Херсон °C

Олександр Співаковський: «Ми маємо почути людей»

Новости » Общество
0

Олександр Співаковський: «Ми маємо почути людей»21 листопада у ВР відбулось чергове засідання Комітету з питань науки і освіти. На розгляд було винесено 6 питань. Про це повідомив члени Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України, народний депутат Олександр Співаковський.

«Сьогодні відбулось чергове засідання Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України. У засіданні взяли участь народні депутати України - члени Комітету Олександр Співаковський, Ірина Констанкевич, Олексій Скрипник, Тарас Кремінь, Іван Кириленко, Володимир Литвин, народні депутати України Оксана Білозір, Олександр Марченко, Микола Фролов, Сергій Ківалов, заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України Володимир Луговий, ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України, Голова Асоціації працівників аграрних навчальних закладів України "Украгроосвіта” Станіслав Ніколаєнко, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев’юк, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти, головний експерт з питань освіти Реанімаційного пакету реформ Володимир Бахрушин, член правління Громадської ради при МОН, голова Громадської організації "Східноукраїнська асоціація з захисту прав студентів” Едуард Романченко, старший інспектор з особливих доручень Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України Юрій Кіцул, аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України Людмила Мозгова та представники експертного середовища та громадських організацій.

На порядок денний засідання було винесено 6 питань:
1.Про затвердження кандидатур на здобуття щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів.
2.Про затвердження внесення до порівняльної таблиці проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (реєстр. № 8584 від 10.07.2018) додаткових пропозицій народного депутата України О.Співаковського.
3.Про друге читання проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (реєстр. № 8584 від 10.07.2018, н.д.О.Білозір, О.Співаковський, І.Констанкевич, В.Шевченко, Я.Москаленко та інші).
4.Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту” (щодо удосконалення порядку обрання та призначення керівника закладу вищої освіти та його заступника) (реєстр. № 9103 від 19.09.2018, н.д.О.Співаковський, В.Литвин, О.Марченко та інші).
5.Проект Закону про внесення змін до розділу ХІІ "Прикінцеві та перехідні положення” Закону України "Про освіту” щодо збільшення перехідного періоду імплементації статті 7 (Мова освіти) (реєстр. № 9287 від 09.11.2018, н.д.О.Співаковський, Т.Кремінь, Р.Мацола, Г.Заболотний та інші).
6.Різне.
Про внесення змін до складу робочої групи з підготовки проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу” (реєстр. № 8584 від 10.07.2018) до другого читання.

На початку засідання я зосередив увагу шановних учасників засідання на низку суттєвих проблем , які сьогодні на жаль, мають місце у освітній сфері.

По перше – це питання обмеження можливостей закладів освіти передавати тимчасово невикористовуване майно в оренду.
Так, сьогодні студенти багатьох закладів вищої освіти фактично позбавлені можливості нормально харчуватись через відсутність їдальнь в університетах. Чому це сталося? Причина одна – окремі місцеві прокуратури та регіональні відділень Фонду державного майна України вважають, що передача тимчасово вільних приміщень для розташування об’єктів громадського харчування не відноситься до освітньої діяльності університетів, визначеної базовим Законом України «Про освіту», і, як наслідок, це, на їх думку, є незаконним. У зв’язку з цим не надаються дозволи на передачу в оренду та подаються чисельні позови до суду про розірвання раніше укладених договорів.
Тому я звернувся з проханням до Голови Верховної Ради України про терміновий розгляд на цьому пленарному тижні проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» (щодо використання об'єктів та майна державних і комунальних закладів освіти) (р.н. 8334 від 02.05.2018), який врегулює ці питання та усуне штучні перепони, що, починаючи з січня 2018 року, виникають з боку прокуратури та Фонду державного майна України.
Я переконаний, що питання забезпечення харчування студентів маж безпосереднє відношення до профільної діяльності університетів, і будь – які інсинуації з цього питання позбавлені здорового глузду!
По друге – результати засідання робочої групи щодо реалізації положень Меморандуму про взаєморозуміння щодо перспективних шляхів законодавчого врегулювання розвитку післяшкільної неуніверситетської освіти
19 листопада 2018 року на майданчику Комітету відбулось засідання робочої групи метою якого було уточнення позицій всіх стейкхолдерів ланки фахової передвищої освіти, професійно-технічної освіти, профільного міністертсва та Комітету щодо перспективних шляхів законодавчого врегулювання розвитку післяшкільної неуніверситетської освіти.
В обговоренні взяли участь керівництво Директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН, представники Національної академії педагогічних наук України, технікумів, коледжів, закладів професійно-технічної освіти.
За результатами роботи члени робочої групи вирішили працювати над двома законопроектами окремо (про професійно-технічну освіту та про фахову передвищу освіту) і наступне засідання робочої групи по законопроекту про фахову передвищу освіту вирішили провести наступного понеділка,
26 листопада о 14-00.
По – третє – питання початку роботи Національного агентства із забезпечення якості освіти.
За чотири роки ми вже прийняли багато законів, в тому числі і про НАЗЯВО, яке повинне було запрацювати ще з 1 вересня 2015 року.
Сьогодні уже 21 листопада 2018 року, і я дуже сподіваюсь, що 5 грудня ми отримаємо позитивний результат.
Проте, використовуючи нагоду, хочу сказати про те, необхідність забезпечення кандидатам у члени НАЗЯВО можливості виступити, щоб ми почули хто ж буде претендувати на ці посади і щоб суспільство зрозуміло, хто приходить.
Як мінімум, необхідно запросити всіх кандидатів на засідання Комісії в якості запрошених осіб для спостереження за роботою конкурсної комісії і якщо у членів Комісії будуть питання, вони зможуть їх задати.
Ми маємо почути людей, а обмежуватись лише розглядом документів, напевне, не зовсім вірно.
Але звісно ж ми не маємо втручатися в діяльність конкурсної комісії ідентифікаційного комітету, тому він має це вирішити сам», - пише народний депутат.

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: