Херсон °C

Лікарів вчили, як реанімувати медицину в селі

Общество, Здоровье
0

26 листопада в Одесі пройшов тренінг для медпрацівників, які працюватимуть у новозбудованих амбулаторіях. Понад 50 лікарів із Одеської, Херсонської та Миколаївської областей пройшли безкоштовне навчання у «Школі сімейного лікаря» – Національному освітньому проекті для медпрацівників сільської місцевості.

Головною метою проекту є підвищення обізнаності серед сільських лікарів щодо деталей впровадження медичної реформи, зокрема, у сільській місцевості.

- Реформа сільської медицини покликана кардинально змінити якість надання медичних послуг та підвищити індекс здоров’я населення в сільській місцевості, - зазначив координатор проекту «Школа сімейного лікаря» Євген Прилипко. – Старі моделі надання первинної меддопомоги в сільській місцевості вже зруйновано, а новим, прогресивним - ще маємо навчитися. На це і спрямована Школа, у якій ми прагнемо підвищити рівень освіченості лікарів, хто працюватиме в оновлених сільських амбулаторіях та ФАПах. Важливим є заохотити та мотивувати медиків до змін, адже саме зараз вони перші торують цей шлях. Вони вже лідери і їх віра та робота у напрямку реанімації сільської медицини поведе за собою інших. Тому освітня програма є невід’ємною складовою ініціативи Президента та програми «Доступна медицина».

Географія проекту "Школа сімейного лікаря" покриває всю територію України. Загалом, у рамках проекту навчання пройдуть близько 500 лікарів із сільської місцевості. На сьогодні вже пройшли тренінги медичні працівники з 13 областей України.

Головний лікар в КНП «Балтський центр ПМСД», переможець конкурсу Всеукраїнської відзнаки «Головний лікар року 2018» Роман Колонтай зазначає, що у Школі лікарі отримують реальні інструменти, які дозволяють збільшити фінансування клінік удвічі.

- Сьогодні ми, лікарі, маємо реальні можливості розвивати матеріально-технічну базу медичних закладів. У КНП «Балтський центр ПМСД» ми ще в 2016 році впровадили електронний документообіг, що значно полегшує ведення лікарської практики. Вклали значні кошти у ремонт всіх ФАПів та амбулаторій, особливо у селі, вони забезпечені навіть за новими табелями оснащення, що тільки вийшли у МОЗ. Фельдшерам закупили мопеди. Так скоротився час виклику у п’ять разів, - повідомив пан Роман. - Якщо раніше деякі наші лікарі отримували 8 тис. грн, то у вересні та жовтні дехто мав 20 тис. грн. Ми платимо не за кількість, а за якість. Лікар знає, що отримає 12% від окладу за його «зеленими» приписними деклараціями, але за умови виконання певних показників, тобто за якісну роботу.

На тренінгах лікарі мають змогу розібратись не лише в основних нововведеннях реформи охорони здоров’я, а й довідатись про медичні інформаційні системи, ефективний фінансовий менеджмент закладів охорони здоров’я, медичні правовідносини та шляхи започаткування приватної практики.

 

Крім того, ефективна реформа сільської медицини, покращення якості медичних послуг у сільській місцевості не відбудеться без запровадження новітніх технологій, тому одним із нововведень, якому навчають у «Школі сімейного лікаря» є телемедицина.

Завдяки телемедицині лікарі у селах зможуть оперативно обстежувати пацієнтів, а всі показники через інтернет надходитимуть до сімейного лікаря. Все що потрібно фельдшеру – це невеличкий кейс. Що саме в ньому буде – залежить від потреб певної місцевості. Такі технології мають зменшити час на обстеження. А одразу після онлайн-консультації пацієнт зможе отримати направлення вже до фахівця вузького профілю.

Під час тренінгу особливості цієї новації присутнім не просто пояснювали «на пальцях», а демонстрували в режимі реального часу із залученням «пацієнта» з аудиторії.

- Раніше про такі технології ми лише читали, але побачити їхню дію наживо – це зовсім інше, - говорить Наталія Дудник, головний лікар Новотроїцького центру ПМСД Херсонської області. – Такі мобільні діагностичні комплекси мають бути в кожній амбулаторії та ФАПі, сподіваюсь, і ми їх скоро отримаєм. Проте, крім телемедицини, ми маємо вивчати й інші нововведення реформи. Особисто я приїхала навчитись правильному плануванню бюджету свого закладу та оптимізації роботи сімейного лікаря.

УХерсонській області декларації з лікарями, що працюватимуть у нових амбулаторіях підписало 24856 осіб. За цим показником Херсонська область займає 11 місце серед областей України (public.tableau.com).Загалом, за інформацією департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА, в Херсонській області визначено 25 першочергових лікарських амбулаторій, що необхідно побудувати. Першочергове будівництво сільських лікарських амбулаторій, з виділенням коштів у сумі 131760,0 тис. грн, уже затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07 вересня 2018 року. На придбання службового автотранспорту виділено 12500,0 тис. грн. Для дооснащення 28-ми сільських лікарських амбулаторій області медичним обладнанням і обладнанням для телемедицини виділено 11939,0 тис. грн.

Проект «Школа сімейного лікаря» триватиме до кінця року. Як зазначають організатори проекту, окрім тренінгів, які пройдуть по всій території України, програма Школи передбачає також курс навчальних відео-лекцій. Вони допоможуть розкрити більшу кількість актуальних для лікарів тем і пройти дистанційне навчання тим медпрацівникам, хто не зміг взяти участь у тренінгах Школи.

Завершиться проект Форумом за участі випускників Школи. На заключному заході будуть презентовані результати діяльності проекту, а також сформовані рекомендації по плануванню подальшої освітньої роботи з лікарями.

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: