Херсон °C

В Росії продовжують судити херсонця Олександра Шумкова

Новости » Общество
0

В Росії продовжують судити херсонця Олександра Шумкова. Про засідання суду та рішення повідомляють родичі Олександра. Нагадуємо, що Олександра Шумкова, за словами його рідних, було викрадено з території України.

«Всі мої дії в НВР «Правий Сектор» відбулися на території України і вони не були спрямовані проти інтересів РФ. А якщо сторона обвинувачення вбачає в цьому загрозу інтересів РФ, то таким чином робимо логічний висновок, що в моїй справі Росія доказує свою геополітичну присутність і свою агресію на території України».

24 жовтня 2018 року у Севському районному суді Брянської області продовжиться розгляд «справи» В’язня кремля Олександра Шумкова, якого звинувачують в участі в НВР «Правий Сектор», Майдані та громадській блокаді Криму. Як зазначає слідство, про значну роль обвинуваченого в діяльності «екстремістської» організації свідчить і той факт, що тривалий час він був особистим охоронцем її лідера.
До цього, в жовтні відбулося вже 5 судових засідань, на одому з яких сторона обвинувачення повідомила, що вона закінчила надавати докази суду. І сторона Захисту перейшла в свою чергу до надання доказів невинуватості, Олександр також дав покази. Проте, як виявилося після того, як сторона Захисту повідомила, що вона закінчила надавати свої докази, сторона обвинувачення повідомила суд, що продовжує надавати докази по справі. Тому, шоу триває…
Далі всі ці судові засідання стають все більше абсурдними. Чим далі продовжується судове слідство, справа набуває забарвлення все більшого маразму та все більшої абсурдності.
Так, 17 та 18 жовтня 2018 року, цьому маразму під назвою суд на «екстремістом» Шумковим вже просто дивувалися як Захисник Олександра Роман Лизлов, так і представник Посольства України в РФ Дириза Сергій Ігорович.
17 жовтня 2018 слухання справи розпочалося з залучення відповідей Посольства України в РФ, СБУ, та Генштабу ООС на запит Захисту щодо перебування Олександра у відрядженні до військової прокуратури Херсонського гарнізону Південного регіону тощо, які були залучені до так званої справи. Після залучення всіх наданих матеріалів, Захисник Роман Лизлов повідомив суд, що на даний момент доказів більше немає.
Однак, прокурор Мінаков заявив, що в нього є клопотання про виклик спеціаліста в засідання з метою встановлення дати, часу розміщення фото та відео з мережі Інтернет, які є доказами по справі.
Суддя ухвали на місті задовольнити клопотання та викликати спеціаліста в судове засідання.
Крім того, сторона обвинувачення заявила клопотання про подовження міри запобіжного заходу – тримання під вартою до 5 грудня 2018 року.
Не дивлячись на заперечення Захисту та Сашка, суддя ухвалив продовжити запобіжний захід тримання під вартою до 5 грудня 2018 року.
Суддя запропонував зробити перерву та запросити в судове засідання спеціаліста, проте прокурор Мінаков повідомив суд, що спеціаліст знаходиться поза межами Севського районну та необхідно час для того щоб спеціаліст прибув з Брянську, у зв’язку з чим суд зробив перерву до 18 жовтня 2018 року до 11 год.
18 жовтня 2018 року суд розпочався з того, що так званий спеціаліст фактично влетів в судову залу і почав нервово та обурено говорити на підвищених тонах, що його зірвали з уроків. Як з’ясувалося, що спеціалістом, який перебував за межами Севського району, є вчителька інформатики місцевої севської школи, та до сфери ІТ технологій немає жодного відношення. Двічі суддя Рухмаков оголошував перерву для надання документів, які підтверджують кваліфікацію спеціаліста в сфері ІТ технологій. Проте, такі документи вчителькою інформатики не було надано. Не дивлячись на це та заперечення Захисту щодо залучення такого «фахівця», суд ухвалив залучити спеціаліста в судове засідання та визнати достатньою кваліфікацію спеціаліста.
«спеціаліст» приступив до огляду сайтів. Першим було оглянуто сайт Rusnext.ruhttp://rusnext.ru/news/1446954462де розміщено статтю під назвою «В Херсоні бойовики Правого Сектора побили літніх людей та спалили червоний прапор» при цьому фото, яке додавалося до тексту жодним чином не відносилося до зазначеної в тексті статті акції. Далі було відкрито Youtubehttps://www.youtube.com/watch?v=WAeVEJJVlPkз роликом новин ТСН від 4 квітня 2014 року під назвою «Ярош з’явився на перс-конференцію на автівці Януковича».
Однак, після декілька питань судді, «спеціаліст» попросила відмовитися від участі в судовому засідання та швидко покинула судову залу.
Сашко заявив, що в нього є коментар до оголошеної інформації: «На сайті під назвою Rusnext.ru розміщено фото з подій зими 2013-2014 в Києві на Майдані. Стаття під назвою «В Херсоні бойовики Правого Сектора побили літніх людей та спалили червоний прапор» є фейкова, відсутні конкретні дані. Питання хто автор цієї статті залишається невідомим. І виникає логічне питання для чого обвинувачення хоче долучити цей матеріал на противагу довідки з Національної поліції України, де зазначається що такі акції не проводились. Навіть в цих фейкових статтях не сказано, що то був санкціонований мітинг. І врешті в статті не прямо не опосередковано не вказано, що я приймав участь в цих акціях».
Роман Лизлов підтримав свого підзахисного і зазначив, що не можливо перевірити цю інформацію і встановити достовірність цієї інформації, ці матеріали є авторськими де журналіст може виражати свою думку або думку редакції, тому тут виникає питання достовірності та припустимості доказів. Далі він зазначив, що якщо навіть припустити що такі акції були, то в чому тут були дії направлені проти конституційних засад РФ, адже слідство інкримінує моєму підзахисному участь у Правому Секторі, дії якого направлені проти інтересів РФ та зазіхають на її територіальну цілісність, а в статті йдеться про комуністичний мітинг та комуністичні символи.
Олександр знов взяв слово: «Дійсно, згоден зі своїм адвокатом. І крім того, хочу додати, що всі мої дії в НВР «Правий Сектор» відбулися на території України і вони не були спрямовані проти інтересів РФ та . А якщо сторона обвинувачення вбачає в цьому загрозу інтересів РФ, то таким чином робимо логічний висновок, що в моїй справі Росія доказує свою геополітичну присутність і свою агресію на території України».
Прокурор Мінаков зазначив, що у вищезгаданій статті йдеться про участь у акції Правого Сектору, який заборонений Верховним Судом РФ на території РФ.
На що Сашко додав: «Так дійсно, Правий Сектор заборонено на території РФ, але я приймав участь в Правому Секторі на території України, а на території РФ я жодного дня не провів на свободі. Висновок – Верховний Суд РФ заборонив діяльність Правого Сектору по всьому Світу?! А щодо долучення цієї інформації до матеріалів справи залишаю на розсуд суду. Ця інформація до мене немає жодного відношення. Навіть, якщо на думку прокурора ці події мали місце, в усій цій інформації немає вказівок на мою особу. Чи далеко зайде таке правосуддя якщо буде спиратися на докази з мережі Інтернет невідомо ким розміщені».
Суддя залучив скріншот статті під назвою «В Херсоні бойовики Правого Сектора побили літніх людей та спалили червоний прапор» до матеріалів справи.
Далі було клопотання прокурора Мінакова щодо огляду відеозапису допиту Шумкова.
Сашко заперечував: «Мій допит проводився під тиском, я зачитував заздалегідь надрукований текст правоохоронними органами РФ. Моя позиція незмінна зі сторони обвинувачення відбувається затягування процесу».
Адвокат підтримав свого підзахисного, але суддя Рухмаков на місті задовольнив клопотання прокурора.
Після огляду відеозапису допиту виступив адвокат Роман Лизлов, який зазначив, що на конверті де вкладено відеозапис стоїть дата 16.10.2017 року, проте як допит проводився 06.09.2017 року, про що складено протокол, свідчення в протоколі не відповідають відео файлу. Далі Захисник продовжив і звернув увагу суду на дії слідчого при здійснені слідчої дії, а саме при допиті слідчий не фіксує покази, а ставить відмітки вже в роздрукованому протоколі, який лежить перед ним на столі і він постійно до нього звертається. Крім іншого, Захисник Роман Лизлов звернув увагу на те, що його підзахисний механічно відповідає на питання завченими фразами з заздалегідь надрукованого протоколу, та зазначив, що його підзахисний не визнавав свою провину, відношення до підозри було таким же, не дивлячись на це при допиті на питання слідчого до призначеної адвокатки Іванцової чи є питання Іванцова відповідає ні. І тут виникає питання про порушення адвокатської етики.
З урахуванням своїх висловів Захист звернувся до суду з клопотанням зробити запит в Брянську адвокатську палату з питанням чи було чергування 06.09.2017 у адвоката Іванцової.
Олександр підтримав ідею свого Захисника і зазначив: «Призначена адвокатка Іванцова була зацікавлена в інтересах слідства. Якщо дивитися відео може здатися, що все пройшло згідно закону, але все це було заздалегідь сплановано, обіграно. Я й досі пам’ятаю слова призначеної адвокатки Іванцової: «тебе лучше дать показания, иначе живым можешь не вернуться в Украину».
На питання прокурора Мінакова чи писав Олександр заяву про призначення державного адвоката, Олександр відповів: «Так, писав в тому самому кабінеті, де постійно перебувало близько 10 співробітників ФСБ, перебуваючи під їх тиском, яки постійно повторювали ту ж саму фразу, що й призначена адвокатка Іванцова. Знаходячись в іншій ворожій тобі країні, де ти перебуваєш у списках ворогів цієї країни, повністю беззахисний в руках спецслужб даної країни ти підпишеш будь що».
Далі суд визначився з датами судових засідань на листопад. Так що, дійство триває...»

За інформацією Людмила Шумкова

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: