Херсон °C

Андрій Гордєєв у Торонто долучився до вшанування пам'яті жертв Голодомору

Новости » Общество
0
Андрій Гордєєв у Торонто долучився до вшанування пам'яті жертв Голодомору22 жовтня голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв долучився до вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду Українського народу і відкриття меморіалу на знак пам’яті про цю трагічну сторінку історії українського народу, які відбулися у м. Торонто. Про це повідомляє прес-служба ХОДА.
Захід відбувся у рамках робочої поїздки української урядової делегації на чолі з Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економічного розвитку і торгівлі Степаном Кубівим до Канади.
Під час відкриття меморіалу Степан Кубів подякував громаді Канади, провінції Онтаріо, міста Торонто та усім, хто долучився до створення та встановлення цієї важливої пам'ятки про геноцид українського народу 1932-33 років.
Також він зачитав урочисте звернення Президента України Петра Порошенка з нагоди відкриття Меморіалу Голодомору.
«Дорогі друзі! Шановна українська громада! Нині ми вшановуємо 85-і роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні, геноциду проти українського народу. Тисячі меморіалів по містах і селах України, і по всьому світові, велика кількість наукових праць, жалоби, заходи у День пам’яті жертв голодоморів за участю мільйонів людей у різних країнах, офіційне визнання іноземними державами Голодомору геноцидом українського народу – далеко не повний перелік того, як вшановується пам'ять про невинних жертв цієї трагедії людства, однієї з найбільших у ХХ ст. Це було скрупульозно сплановано і влаштовано на мирних українських землях. Завдяки зусиллям Конгресу українців Канади та усіх, хто долучився до їхньої доброї справи, відтепер і в Торонто постав меморіал жертв Голодомору. Він є ще однією часточкою України у дружній нам Канаді, країні, яка стала справжнім домом для мільйонів українців, добрим другом та надійним союзником  і партнером нашої держави. Цей меморіал – місце пам’яті та символ незламності українського духу, нагадування про жахливі злочини тоталітарного комуністичного режиму на українських землях, і найголовніше – попередження всьому людству про загрози, які несе нині Росія, як країна агресор. Вдячний усім, хто взяв участь у спорудженні меморіалу жертв Голодомору у місті Торонто. Вічна пам'ять мільйонам закатованих та принижених. Пишаюся, що світове українство робить надпотужний внесок у консолідацію міжнародних зусиль задля допомоги Україні. Ваша діяльність заслуговує найвищої поваги. Пам’ятаємо нашу історію і разом творімо успішне майбутнє. Така єдина та згуртована Україна звільнить від російських окупантів нащадків Сталіна, Кагановича усю свою територію», - йшлося у зверненні Петра Порошенка.
Варто зазначити, що у програмі перебування української делегації у Канаді також заплановано зустріч з українською діаспорою, представниками місцевої влади та бізнесу, а також участь в Українсько-Канадському форумі, де Херсонщина презентуватиме свій інвестиційний потенціал.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: