Херсон °C

Держпродспоживслужба перевіряла навчальні заклади у Нижньосірогозькому районі

Новости » Общество
0

Держпродспоживслужба перевіряла навчальні заклади у Нижньосірогозькому районіФахівцями Нижньосірогозького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області здійснюється постійний контроль за організацією харчування дітей в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району. Всього на території району функціонує 13 дошкільних закладів та 13 шкіл, в усіх організовано гаряче харчування дітей. Слід зазначити, що в школах забезпечені харчуванням не лише діти пільгових категорій, а й учні 1-4 класів.

Особлива увага звертається на необхідність виконання фізіологічних норм харчування дітей згідно з Постановою КМУ від 22.11.2004 року №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку». На адресу голови районної державної адміністрації Нижньосірогозьким районним управлінням були направлені відповідні пропозиції щодо покращення організації харчування.

Якщо з 1 вересня 2018 року було надано субвенцію районному бюджету для забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів десяти шкіл, то вже з 1 жовтня додатково були забезпечені безкоштовним харчуванням учні 1-4 класів ще двох шкіл району.

Однак, в закладах на даний час не забезпечено 100% виконання норм харчування дітей.

У зв’язку з цим, управлінням ініційований розгляд селищними та сільськими радами району питання щодо збільшення фінансування на харчування дітей у дитячих навчальних закладах при розгляді бюджетних програм на 2019 рік.

Харчування повинно бути доброякісним та безпечним в епідемічному відношенні, що, до певної міри, залежить і від санітарно-технічного стану харчоблоку, його оснащеності необхідним технологічним та холодильним обладнанням. Тому результати перевірок дитячих закладів доводяться до відома начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, висвітлюються на засіданнях колегії райдержадміністрації, нараді з директорами загальноосвітніх шкіл та дошкільних навчальних закладів району перед початком нового навчального року, надаються приписи головам селищної та сільських рад, керівникам закладів. Питання покращення санітарно-технічного стану дитячих закладів, організації харчування виносились на розгляд виконкомів Нижньосірогозької селищної та Братської сільської ради, рішеннями яких передбачено придбання інвентарю, проведення ремонту системи водопостачання та ін.

Завдяки вжитим заходам стан об’єктів покращився. У 2018 році були замінені мийні ванни (2 ЗОШ та 3 ДНЗ), придбано виробничі столи (6 ДНЗ), замінено водонагрівач (1 ЗОШ), обладнана механічна вентиляція (1 ДНЗ та 1 ЗОШ) та ін.

З метою недопущення виникнення харчових отруєнь та інфекційних захворювань серед дітей у закладах освіти, на базі Нижньосірогозького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області було проведено семінар-нараду з медичними працівниками загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів Нижньосірогозького району.

За пропозицією районного управління Держпродспоживслужби районною державною адміністрацією планується провести в листопаді комісійні обстеження організації харчування в закладах загальної середньої та дошкільної освіти району з наступним розглядом результатів на нараді за участю заступника голови райдержадміністрації.

Контроль за організацією харчування і надалі залишатиметься одним із пріоритетних напрямків роботи фахівців Нижньосірогозького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

 

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: