Херсон °C

У адвокатів проведено обшук

Новости » Общество
0

У адвокатів проведено обшукРезонансна новина сколихнула Херсонщину: в найбільшому адвокатському об’єднанні півдня України, в м.Херсоні, в Адвокатському об’єднанні «Жованник і партнери», київськими силовиками було проведено обшук.

5 грудня 2018 р. на офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook з’явилася новина: в приміщенні офісу АО «Жованник и партнеры» було проведено обшук.

Як стало відомо від представників Ради адвокатів Херсонської області, обшук було проведено за ініціативи Генеральної прокуратури України на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва. Обшук проводився в рамках розслідування у кримінальному провадженні щодо тяжкого злочину, розкриття якого має всеукраїнський резонанс.

За словами адвокатів Ради регіону, ухвала слідчого судді про проведення обшуку була вмотивована виключно всеукраїнським резонансом вказаного кримінального провадження та тяжкістю скоєного злочину.

"Таке враження, ніби головним критерієм надання судом дозволу на проведення будь-якої слідчої дії є політична доцільність та суспільний резонанс, а не передбачені кримінально-процесуальним законодавством України підстави”, – говорить один з поважних адвокатів, який приймав участь в обшуку.

О 09:30 ранку до приміщення офісу АО «Жованник і партнери» прибула слідчо-оперативна група, в складі якої були представники Генеральної прокуратури України та Центрального апарату Служби безпеки України.

За дотриманням прав адвокатів АО "»Жованник і партнери» в ході проведення обшуку стежила Рада адвокатів Херсонської області в особі 4-х досвідчених адвокатів та адвокатів Адвокатського об’єднання «Сначов, Борко та партнери» і Юридичної фірми «Саміт».

Як стверджують працівники АО «Жованник і партнери», саме завдяки такої підтримки з боку Ради адвокатів регіону та адвокатів-партнерів, представниками правоохоронних органів, які приймали участь в обшуку, було дотримано вимоги кримінально-процесуального законодавства в повному обсязі та не було порушено прав адвокатів об’єднання.

Чимало наших читачів турбує питання, чи було вилучено якісь предмети чи документи, що стосуються обставин кримінального провадження? Чи затримувались представники об’єднання адвокатів за підозрою в співучасті в скоєні злочину?

«Ні, – свідчать представник Ради адвокатів Херсонської області та адвокат-партнер, які приймали участь в слідчій дії. – В ході обшуку було виявлено (без вилучення) лише матеріали досьє адвоката, який з цивільних питань консультував осіб, які в подальшому стали учасниками кримінальної справи. Ніхто з працівників об’єднання чи інших адвокатів Херсонської області затриманий не був».

«Такі справи потребують захисників для самих адвокатів, – говорить керуючий партнер адвокатського об’єднання «Сначов, Борко та партнери» Юрій Сначов. – Останнім часом тенденція на тиск представників незалежної правозахисної професії, через слідчі дії набуває все більшої популярності. Нажаль… Тому підтримка від колег, як з боку Ради, так і з боку партнерів, – є важливим стримуючим фактором в подібних прецедентах».

Не дивлячись на складність і тяжкість окремих злочинів проти особи, працівники правоохоронних органів зобов’язані зробити все від них залежне для розкриття цих злочинів. І навіть, якщо такі заходи не дадуть бажаного результату, громадськість повинна ставитись до них з терпінням та розумінням, бо, в решті, вони спрямовані на забезпечення правопорядку.

Журналістське середовище та громадськість сподіваються на те, що розкриття будь-якого резонансного злочину та встановлення справжніх його замовників стане індикатором професійності правоохоронних органів та їх спроможності захистити головне право будь-якого громадянина України – право на життя.

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: