Херсон °C

«Заявлена вартість пакунка перебільшена в кілька тисяч гривень», - молода мама про бебі-бокс

Новости » Общество
0
Про довгоочікуваний «бебі-бокс» у соцмережі пише мешканка Херсона Поліна. Нагадаємо, Мінсоцполітики, спільно з міжнародними організаціями запустили в Україні з початку осені проект по видачі пакунків для новонароджених. Однак забезпечити породіль ними ще у пологових будинках не змогли. Потім профільне Міністерство видало постанову про уточнення терміну видачі боксів – їх можна отримати протягом 30 днів з моменту народження дитини. Поки що у Херсоні та інших містах і районах області пакунки можна отримати виключно в місцевих управліннях соцзахисту. У пологових будинках породіллям видають лише розписку для управління, з якою мама і приходить забирати пакунок.
«Маємо подарунок від держави - обіцяний та розрекламований серед молодих батьків бейбі бокс. Типу ж все як в Європі, як у людей. Хоча, як виявилось, за 30 днів діти від желейних мішок Гаммі стають вже такими собі справжніми чоловічками і леді. Тому і придарований державою одяг весь маленький для місячної жопки. От якби відразу видали як планувалося з 1го вересня при виписці, то може б і приміряли державну одежину.
Щодо змісту коробки, то окрім трикотажного одягу 56 і 58 розмірів дають підгузки, декілька різних за щільністю пелюшок, термометр для води і електронний для тіла, ковдру на синтепоні, брязкальце, крем з ланоліном, ножиці дитячі, засіб для купання немовлят... А от найменування плед хіба що для ляльки, бо ж куций дуже. Краще б його взагалі не клали: менше речей, але якісніших, більш практичних - було б краще. Ну і сама, як заявлено, коробка-колиска з поролоновим матрасом.
З теплого нічого немає. Проте, заявлена вартість дитячої коробки в 5000 грн, як на мене, перебільшена на кілька тисяч точно. Всі речі в наборі дуже простенькі. Хіба що в цю вартість входять всі логістичні операції: від державного порогу до рук новоспечених батьків.
Сподіваюся, з часом зміст такого бейбі боксу стане значно соліднішим, а його видача - своєчасною. І це дійсно допоможе молодим мамам і татам, які і так витрачають багато грошей аби їхні дітки прийшли в цей світ в кращих умовах, здоровими та забезпеченими всім необхідним», - пише у соцмережі молода мама.

«Заявлена вартість пакунка перебільшена в кілька тисяч гривень», - молода мама про бебі-бокс

 

До речі, з початку видачі боксів у мережі молоді матусі обговорюють бебі-бокси досить активно. І більшість погоджується з тим, що:
- видача повинна здійснюватися в пологових будинках;
- вартість товарів завищена дуже (не у всіх боксах є товарів, на думку мам, аж на 5 тисяч гривень);
- речі не дуже якісні (особливо, це стосується підгузків та одягу для малюка).
А ось у місті Каховка бейбі-бокси теж не тягнуть на 5 тисяч гривень. Про це пише сам міський голова Андрій Дяченко: «Видача одноразової натуральної допомоги при народженні дитини - «Пакет малюка» загальною вартістю до 3374 гривень складається з важливих для немовляти речей. Перші 11 комплектів, що надійшли до Каховки, будуть передані матерям з дітьми, які на день виписки з пологового будинку написали заяву для отримання комплекту, проте не отримали його вчасно через відсутність на місцях».
Одним словом, ініціативу, щодо видачі пакунків малюка породіллі вітають. Але повсюдно у коментарях та дописах просять відповідальних осіб допрацювати такі важливі для малят та матерів деталі. Адже поки пакунки доїдуть до міст, сіл та районів – мине багато часу.
А, можливо, навіть зміниться їхній вміст. Наприклад, молодий батько зі Львова вже встиг оцінити місцевий пакунок – туди поклали підгузки виробництва Російської Федерації. До речі, саме такі підгузки, як на фото є і в бебі-боксах Херсонщини…

«Заявлена вартість пакунка перебільшена в кілька тисяч гривень», - молода мама про бебі-бокс

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: