Херсон °C

Про порядок проведення президентських виборів

Новости » Общество
0

Відповідно до статті 35-1 Закону України «Про вибори Президента України» кожен виборець має право на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси.

Порядок тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси встановлено Законом України «Про Державний реєстр виборців» та постановою Центральної виборчої комісії від 13 вересня 2012 року № 893.

Виборець за місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування, не пізніше як за п’ять днів до дня голосування, зокрема до 25 березня 2019 року включно, може звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців із заявою про зміну місця голосування.

Перелік відділів ведення Державного реєстру виборців та їх місцезнаходження можна знайти на офіційному сайті Державного реєстру виборців: www.drv.gov.ua.

У заяві зазначаються ідентифікаційні персональні дані виборця а також мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування та адреса, де він перебуватиме в день виборів.

До заяви додаються документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території АР Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України у порядку, передбаченому Законом України«Проособливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Орган ведення Державного реєстру виборців сприяє громадянам у визначенні виборчої дільниці (дільниці для голосування) та при поданні ними заяви надає необхідну правову допомогу.

Заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається особисто.

При поданні заяви громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України – військовослужбовців документом, який пред’являється органу ведення Реєстру виборців, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

Про тимчасову зміну місця голосування виборцю видаєтьсяпосвідченняза встановленою формою.

 

Loading...

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии

Вопрос: 1+1
Ответ: