Херсон °C

У Херсоні «щедрували» за народними традиціями

Новости » Общество
0

У Херсоні «щедрували» за народними традиціямиСпоконвіку, напередодні старого Нового року, за давньою народною традицією, справляють Щедрий Вечір – веселе українське свято з обрядами, забавами та багатою кутею. У цей день всім слід весело гуляти та щедрувати: ходити по оселях з побажаннями господарям щастя, здоров'я та достатку.

Відроджуючи українські звичаї, Херсонський обласний Центр народної творчості за підтримки облдержадміністрації сьогодні, 12 січня, провели свято за народними традиціями «Щедрий вечір, добрий вечір». Про це повідомляєпрес-служба ХОДА.

З колядою, щедрівками, привітаннями на площу Свободи до Херсону завітали колядницькі гурти з різних районів області.

Захід розпочався спільним вокальним флешмобом - усі колективи, глядачі та гості свята виконали найвідомішу колядку «Нова радість стала!», щоб вона, як куполом світла та добра накрила всю країну, захищаючи всіх нас.

У Херсоні «щедрували» за народними традиціями

У Херсоні «щедрували» за народними традиціями

З найкращими привітаннями до громади звернувся директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації Дмитро Бутрій, який побажав присутнім миру, міцного здоров’я та щасливого життя в квітучій Україні.

А щоб Щедрий вечір і справді видався щедрим, усіх гостей свята організатори пригощали кутею, узваром, гарячим глінтвейном, пиріжками, пампушками та іншими смаколиками за гарну коляду. Крім того, у рамках свята відбувся конкурс на кращу кутю «Щедра кутя – багате життя!».

Колективи співали українських народних пісень, колядували та щедрували, засівали, ворожили, грали в ігри, словом з почестями провели Старий рік.

Кажуть, що у ніч Нового року відкриті небеса – і можна про все просити Бога, а оскільки наші колядки і щедрівки - це своєрідні магічні замовляння, виконуючи які люди вітають один одного, зичать радості і щастя, засівають зерном добра, то усі колективи своєю колядою просили у небес всього найкращого, бажали щастя, любові і достатку один одному та благополуччя для нашої України.

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 2+2
Ответ: