Херсон °C

Школи області можуть почати опалювальний сезон вже у грудні

Новости » Общество
0
Осінь цього року порадувала теплою погодою цілих 2 місяці. Однак більшість мешканців області вже давно подбала про опалювальний сезон – хто зміг у селі приготувався (придбав дрова та вугілля), а у містах та райцентрах, де є газ або теплопостачання мешканцям треба готувати тільки гроші – бо ж тарифи на обігрів осель зростають.
Мали подбати про опалення і органи влади на місцях. Зокрема, це стосується бюджетних установ, наприклад шкіл та садочків. У районних центрах закупівлями вугілля або ж іншого твердого палива займаються відділи освіти, спеціальні комунальні установи (центри по обслуговуванню закладів освіти). Однак, незважаючи на те, що школярі невдовзі підуть на осінні канікули, у деяких районах (а звідси і у сільських школах) не проведено тендерні процедури на закупівлю вугілля або іншого палива.
Так, документи про заключення договорів на Dozorro.ua  свідчать про наступне.
Відділ освіти Каховської міської ради оголосив тендер на закупівлю газу природного на грудень 2018 року. Газ купуватимуть і Скадовськ та Генічеськ (установи по обслуговуванню закладів освіти).
КУ «Бериславський районний центр по обслуговуванню закладів освіти» 24 вересня уклала договір з ПП «ЕНЕРГОАВЕРС» на закупівлю кам’яного вугілля на понад 3 млн. грн.
КУ «Районний центр по обслуговуванню закладів освіти» Білозерської районної ради оголосила тендер на закупівлю твердого палива (вугілля кам'яне: ДГ(13-100)- 700 тонн; ГЖП (25-200) - 245 тонн) і наразі до 7 листопада очікує пропозицій.
Велика Лепетиха, Високопілля, Олешки… У цих районах жодних свідчень про тендерні процедури – проведені або завершені просто немає.

Натомість РДА та райрадам подають гарний приклад ОТГ. Деякі не лише встигли провести всі необхідні процедури, а й оплатити придбані вугілля або брикети.
Тендерні процедури більшість громад провели у вересні. Так, наприклад, Великокопанівська 12.09. заключила договір з «ЕНЕРГОАВЕРС» на поставку кам’яного вугілля на 468 тисяч 300 гривень. 26 вересня з цим же підприємством уклала договір Зеленопідська ОТГ на 613 тисяч гривень (теж по вугіллю).
Тверде паливо (вугілля кам’яне) закупила і Білозерська ОТГ, договір було укладено 23 жовтня, переможцем тендеру вийшов «АРТМАРКЕТ», суму договору 885 тисяч гривень.

Деякі громади купують паливо і одразу ж розраховуються за нього. Проплати за жовтень місяць на порталі Е-Дата по громадах Херсонщини такі.
Горностаївська селищна рада за придбання вугiлля заплатила 72 тис. грн.
Гладківська сільська рада за дрова (придбані у ДП «Голопристанське ЛМГ») 97 тисяч 919 гривень.  
Білозерська сільрада за паливнi брикети з деревини – 109 тисяч 990 гривень.
Виходить, що вкотре реформа децентралізації на місцях спрацювала на місцевих мешканців. Школярам у громадах точно не дадуть замерзнути, а як же бути районним ліцеям та гімназіям, до яких вугілля можуть привезти вже в грудні?
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: