Херсон °C

До Олешківського району НУШ так і не дійшла

Новости » Общество
0
Нова українська школа – тема, яка й досі у всіх на устах. Особливо це стосується деяких сіл Херсонщини, адже для тамтешніх першачків так і не дійшла та омріяна методика викладання – місцева влада просто не спромоглася закупити необхідне обладнання для першокласників.
До депутата обласної ради Євгена Рищука звернулися стурбовані батьки школярів з Олешківського району. Як виявилося, там першокласники й досі без потрібних меблів та обладнання, яке передбачено програмою Нової української школи. Зрозуміло, що за половину навчального року вже тепер ніхто не встигне опанувати тих знань і навичок, які були на меті у вчителів…
За коментарем, стосовно стану справ у школах Олешшя, журналісти «Херсонщини за день» звернулися до керівника Департаменту освіти, науки та молоді Херсонської ОДА Євгена Криницького.
- Ще 1 червня 2018 року ми перерахували всі кошти, які отримали від держави до Олешківського району, - розповів Євген Анатолійович. – І управління освіти, які є в місцевих громадах, і місцевий Центр по обслуговуванню закладів освіти мали все закупити ще до 1 вересня через тендер. Про Центр я можу відкрито сказати – це приклад безвідповідальної діяльності. По-перше, закупівлю вони оголосили пізно, і потім тендер кілька разів не відбувався. Цю установу можна назвати тільки кримінальною, адже через різні суперечки між райрадою та РДА – торги просто не проводилися! А щодо громад, то вони мають власні управління освіти, і ОТГ отримали навчальні установи на баланс від райради ще після, власне, створення – тож мають власні відділи освіти, які повинні теж оголошувати та проводити тендерну закупівлю. Так, як кошти у них були ще в червні, то вони мали додати ще 10% власних грошей до загальної суми – і придбати все необхідне для першокласників та вчителів. А це – комплект меблів для кожного класу, дидактичні матеріали, ноутбук, багатофункціональний пристрій, та інше комп’ютерне обладнання. 
Слова Євгена Криницького щодо Центру по обслуговуванню закладів освіти Олешківської райради підтверджуються даними ще й з відкритих порталів. Інформаційний ресурс Dozorro, на якому можна прослідкувати всі закупівлі, оголошені даною комунальною установою, говорить про те, що тендери й справді не відбувалися, торги відміняли по кілька разів. А деякі з них не відбулися й досі - тобто, можна зробити висновок, що першокласники Олешківського району й до тепер не отримали потрібних матеріалів та обладнання. До речі, ті самі відміни торгів та замороження тендерних процедур стосуються й вугілля. Нагадаємо, школи Олешківського району насправді лишилися без палива для котелень ще на початку опалювального сезону. До деяких навчальних закладів вугілля доставили тільки напередодні нового року. Про це журналісти «Херсонщини за день» писали неодноразово. І про те, що в районі не дуже схвалюють дії керівника комунальної установи Миколи Литвиненка. І про те, що у Олешківському районі не змогли в школах вчасно розпочати опалювальний сезон. До речі, керівник Центру - Микола Литвиненко є також депутатом районної ради, тож сподіватися на нього мешканці Олешшя могли б ще й як на народного обранця, який має відстоювати їхні інтереси. Однак, дії керівника та, зокрема, відкриті документи з тендерних процедур досить яскраво показують ставлення цього депутата до інтересів батьків та школярів. 
Скоріше за все, такий висновок щодо бездіяльності можна зробити й про голову Олешківської райради - Павла Потоцького. Адже комунальна установа - Центр знаходиться саме на балансі райради! Складається враження, що Павло Борисович не може контролювати не лише підвідомчі установи. Адже депутатський корпус райради так чи інакше може схилятися до запропонованих головою ради рішень. Виходить, що жодних рішень, стосовно Центру чи закупівель, керівника цієї установи чи взагалі хоч якогось впливу на ситуацію з закупівлями Павло Потоцький не мав ще з серпня минулого року? Звісно, такий висновок, можливо, дещо посппоспішний. Однак, справжній впливовий керівник району, мабуть, не допустив би такого розвитку подій.
Що ж ховається за відсутністю меблів для НУШ в Олешківському районі? Чергова безвідповідальність комунальної установи, чи, можливо, просто небажання влаштувати комфортні умови для першокласників? І коли нарешті чекати першачкам на омріяну Нову українську школу? Поки що вони лишаються без відповідей.
Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 4+4
Ответ: