Херсон °C

Освіта у США це не розкіш, а економічний імператив, - Олександр Співаковський

Новости » Общество
0
Народний депутат України Олександр Співаковський ділиться підсумками нещодавнього відрядження до США у Фейсбук.
«На запрошення Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні, разом з колегою по парламенту - Головою підкомітету з питань будівництва та архітектури Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олександра Марченко та колегами з Міністерства освіти та науки України - Генеральним директором директорату вищої освіти і освіти дорослих Олегом Шаровим та заступником Міністра освіти і науки України Юрієм Рашкевичем на початку жовтня ми взяли участь у «Виконавчому діалозі», який є частиною Програми для українських керівників коледжів (CCAP). В рамках цієї програми група директорів наших коледжів понад місяць навчалася в Таллахассі, штат Флорида. 
Під час поїздки для нас провели серію потужних інформативних семінарів, зустрічей та візитів до навчальних закладів, спеціально розроблених для знайомства з місією, організацією, управлінням та функціонуванням місцевих комьюніті коледжів США, організованих співробітниками Державного університету штату Флорида та Коледжу Санта Фе. Запрошені лектори поділилися своїми знаннями в галузі інноваційних методик, найкращими практиками управління коледжами, інформацією про можливі структури коледжів та їх адаптацію відповідно до потреб у навчанні на місцевому, регіональному та національному рівнях. 
Сама програма CCAP зосереджується на розширенні доступу до можливостей вищої освіти через програми технічної та професійної освіти, які реагують на потреби робочої сили на місцях та потреби громади. Програма забезпечує комплексне вивчення комьюніті коледжів у США.

Освіта у США це не розкіш, а економічний імператив, - Олександр Співаковський

 

Освіта у США це не розкіш, а економічний імператив, - Олександр Співаковський

 

Головна ідея нашої участі у цій програмі, яка була закладена організаторами – вивчити досвід США та знайти натхнення та однодумців для розробки проектів, аби потім імплементувати відповідне поєднання набутого американського досвіду та українського бекграунду, що склався в цій сфері. І, маю зазначити, організаторам це беззаперечно вдалося!
За результатами поїздки та проведених переговорів нами було підписано тристоронній меморандум про співпрацю в цій сфері! 
Переконаний, це – лише початок, і попереду ще багато спільних заходів по покращенню якості вищої освіти в Україні! Зі свого боку обіцяю докласти максимум зусиль задля позитивних змін! 

Освіта у США це не розкіш, а економічний імператив, - Олександр Співаковський

 

А на додаток хотів би навести кілька власних спостережень і думок щодо основної місії коледжів у США, якою я її побачив:
- На думку американців, освіта - не розкіш, це економічний імператив, який кожен працьовитий і відповідальний студент повинен мати змогу собі дозволити.
- Головна особливість комм’юніті коледжів полягає в тому, що вони є інститутами масової освіти, масового доступу, відкриті практично для кожного, хто цього бажає і прагне.
- Їх ключова ідея – «the open-door colleges».
- Освітні програми та послуги в комм’юніті коледжах, завдяки своїй доступності, невисокій вартості, різноманітним програмам фінансової підтримки, дають шанс на здобуття освіти за рівнем вищої, ніж середньої, людям, які, у більшості випадків, ніколи б не навчались ні в коледжі, ні в інституті, ні в університеті.
- Випускники комунальних коледжів – інвестиція у майбутнє: важливе місце у житті громади: коледжі для громади – громада для коледжів; комунальні коледжі – важлива складова успішного економічного розвитку та забезпечення добробуту громади; тісний зв’язок у вирішенні інтересів місцевої громади та коледжів – один із шляхів формування свідомого громадянина спільноти.
P.S.: На початку 2019-го року очікуємо на візит в Україну представника Державного департаменту США – Пана Ентоні Коліха, який є Директором Управління світових освітніх програм Бюро з питань освіти та культури
», - повідомляє Олександр Співаковський.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: