Херсон °C

На Херсонщині може з'явитися верміферми

Новости » Общество
0

На Херсонщині може з'явитися верміферми«На Херсонщині ведуться переговори з потенційними інвесторами про створення верміферми», -повідомив голова Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА Олександр Паливода на своїй сторінці у Facebook.

«Один з проектів, презентований на форумі «Таврійські горизонти» - створення верміферм – підприємств, що спеціалізуються на розведенні дощових хробаків, як наприклад відомі червоні каліфорнійські. Хробаки переробляють відходи життєдіяльності тварин або органічні залишки на екологічно чисте добриво біогумус (вермікомпост), і дають черв’ячну масу, яка є основою для цінного високобілкового та екологічного корму для тварин», - написав О.Паливода.

За словами Олександра Паливоди, за кордоном цей напрям агровиробництва розробляється досить давно, а в нас це поки що інновація. Проте приклади вермиферм, що успішно працюють, уже є в деяких регіонах України.

Сировини для такого виробництва в Херсонській області досить: тваринницькі ферми на території Херсонщини виробляють тисячі тонн посліду.

«Тваринницький послід може бути безпосередньо використаним в якості біодобрива, але у його застосуванні є певні нюанси. Зовсім інша річ – біогумус, який є екологічно безпечним, ефективним і, головне, органічним добривом. Воно буде затребуване в галузі органічного виробництва, яка активно розвивається зараз на Херсонщині. Крім того, біогумус є експортним товаром – його охоче купляють країни Азії та Африки.
Важливо й те, що створення верміферми – проект, який може бути реалізований як у великих промислових масштабах, так і в рамках малого виробництва.
Саме тому Департаментом агропромислового розвитку було вирішено організувати семінар, присвяченій цій темі, на який запрошено професіоналів-практиків, що готові ділитися досвідом. Запрошуємо агровиробників та представників ОТГ на цей семінар, який відбудеться 22 жовтня о 10.00 за адресою: просп. Ушакова, 47, ІІ поверх каб. 203, т. для довідок (0552) 42 27 67», - доповідає Олександр Палівода.

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: