеша.
Вуз навіть виділив шістдесят тисяч гривень для придбання трьох комп’ютерів із спеціальними програмами, куди будуть вносити дані з декларацій. Але це – тільки початок. Надалі в університеті планують створити цілий медичний центр із стоматологічним, фізіотерапевтичним та маніпуляцій ним кабінетами  - свого роду студентську міні-поліклініку, де кожного тижня по черзі чергуватиме педіатр, хірург, стоматолог. І юнакам та дівчатам зручно, бо далеко ходити за допомогою не треба, і лікарі задоволені: адже за умовами медичної реформи, від додаткових пацієнтів нині залежатиме й додатковий заробіток. А їх у ХДУ – понад тисяча! 
- Підписання декларації – гарантія отримання медичної допомоги, тож лікарня співробітничає з найбільшим вузом області, аби студенти й аспіранти таку допомогу отримували. Та якщо з роллю сімейного лікаря все зрозуміло, то з вузькими спеціалістам складніше. Їх виїзди до університету можливі лише за умови наявності там діагностичного обладнання, якого зараз немає. Відтак, можливе укладання договору про обслуговування такими фахівцями на базі нашої поліклініки, - зазначає головний лікар міської клінічної лікарні імені Карабелеша Алла Малицька.
Втім, створення на базі ХДУ медичного центру, оснащеного діагностичною та лікувальною апаратурою є тільки питанням часу. Ідею вже підтримав народний депутат України Олександр Співаковський, нещодавно обраний ректором Херсонського державного університету. «Медичний центр у вузі є не розкішшю, а необхідністю. Його поява це і одна з передумов підвищення комфортності навчання, і «часточка» впровадження медреформи. Тож шукаємо кошти на обладнання , - каже Олександр Володимирович. – Крім того, з нинішнього навчального року в університеті відкрився медичний факультет, і центр може стати для його студентів ще й свого роду лабораторією - місцем практичних занять».
Сергій ЯНОВСЬКИЙ
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: