Херсон °C

Спалах кору на Херсонщині

Новости » Общество
0

Спалах кору на ХерсонщиніЗагострення епідеміологічної ситуації з захворювання на кір серед учнів Херсонщини.

Через загострення епідеміологічної ситуації з захворювання на кір серед учнів загальноосвітнього навчального закладу Високопільського району, Високопільське районне управлінняГоловного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області інформує:

КІР – це надзвичайно заразне гостре вірусне захворювання. Сприйнятливість людини до кору дуже висока. Вірус потрапляє в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів від хворої кором людини при диханні, розмові, чханні і кашлі. З потоком повітря вірус кору може попадати в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, тому заразитися можна просто перебуваючи в одному будинку із хворим.

При цьому вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети (постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливо.

Єдине джерело інфекції — хвора людина з останніх двох днів інкубаційного періоду і до п’яти після появи висипки. Від моменту зараження до появи перших ознак захворювання проходить від 7 до 17 днів. Початок хвороби супроводжується підйомом температури до 39-40ᵒС, покашлюванням, першінням у горлі, рясними виділеннями з носа. Специфічні ознаки, наявність яких дозволяє однозначно діагностувати кір, проявляються на другий день хвороби. На внутрішній поверхні щік, в області корінних зубів з’являються червонуваті плями, вкриті дрібним білястим висипом (плями Філатова – Копліка). Виникає яскраво виражене почервоніння слизової очей, кон’юнктивіт, світлобоязнь, набряклість обличчя. На 4-5 добу хвороби з’являється корева висипка – червоні плями різних розмірів – спочатку на шкірі обличчя, за вухами, шиї, потім висип розповсюджується на тулуб, руки і ноги. Висип тримається протягом декількох днів, потім зникає в тому ж порядку, яскраво-червоні плями починають бліднути і приймати коричневий відтінок. Поряд з даними проявами, відбувається нормалізація стану хворого: спостерігається зниження температури, спадає набряк слизових оболонок ротової порожнини.

Перебіг хвороби може ускладнюватися ураженням дихальної системи – ларингітом, трахеїтом, бронхітом, пневмонією; очей – кон’юнктивітом, блефаритом, втратою зору; травної системи – диспепсії; запаленням середнього вуха – отитом або слухової труби – євстахеіт. Внаслідок перенесеного кору може розвинутись енцефаліт, паненцефаліт. Ускладнення іноді приводять до летальних наслідків.

Неускладнений кір лікують дома, обов’язково під спостереженням лікаря.

У кімнаті, де перебуває хвора дитина, необхідно щодня робити вологе прибирання. Провітрювання повинні бути якнайчастіше. Штори краще тримати закритими, тому що при корі спостерігається світлобоязнь. Постільна білизна й піжама хворої дитини повинні бути свіжими. Дитину треба часто й багато напувати простою водою, компотами, морсами, чаями. Їжа повинна бути легка: кисломолочні продукти (кефір, йогурт); овочеві супи; овочеві й фруктові пюре; відварене протерте м’ясо (нежирна телятина, курка, індичка).

Єдиним надійним способом запобігти захворюванню на кір, а також попередити розвиток тяжких ускладнень є активна імунізація. Щороку усвіті, завдяки щепленням, вдається зберегти понад 2,5млн дитячих життів. Дитину слід захистити від інфекцій дотого, яквона почне активно контактувати зіншими дітьми удитячому садочку або надитячому майданчику. Головна мета проведення масового щеплення— створити колективний імунітет (неменше95% щеплених дітей) зметою захисту нелише однієї конкретної людини, авсього населення, аби повністю встановити контроль над інфекцією.

Щеплення проти кору в Україні відповідно до Календаря щеплень проводяться у віці 12 місяців та 6 років. Якщо дитина не отримала першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, то батькам з дітьми віком від одного до дев’яти років необхідно звернутися до медичної установи та отримати безоплатне щеплення якомога швидше. Тим дітям, яким скоро виповнюється 1 рік або 6 років, важливо зробити щеплення за Календарем щеплень. Вакцинуватися рекомендується також і дорослим, які не мали щеплення проти кору.

У випадку контакту з хворим кором, протягом 21 дня необхідно пильнувати за своїм здоров’ям, обмежити поїздки, відвідування родини, знайомих, особливо з маленькими дітьми. Бажано також зробити щеплення. Щепленням підлягають особи віком до 30 років, якщо не хворіли на кір і не були щеплені, — протягом перших 72 годин після контакту з хворим.

Якщо Ви хочете вберегти себе та свою дитину від захворювання кором, не нехтуйте профілактичними щепленнями та завітайте до свого дільничного лікаря.

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: